Legendinis aktorius Regimantas Adomaitis kaltinamas padaręs avariją ir tyčia iš jos pasišalinęs

Regimantas Adomaitis / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.
Regimantas Adomaitis / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-05-31 09:15
AA

Teismas Vilniuje nagrinėja garsaus menininko Regimanto Adomaičio administracinę bylą dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Byla aktoriui Regimantui Adomaičiui iškelta dėl to, kad kovo 29 d. apie 12.30 val. sostinėje vairuodamas automobilį „Volvo“ jis kliudė kito vilniečio automobilį „VW Passat“.

Garbaus amžiaus vairuotojas kaltę neigia.

Jei R.Adomaičio kaltė bus įrodyta, aktoriui gresia bauda nuo 3 000 litų ir teisės vairuoti atėmimas nuo 3 metų.

Vairuotojui nesutinkant su jam mestais kaltinimais, penktadienio ankstų rytą Vilniaus miesto apylinkės teisme surengtas posėdis, kurio metu buvo smulkiai narpliojamos bylos aplinkybės.

Nukentėjusiuoju pripažintas rusakalbis vilnietis Viktoras Tunkevičius pasakojo, kad tądien Vilniuje, netoli Kalvarijų turgavietės, sustojo prie autodetalių parduotuvės į nuėjo vidun. Kai išėjo, žmona jam papasakojo, kad į jų „VW Passat“ net du kartus atsitrenkė kažkoks „Volvo“, tačiau lyg niekur nieko nuvažiavo į greta esančią degalinę.

Bylą nagrinėjantis teisėjas Robertas Rainys aktoriaus teiravosi, ką jis mano apie nukentėjusiojo pasakojimą ir visą šią situaciją.

„Ką aš galiu galvot? Tai, ką aš sakau. Ir tai yra tiesa: įvažiuodamas mačiau, kad stovi tas pasatas. Lėtai prasukau pro jo galą ir tikrai nepajutau, kad būčiau jį užkabinęs. O paskui prišoko prie manęs šitas pilietis. Jis rėkė ant manęs, kad aš vos ne sudaužiau jam mašiną. Nenorėjau turėt su juo reikalų, todėl išvažiavau“, – teismui pasakojo R.Adomaitis.

„Jis visada toks šiek tiek šiurkštokas“, – neslėpė teismui penktadienį liudijusi nukentėjusiojo sutuoktinė Kristina Seniut. Moteris pasakojo, kad vyrui išėjus į parduotuvę alyvos, sėdėdama mašinoje pajuto bumptelėjimą. Kai bandė išlipti iš automobilio ir pasižiūrėti, kas dedasi, įvyko ir antrasis bumptelėjimas.

R.Adomaitis, viena vertus, kaltę dėl avarijos neigia, tačiau aiškina, kad šiais laikais, kai mieste tiek daug transporto ir toks intensyvus eismas, vairuojant tiesiog neįmanoma neapdaužyti kitų mašinų.

„Volvo“ nuvažiavo į degalinę, o moteris netrukus sulaukė sutuoktinio ir jam iškart viską papasakojo. Vyriškis įtūžo ir nuėjo pasikalbėti su R.Adomaičiu, kurio, tikriausiai, nė nepažino.

„Pasakiau, kad jei išvažiuosi, bus problema. Jis nieko nepasakė, o paskui išvažiavo“, – teisme kalbėjo V.Tunkevičius, neneigęs, kad su oponentu degalinėje bendravo pakeltu tonu, nes nebuvo laimingas dėl to, kas įvyko.

Kol R.Adomaitis prisipylė degalų, V.Tunkevičius atsinešė popieriaus, rašiklį ir pasižymėjo „Volvo“ valstybinį numerį. R.Adomaitis išvažiavo, o V.Tunkevičius iškvietė policiją.

Pareigūnai surašė vairuotojui protokolą pagal du Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnius.

127 straipsnio „Kelių eismo taisyklių pažeidimas, sukėlęs nežymų sveikatos sutrikdymą arba nulėmęs turto sugadinimą“ 2-oji dalis numato, kad

„Kelių eismo taisyklių pažeidimas, nulėmęs kitiems asmenims priklausančių transporto priemonių, krovinių, kelių, kelio ir kitų įrenginių arba kitokio turto sugadinimą (apgadinimą), – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo trijų iki šešių mėnesių“.

Tuo tarpu 130-ojo straipsnio 1-oji dalis dėl pasitraukimo iš eismo įvykio vietos – žvėriškai griežta: „Nepaklusimas uniformuoto policijos pareigūno teisėtam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, taip pat pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos pažeidžiant Kelių eismo taisykles – užtraukia baudą vairuotojams nuo trijų tūkstančių iki keturių tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų.

Nuo 1971 m. vairuojantis R.Adomaitis (gim. 1937 m. sausio 31 d.), viena vertus, kaltę neigia, tačiau aiškina, kad šiais laikais, kai mieste tiek daug transporto ir toks intensyvus eismas, vairuojant tiesiog neįmanoma neapdaužyti kitų mašinų (žr. vaizdo komentarą).

Kaip žinoma, R.Adomaitis yra vienas ryškiausių Lietuvos kino ir teatro aktorių, vaidinti pradėjęs nuo 1964 metų. Jau 1973 m. buvo paskelbtas LTSR nusipelniusiu artistu, per karjerą ne sykį įvertintas įvairiais titulais ir premijomis, pernai sausį atšventęs 75 metų jubiliejų, o praėjusią liepą prezidentūroje apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi.

R.Adomaičio bylą išnagrinėjęs teisėjas R.Rainys nutarimą žada skelbti po savaitės.