Legendiniam Simo Kudirkos šuoliui – 51-eri

Kino juostos „Šuolis“ filmavimo akimirkos
Kino juostos „Šuolis“ filmavimo akimirkos
Šaltinis: Žmonės
2021-11-23 10:27
AA

Režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Šuolis“ nepalieka abejingų kino žiūrovų, jį Lietuvoje jau pamatė per 20 tūkst. žmonių. Lapkričio 23 diena – dar viena proga prisiminti legendinį jūreivį Simą Kudirką. Būtent šią dieną prieš 51 metus ir įvyko dabar jau legendiniu vadinamas lietuvio šuolis iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį, įkvėpęs tūkstančius žmonių visame pasaulyje.

Šia proga, lapkričio 23 d., filmas bus rodomas visos Lietuvos kino teatruose. Jį žiūrovai galės pamatyti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje. Marijampolėje bus surengtas specialus filmo seansas gimnazistams su edukacine programa.

„Šuolis“ kone daugiausia tarptautinių kino festivalių aplankęs ir apdovanojimų sulaukęs pastarųjų metų lietuviškas kino filmas. Šiemet jis tapo Lietuvos pretendentu siekti prestižinio „Oskaro“ geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.

Filmas toliau sėkmingai keliauja po tarptautinius kino festivalius bei kino teatrus – tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Niujorke vykusiame „New York Baltic Film Festival“ jis buvo pasirinktas kaip uždarymo filmas.

„Šuolis“ buvo pristatytas sausakimšoje kino teatro salėje, visi bilietai į jį buvo išpirkti. Į peržiūrą atvyko ir filmo herojai amerikiečiai – laivo „Vigilant“ kapitonas Ralph Eustis ir pirmasis padėjėjas Paul Pakos.

„Tai buvo nepakartojama patirtis, o svarbiausia – aš turėjau galimybę pabendrauti su tiek įdomių žmonių. Nežinau kaip jums atsidėkoti, kad pakvietėte mus sudalyvauti šiame renginyje,“ – po premjeros dėkojo Ralph Eustis.

Giedrė Žickytė ir kino juostos „Šuolis“ filmavimo akimirkos

Į šį savaitgalį vykusį „Šuolio“ pristatymą sinematekoje Kopenhagoje (Danija) taip pat buvo išparduoti visi bilietai, o nuo lapkričio 19 d. filmas pradėtas rodyti Londone prestižiniuose „Bertha DocHouse“ kino teatruose, kurie rodo tik išskirtinius dokumentinius filmus. Nuo penktadienio filmas pasieks „Laemmle“ kino teatrus Los Andžele, o gruodžio mėnesį jį pradės rodyti Kanadoje.

„Šuolis“ tai Lietuvos „Moonmakers“, Prancūzijos „Faites un Voeu“ ir Latvijos „VFS Films“ bendros gamybos filmas, kurį režisavo Giedrė Žickytė.

Filmo anonsas:

Filmo „Šuolis“ raudonojo kilimo premjera (140 nuotr.)
+134