Legendiniai „Scorpions“ Kaune šėlo Lietuvos vėliavos fone, gerbėjai sulaukė išskirtinio dėmesio
Savo veiklos 50-metį švenčiantys grupės „Scorpions“ rokeriai, trečiadienio vakarą Kaune „Žalgirio“ arenoje surengę pasaulinio turo „50th Anniversary“ koncertą, savo gerbėjus lepino ne tik dainomis, bet ir dovanomis. Skambant trečiam kūriniui į fanų zoną viena po kitos skriejo kelios dešimtys būgnų lazdelių. Jos sukėlė ypatingą džiaugsmą tiems, kas karštligiškai laukė „skorpionų“ koncerto.
Pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje koncertas prasidėjo maždaug 20.15 val. Apie jį paskelbė garsus signalizacijos gausmas. Tuomet nukrito sceną slėpusi uždanga ir publika išvydo visus legendinio kolektyvo narius.
Odiniai drabužiai, berankoviai marškinėliai, metaliniai pakabukai, spalvingos gitaros, kurias muzikantai kas kelis kūrinius keisdavo, galvos apdangalai – viskas bylojo, kad į Kauną atvyko klasikinio roko atstovai.
Ypatinga staigmena Lietuvos publikos laukė antrosios dainos metu, kuomet didžiuliai ekranai virto mūsų trispalve. Pademonstravę pagarbą krašto, kuriame vieši, simboliui, „Scorpions“ nariai gerbėjams lietuviškai padėkojo.
Atlikę maždaug trečdalį dainų „skorpionai“ kiek nurimo ir sudainavo kelias romantiškas balades. Gerbėjai jas dainavo kartu į viršų iškelę mobiliuosius telefonus švytinčiais ekranais.
Kauno arenoje vykstančiame „Scorpions“ koncerte skambėjo dainos iš naujausio albumo „Return to Forever“. Savo aštuonioliktą studijinį albumą grupė išleido 2015 m. vasarį.
Po penkerių metų pertraukos pasirodžiusiame albume „Return to Forever“ skamba seniau įrašytos, bet nepublikuotos dainos ir nauji kūriniai. Albume tiek daug energijos, kad sunku patikėti, jog „Scorpions“ švenčia penkiasdešimtą gimtadienį.
Vokalistas Klausas Meine (67) per visą, apie pusantros valandos trukusį, koncertą teturėjo vieną pertrauką – tuo metu pakilo į viršutinę scenos dalį, kur buvo įsitaisęs būgnininkas. Jo solo partija arenoje abejingų nepaliko.
Pabaigę savąją programą „skorpionai“ iš scenos neskubėjo – mojavo publikai, plojo, ragino kartu šaukti. Vienas iš muzikantų netoli scenos sėdėjusiam vaikinui įteikė nugertą alaus bokalą.
Iš akiračio pasitraukusią grupę gerbėjai sugrąžino į sceną. Tiesa, biso jiems teko netrumpai palaukti.
„Scorpions“ nariai į Kauną atskrido privačiu lėktuvu trečiadienį popiet. Jie išsyk nuvyko ilsėtis į viešbutį ir po miestą nevaikščiojo. Ypatingų pageidavimų garsieji rokeriai neturėjo. Bene vienintelis rimtesnis jų noras – į koncertą atvykti penkiais „Mercedes“ automobiliais.
Po pasirodymo „Žalgirio“ arenoje grupė iškart išvyks į Vokietiją.
Apie „Scorpions“
Per savo muzikinę karjerą pardavę daugiau kaip 100 mln. albumų ir pelnę daugybę apdovanojimų, tarp kurių ir keli „World Music Awards“, „Scorpions“ laikoma viena geriausių ir ilgiausiai egzistuojančių roko grupių muzikos istorijoje. Žurnalas „Rolling Stone“ juos vadina „sunkiojo metalo herojais“, MTV – „roko ambasadoriais“. Pusę amžiaus karaliavę viso pasaulio radijo stočių topuose „Scorpions“ hitai daugiau kaip 200 kartų tapo auksiniais ir platininiais.
„Scorpions“ istorija prasidėjo 1965-aisiais Hanoveryje, kuomet Rudolfas Schenkeris, būdamas vos 16-os, nusprendė sukurti grupę. Pradžioje grupė grojo sunkųjį roką, debiutinis jų albumas „Lonesome Crow“ buvo išleistas 1972 m. 1978 m., įvykus pokyčiams grupės sudėtyje, „Scorpions“ skambesys tapo melodingesniu sunkiuoju metalu, sumiksuotu su lyriškomis roko baladėmis.
Per kitą dešimtmetį „Scorpions“ pelnė kritikų pripažinimą, grupės albumai „Animal Magnetism“, „Blackout“, „Love at First Sting“, „World Wide Live“ ir „Savage Amusement“ sulaukė didžiulės komercinės sėkmės.
Geriausiai parduodamu „Scorpions“ albumu tapo „Crazy World“, kuriame skamba ir viena populiariausių grupės baladžių „Wind of Change“. Sukurta po Berlyno sienos griūties ši daina tapo Šaltojo karo pabaigos himnu ir vienu geriausiai pasaulyje parduodamų singlų.
Žiūrėkite koncerto fotogaleriją: