Leipalingio dvare – jautri A.Mamontovo turo pradžia: šimtai pasaulio lietuvių, ašaros ir vienybė

Andriaus Mamontovo koncertas Druskininkuose / Rūtos Verseckaitės nuotr.
Andriaus Mamontovo koncertas Druskininkuose / Rūtos Verseckaitės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-07-08 19:49
AA

Giedrą liepos 6-osios vakarą, prie Druskininkų miesto įsikūrusiame Leipalingio dvare, skambėjo pirmasis Andriaus Mamontovo turo po Lietuvą „Vienas. Vasara“ koncertas. Susirinkusieji į renginį turėjo galimybę, Valstybės dienos proga, „Tautišką giesmę“ sugiedoti ne tik su pačiu A.Mamontovu, visa publika, bet ir svečiu iš JAV, Jonu Dainiumi Beržanskiu, kuris savo kūrybos muzika atidarė įžanginį turo koncertą.

Į koncertą sugužėjusi gausi minia renginiu mėgavosi išpuoselėtoje dvaro aplinkoje, po atviru dangumi. Stovimus bilietus nusipirkę fanai muzika galėjo mėgautis nuo ant pievos pasitiestų pledų.

Atsakinėdamas į žiūrovų ant lapukų užrašytus klausimus, A.Mamontovas juokavo, kad klausytojai, rodos, vien pasaulio lietuviai. Daugumą klausimų lydėjo linkėjimai iš JAV, Kanados ar Australijos. Ir išties, didelė dalis koncerte buvusių atlikėjo fanų buvo lietuviai iš viso pasaulio grįžę į Lietuvą pavasaroti, dalyvauti šimtojoje Dainų šventėje ar aplankyti artimųjų.

Andrius Mamontovas / Rūtos Verseckaitės nuotr.

Koncertą atidarė ir su susirinkusiais klausytojais savo kūryba nuo scenos dalinosi A.Mamontovo bičiulis, šiuo metu JAV gyvenantis Jonas Dainius Beržanskis. Dainius dar 1991 m. prodiusavo ir atliko garso inžinieriaus rolę įrašinėjant „FOJE“ albumą „Gali skambėti keistai“, vėliau kartu su Andriumi kūrė techno hitą „Dancebergis“. Jonas Dainius Beržanskis – muzikos inžinierius, prodiuseris, atlikėjas ir muzikos verslo pedagogas. Per savo karjerą gastroliavo su daugeliu žinomų JAV atlikėjų, pelnė „Gold Records“ apdovanojimą. Be to, prodiusavo „Dainų šventę“, 1994 m. – dešimtąjį šokių festivalį Čikagoje, o Ann Arbor mieste antrus metus iš eilės organizuoja Gatvės muzikos dieną.

Andriaus Mamontovo koncerto Druskininkuose akimirkos (27 nuotr.)
+21

Po Jono Dainiaus Beržanskio pasirodymo, 21.00 val. laukė visiems pasaulio lietuviams ypatingas momentas – „Tautiškos giesmės“ giedojimas, kuris vienu metu suskambo Lietuvoje ir visame pasaulyje. Susirinkusiųjų akyse spindėjo ašaros – vienybe, stiprybe ir meile Lietuvai įkrautas himno giedojimas apjungė visus renginio dalyvius.

Andriaus Mamontovo koncerto akimirka Druskininkuose / Rūtos Verseckaitės nuotr.

Iškart po himno giedojimo scenoje vienas likęs Andrius Mamontovas pradėjo savo koncertinio turo „Vienas. Vasara“ programą. Legendinis Lietuvos atlikėjas savo klausytojų ausis džiugino senomis ir naujomis dainomis, o pauzėse tarp dainų pasakojo apie kūrybą, dalinosi istorijomis bei atsakinėjo į publikos ant lapelių užrašytus klausimus. Koncerto eigoje, publika paliko savo sėdimas vietas – prasidėjo šokiai, o jau sutemus ir skambant dainai „Saulės miestas“, Leipalingio dvaras paskendo žiburių jūroje – klausytojai, sinchroniškais rankų mostais ore, lydėjo kiekvieną dainos natą.

Andriaus Mamontovo koncerto akimirka Druskininkuose / Rūtos Verseckaitės nuotr.

Renginio metu, Leipalingio dvaro kiemą apgaubė jauki atmosfera. Čia skambėjusi muzika, susirinkę žmonės ir pakili nuotaika įprasmino liepos 6-ąją kaip visų lietuvių šventę.

Šis ir kiti turo „Vienas. Vasara“ žada tapti ypatingu įvykiu visiems Andriaus Mamontovo gerbėjams. Atlikėjas, kuris per savo ilgametę karjerą parašė daugiau nei du šimtus dainų, koncertuodamas išmaišė pasaulį ir savo muzika užaugino ne vieną kartą, šį kartą grįžta prie atlikimo formato, kuris yra artimiausias jo muzikinei sielai.

Andriaus Mamontovo koncerto akimirka Druskininkuose / Rūtos Verseckaitės nuotr.

Daugiau nei 40 metų į sceną žengiantis A.Mamontovas kviečia atvykti į turo „Vienas. Vasara“ koncertus nuostabiose Lietuvos vietose ir patirti šiltesnį bei artimesnį ryšį tarp atlikėjo ir klausytojų. Ypatingose mūsų šalies grožį atskleidžiančiose lokacijose vyksiantys koncertai skambės marių ir upių pakrantėse, pušynėliuose, dvarų kiemuose ir ant Gedimino pilies kalno.

Andrius Mamontovas / Rūtos Verseckaitės nuotr.

Kita A.Mamontovo stotelė – Molėtų vasaros estrada, kurioje jis pasirodys liepos 20 d. Visos solinio Andriaus Mamontovo koncertinio turo „Vienas. Vasara“ datos ir lokacijos:

  • Liepos 20 d. – Molėtų vasaros estrada
  • Liepos 27 d. – Pakruojo dvaras, Pakruojo raj.
  • Rugpjūčio 3 d. – Ilzenbergo dvaras, Rokiškio raj.
  • Rugpjūčio 9 d. – Anykščių vyno gamyklos kiemas
  • Rugpjūčio 10 d. – Drevernos uostas, Klaipėdos raj.
  • Rugpjūčio 17 d. – Birštono vasaros estrada
  • Rugpjūčio 22 d. – LNM Gedimino pilies kalnas, Vilnius
  • Rugpjūčio 24 d. – Kauno jachtklubas

Daugiau informacijos ir bilietų ieškokite: bilietai.mamontovas.lt.