Leidykla „Tyto alba“ knygų mugėje kviečia į rekordinį skaičių susitikimų
Jubiliejinę Vilniaus knygų mugę leidykla „Tyto alba“ pasitinka rekordiniu naujų knygų skaičiumi. Tarp jų – pastaruoju metų itin populiari negrožinė literatūra, lietuvių autorių kūriniai ir kokybiški užsienio autorių romanai.
Visi keliai veda į mugę
20 knygų mugės metų įsuka ir į kelionę laiku, o kas gi per tuos metus įvyko. Geriausia tai padaryti žvalgantis po neeilinius susitikimus įamžinusias fotografijas. Leidyklos „Tyto alba“ kvietimu Lietuvoje viešėjo pasaulinio garso autoriai: Colleen McCullough, Tahiras Shahas, Justeinas Gorderis, Marina Stepnova, Lucinda Riley, Fredericas Beigbederis, Andreï Makine‘as ar Alessandro Baricco.
Jubiliejinėje knygų mugėje taip pat laukiame neeilinės viešnios – garsiausios šiuo metu kuriančios latvių rašytojos Noros Ikstenos. Mugėje autorė pristatys didelio tarptautinio dėmesio sulaukusį romaną „Motinos pienas“. Knygoje papasakota trijų kartų moterų istorija sovietinėje visuomenėje labai artima ir mums. Šeštadienį 13 val. 5.1. salėje vyksiantį dviejų puikių autorių N. Ikstenos ir Danutės Kalinauskaitės susitikimą vėliau progą pamatyti turės ir LRT žiūrovai.
Ne mažiau laukiami ir iš įvairiausių pasaulio vietų specialiai knygų mugei sugrįžtantys lietuvių autoriai. Net iš saulėtų Havajų atskrenda Vaiva Rykštaitė, kurios pernai pasirodžiusi knyga „Pirmąkart mama“ sulaukė didelio dėmesio. Sekmadienį 14 val. 5.1. salėje drauge su Beata Nicholson jos kalbėsis apie tai, kaip vaiko gimimas tampa galimybe iš naujo permąstyti pasaulį. Beje, vasario 27 dieną V. Rykštaitė susitiks su panevėžiečiais – G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje autorei bus įteikta Kazimiero Barėno literatūros premija.
Sekmadienį 15 val. 5.2. salėje kitokią Šiaurės Ameriką pažinti kvies keliautoja, žurnalistė Eglė Gerulaitytė. Antroji autorės knyga „Amerika be dangoraižių“ gimė iš netikėtumų, išbandymų ir atradimų kupinų kelionių motociklu. Juk kelionės – ne tik įveikti kilometrai, bet ir laikas atrasti save.
Itališkos dvasios ir temperamento į knygų mugę sekmadienį 13 val. 5.1. salėje įlies autoriai, žurnalistai Jurga ir Paulius Jurkevičiai, kurių „Romanas su Italija“ tęsiasi jau ketvirtį amžiaus.
Vokietijoje gyvenanti rašytoja Lina Ever 2017 metų rudenį su kunigu Algirdu Toliatu ir fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi leidosi į piligriminę kelionę dailininkų romantikų kadaise pamėgtu ir išgarsintu Dailininkų keliu Malerweg Saksonijos Šveicarijoje. Iš kelionės patirčių gimusios knygos teksto ir fotografijų autoriai šeštadienį 18 val. Forume pasidalins kelio patirtimis.
Iš karto po to šeštadienio vakarą 19 val. 5.1. salėje į susitikimą pakvies kunigas Algirdas Toliatas.
Kas esame ir kas mūsų laukia?
Pasaulyje itin daug dėmesio pastaraisiais metais sulaukia negrožinė literatūra, tad šiemet „Tyto alba“ išleido daug dėmesio vertų pasaulinių bestselerių ir intriguojančių lietuvių autorių knygų.
