Legendinio tenisininko Andre Agassi pensija – kitokia nei įprasta

Andre Agassi / „Getty Images“ nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
AA

Didžiąją karjerą baigusio tenisininko Andre AGASSI (47) gyvenimas tikrai neprimena ramios pensijos. Jo gyvenimo prasmė šiandien – mokykla, ugdymas ir, žinoma, šeima.

Su žmona, irgi teniso žvaigžde, Stefi Graff (48) jie kartu aštuoniolika metų. Beveik visuose interviu, kuriuose tik prabyla apie asmeninius reikalus, Andre pabrėžia už viską esantis dėkingas šiai užburiančiai, patikimai, gražiai, principingai ir atvirai moteriai, kurią be galo brangina. Priduria, jog šiandien turi viską, ko kada nors troško. Ir ne, tai nebuvusi teniso karjera – apie ją niekada nesvajojęs, išties teniso net nekentęs.

Ir tai kalba žmogus, pasiekęs šio sporto srityje viską ir laikomas jos legenda! Vyras, susitikinėjęs su Barbra Streisand, užmezgęs romaną su Brooke Shields ir dvejus metus buvęs šios aktorės sutuoktiniu...

Bet pats Agassi sako, kad jo gyvenimo prasmė – būti tėvu (su Stefi jie augina sūnų Jadeną (16) bei dukrą Jaz (14)). Būti geru vyru. Ir daryti gerus darbus. Jie laiko tris šunis (paties sportininko žodžiais: didelį, vidutinį ir mažiuką – mastifą Blue, retriverį Busterį ir Jorkšyro terjerą Yankee), priglaustą naminę katę, vardu Freeway (mat ji buvo rasta greitkelyje). Dar rūpinasi gauja gatvinių Las Vegaso kačių (šeima gyvena šiame mieste, kur Agassi ir gimęs).

Pats tenisininkas mielai šeimininkauja virtuvėje ir vadina save šios srities perfekcionistu („Viskas turi būti kaip pagal natas – tik tada jaučiuosi laimingas sukdamasis apie viryklę“, – sako jis). Dar – kartkartėmis – gaminti mėgsta dukra Jaz, bet – ne kepti. O visam dideliam Agassi klanui patinka susitikus pavalgyti ir pasikalbėti.

Ne viena garsenybė spaudžia ar bent skatina vaikus eiti profesiniais keliais, kuriais pati ėjo. Tačiau abu teniso legendų vaikai pasirinko savus: Jadenas – geras ir perspektyvus beisbolininkas, jau žinoma, kad nuo 2020 metų žais Pietų Kalifornijos universitete. Tėtis visada pabrėžia didžiuojąsis sūnumi, bet neturįs jokių šansų stoti prieš jį aikštelėje. „Jadeno ūgis – 190 centimetrų, svoris – 90 kilogramų, jo mestas kamuolys skrieja 145 kilometrų per valandą greičiu. Šalia jo būčiau kaip vaikas. Nieko nenudžiugintų toks žaidimas“, – šypsosi Andre.

Ar matydamas, kaip atkakliai sūnus siekia didžiojo tikslo, jis prisimena savo paties pradžią? Tikrai ne! Sportininkas prisipažįsta, kad tenisas jam buvęs būdas išgyventi, o ne svajonė. Jadenas ir Jaz gali rinktis, ką nori veikti. „Ir ačiū Dievui, – sako Andre. – Tikrai būtų labai sunku matyti sūnų besikankinantį.“

Jaz irgi turi mėgstamą veiklą – ilgai šoko hiphopą, dabar pametusi galvą dėl tinklinio. Mergaitė labai panaši į mamą – jei jau kam atsiduoda, tai aplinkinis pasaulis nustoja egzistuoti.

Teniso Agassi beveik nebežaidžia – taip patvirtina savo žodžius apie nemeilę šiam sportui. Nors kartais per labdaros renginius paima į rankas raketę ar sužaidžia partiją su žmona. Dar viena priežastis – toks krūvis per sunkus profesionaliojo sporto traumuotam kūnui: šiandien jis jaučiasi kur kas vyresnis, nei rodo gimimo metai, ir daug ko nebegali daryti. Nors ir jam, ir Stefi patinka matyti, kaip žmonės džiaugiasi geru žaidimu.

Tačiau pagrindinė jo veiklos sritis šiandien – Andre Agassi mokykla ir mokyklos miestelis „Democracy Prep“, kur mokosi per tūkstantį vaikų iš socialiai sudėtingų šeimų. Mokslai čia visiškai nemokami – galima sakyti, kad tai vienintelis šių mergaičių ir berniukų šansas ištrūkti iš vargo ir skurdo. „Sunkiai dirbk. Stok į koledžą. Pakeisk pasaulį!“ – skelbia šūkis ant mokyklos fasado. Finansuoti tokį projektą – nepaprastas iššūkis, net remiant garsiajam „Longines“ laikrodžių prekės ženklui (ir Agassi, ir Graff dešimt metų yra jo ambasadoriai).

Andre Agassi su žmona Steffi Graf / „Scanpix“ nuotr.

Mokykla pradėjo veikti šiemet, ir Agassi atiduoda projektui visą širdį. O jausdami meilę vaikai atsako tuo pačiu – žurnalistai, neseniai gavę progą apžiūrėti mokyklą, pabrėžė, kaip mažieji veržėsi apkabinti tenisininko, paglostyti jo skustos galvos, pabarbenti į plačią krūtinę. Nenuostabu, kad kyla klausimas, ar namuose nebebus pernelyg tuščia, kai po poros metų vyresnėlis Jadenas, o vėliau ir Jaz iškeliaus studijuoti; juolab kadaise lyg kalbėta apie planus įsivaikinti. Tačiau šiandien Andre sako, jog jie su Stefi per seni tokiems planams (koks netikėtas prisipažinimas visuotinio jaunystės kulto laikais). Apie tuščią lizdą kol kas stengiasi negalvoti. „Žinoma, pasiilgsime vaikų, nors dabar kartais ir norisi, kad jie kurį vakarą paliktų namus laisvus, – juokiasi Agassi. – Galų gale, jei bus pernelyg ramu, visada galima užsiveisti daugiau šunų...“

Skaitykite daugiau