Legendinis NBA žaidėjas Lebronas Jamesas: kur jis leidžia savo milijonus?

9 vieta: krepšininkas LeBronas Jamesas – 600 mln. JAV dolerių / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
9 vieta: krepšininkas LeBronas Jamesas – 600 mln. JAV dolerių / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-09-22 18:33
AA

NBA žvaigždė LeBronas JAMESAS (33), laikomas vienu geriausių pasaulio krepšininkų, skiria įspūdingą sumą sveikatai ir sportinei formai palaikyti.

Nenuostabu, kad jo karjera trunka taip ilgai – penkiolika sezonų (vien per pastarąjį jis sužaidė 82 reguliariąsias ir 22 atkrintamąsias rungtynes). Puikus rezultatas, patvirtinantis, kad pusantro milijono JAV dolerių investicijos į savo kūną – o būtent tiek, kaip teigia LeBrono verslo partneris Maverickas Carteris, tam skiria sportininkas, – atsiperka. Ir leidžia uždirbti dar daugiau – šiandien jo turtas vertinamas 275 milijonais dolerių.

Jameso fizinė jėga ir puiki forma (ūgis – 203 centimetrai, svoris – 113 kilogramų) – ne tik gamtos dovana, bet ir kruopštaus darbo sporto salėje, dviejų asmeninių trenerių, masažuotojų, psichoterapeutų, virėjų pastangų ir moderniųjų technologijų rezultatas.

Kad ir kur būtų – Majamyje, Klivlande ar Los Andžele – jo namuose įrengiama sporto salė, prilygstanti tai, kuria naudojasi komanda. Atostogos – ne priežastis nesitreniruoti (anot sportininko, treniruokliai, beje, papuošti asmeniniu „King James“ logotipu, – jo narkotikai).

LeBronas Jamesas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sportininką visada lydi asmeninis treneris. Tinkamiausia mityba rūpinasi šefas – LeBronas vengia raudonos mėsos ir cukraus, bet kartais leidžia sau nutrūkti ir fotografuoja instagramui prabangią vakarienę: jautienos medalionai, omarų uodegelės, špinatų rizotas ir 2013-ųjų „Corton-Charlemagne Grand Cru“ – idealus jūrų gėrybių kompanionas.

Jamesas apskritai neblogas vynų žinovas, garsėjantis prabangiais vakarėliais, kuriuos rengia kartu su žmona Savannah Brinson (32).

Norėdamas užmigti, jis taiko specialų metodą. Prireikus konsultuojasi su psichoterapeutu. Dievina masažus, pedikiūrą, ledo vonias. Kad ir ką darytų, visa jo veikla skirta vienam tikslui – žaisti krepšinį, nesitraukti iš aikštelės, būti kuo sveikesniam ir išvengti traumų.

LeBronas išties nepatyrė itin rimtų traumų per visą karjerą. O kai prieš trejus metus ėmė skųstis nugaros bėdomis (diagnozuota stuburo slankstelių išvarža), kreipėsi pagalbos į kūno rengybos trenerį, kūno biomechanikos ekspertą Donnie Raimoną. Ir šiandien turi dar ir asmeninį biomechaniką – taip vadinamas žmonių judėjimo specialistas, derinantis biologijos ir kūno mechanikos dėsnius. Unikalią metodiką sukūrė pats Donnie – buvęs jūrų pėstininkas šokdamas parašiutu susižalojo stuburą ir rado būdą, kaip nelikti paralyžiuotam.

LeBronas Jamesas ir Savannah Brinson / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Daugelis garsenybių naudojasi asmeninių trenerių, dietologų, šefų ar dvasios gydytojų paslaugomis. Bet retai kas taip fanatiškai kaip Jamesas seka visas mokslo ir technologijų naujienas kūno puoselėjimo srityje. Krepšininkas vienas iš pirmųjų įsirengė krioterapijos kamerą – efektyvesnę ledo vonios versiją, kur naudojamas skystasis azotas.

Siekdamas geriau aprūpinti kūną deguonimi jis užsidaro hiperbarinėje kameroje – taip kūnas greičiau atsigauna po treniruotės, esant ramybės būsenai sulėtėja širdies ritmas, pagerėja miegas, mažiau skauda raumenis, lengviau sutelkti dėmesį. Kraujotaką gerina ir milžiniški stacionarūs kompresiniai batai bei kelnės, o skrydžio metu sportininkas visada mūvi kompresines kojines. Raumenų elektrostimuliatorius padeda atsikratyti toksinų, didina raumenų ištvermę ir juos treniruoja bei malšina skausmą.

Kur dar jis leidžia pinigus?

LeBronas Jamesas – antrasis geriausiai mokamas pasaulio sportininkas po Christiano Ronaldo ir puikus verslininkas, kurio finansinius gebėjimus vertina vienas turtingiausių planetos žmonių Warrenas Buffettas. Vis dėlto kad ir kaip jis girtų LeBrono brandą, šis neatsispiria mažoms pagundoms ir perka ne tik futbolo klubo akcijas ar investuoja į nekilnojamąjį turtą, bet ir turi mažų silpnybių.

* Mėgsta „Porsche“ automobilius: su buvusiu kolega iš Majamio „Heats“ Dwyane’u Wade’u turi vienodas mašinas: vienas – juodą, kitas – baltą.

* Turi „Rolls-Royce Phantom“ (tiesa, tai bičiulio Shaquille’o O’Nealo dovana gimtadienio proga).

* Dar vieną „Porsche“ pats krepšininkas padovanojo mamai per keturiasdešimt penktąjį gimtadienį (Gloria Marie James jį išaugino viena).

* Žmona Savannah, kurią LeBronas vadina savo karaliene, trisdešimtmečio proga gavo sportinį „Ferrari Testarossa“.