Tai, kas anksčiau buvo mokslinė fantastika, greitai tampa realybe. Dirbtinis intelektas keičia kasdienybę ir mūsų supratimą apie tai, ką reiškia būti žmogumi. Stovime ant naujos eros slenksčio – pasauliniame bestseleryje „Gyvybė 3.0“ konstatuoja įtakingas švedų kilmės fizikas Max Tegmark. Kas mūsų laukia jau greitai – diskusija su mokslininkais šeštadienį 14 val. 5.2. salėje.
Kokioje visuomenėje gyvename? Pokomunistinis žmogus išsivadavo iš komunizmo, bet ne iš kvailumo – teigia filosofas Alvydas Jokubaitis. Aštriausius mūsų visuomenės klausimus palietusios ir daug dėmesio sulaukusios knygos „Politinis idiotas“ autorius į, tikėkimės, taip pat aštrią ir nepatogią diskusiją pakvies penktadienį 12 val. 5.3. salėje.
Europos Sąjunga pernelyg didelė, kad būtų lengvai suprantama, bet kartu labai svarbi, kad galėtume ją ignoruoti. Politologas Linas Kojala sako, kad Europa yra gyvas organizmas, kuriame veikia žmonės. Žvilgsnis į senojo žemyno likimą – šeštadienį 16 val. Forume vyksiančioje diskusijoje „2019: dramatiška Europos dėlionė“.
Norėdami suprasti dabartį, priežasčių ieškome praeityje. Kas esame ir kaip keičiasi mūsų tapatybė? Kokią valstybę sukūrėme po Pirmojo pasaulinio karo? Vieną iš svarbiausių Lietuvos istorijos laikotarpių nagrinėjančios istoriko Tomo Balkelio knygos „Lemtingi metai“ pristatymas – penktadienį 15 val. Forume.
Ilgai lauktos antrosios knygos ir debiutai
Sakoma, kad šiandien apie autorių galima spręsti iš antrosios jo knygos. Tad geros poezijos skaitytojams skirtas penktadienio vakaras – poetas, dramaturgas Mindaugas Nastaravičius naujausią rinkinį „Bendratis“ pristatys 18 val. 5.2. salėje. Būtinai atkreipkite dėmesį ne tik į knygos tekstus, bet ir dailininkės Agnės Dautartaitės-Krutulės sukurtą knygos dizainą.
Penktadienio vakaro susitikimus 20 val. 5.1. salėje tęs praėjusiais metais ryškiai debiutavęs ir šiemet su antrąja knyga „Praeis“ sugrįžtantis aktorius, rašytojas Marius Povilas Elijas Martynenko.
Šiuolaikiniam gyvenimo tempui puikiai tinka koncentruotas žanras – novelė. Rašytojos Danutė Kalinauskaitė ir neseniai antrąją knygą suaugusiems parašiusi Daina Opolskaitė ketvirtadienį 16 val. Forume diskutuos, kas vis dėlto užkeikė novelę. Kodėl šis žanras šiandien nėra toks populiarus ir tarp rašytojų, ir tarp skaitytojų. O gal viskas atvirkščiai?
Knygų mugė suteiks progą pakeliauti ir laiku – šeštadienį 16 val. 5.2. salėje kultūros istorikė, „Vilniaus istorijų“ autorė Sonata Šulcė dalinsis negirdėtomis ir niekur neužrašytomis 18 a. miesto istorijomis. Žinoma, jeigu nepabijosite chaotiško, prieštaringo ir valstybei pragaištingo istorijos tarpsnio.
O jeigu netikėtai mugės šurmulyje apims nuovargis, viskas pasirodys pažįstama ar pabodę – tuomet sekmadienio rytą 11 val. 5.3. salėje būtinai susitik su Gediminu Beresnevičiumi ir „Sukurk kroodilą“.
Leidykla „Tyto alba“ taip pat didžiuojasi dviem knygomis, kurios pateko į Metų knygos rinkimus – Rūtos Oginskaitės „Gib a kuk = Žvilgtelėk: pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“ ir poetės Violetos Palčinskaitės vaikams skirti „Eilėraščiai iš namų“.
Susitikime Vilniaus knygų mugėje ir nepamirškite užsukti į leidyklos „Tyto alba“ stendą, kur autoriai taip pat bendraus su skaitytojais.