Leiskite sau pabūti silpnai!
Siekis viską padaryti pačiai (juk galiu, juk aš stipri, juk moku!), pasak psichologų, yra klaida – kartais visoms kietoms moterims verta atsiduoti emocijoms ir, žiūrint gerą melodramą, tiesiog paverkti...
Kai pavargstame ir, regis, pasiekiame savo galimybių ribą, reikia tiesiog „atleisti vadžias“ ir duoti valią jausmams. Kai kurioms moterims, ypač nepratusioms pralaimėti vadovėms, kartais tai gali pasirodyti kaip silpnumas ar valios trūkumas, bet tai netiesa. Tik stiprus žmogus gali iš tikrųjų leisti sau pasijusti silpnam.
Kodėl gėda verkti?
Moterims dažnai atrodo, kad viskas laikosi tik ant jų pečių: juk kasdien jos jaučia atsakomybę už šeimą, vaikus, senstančius tėvus, darbą. Atrodo, kad visas gyvenimas užpildytas rūpesčio kitais, o kur nors truputis erdvės sau, savo emocijoms, svajonėms ir mintims? Taigi, svarbiausia nuolat sau priminti, kad visiškai nebūtina kiekvieną minutę viską kontroliuoti.
Taip, galite paprieštarauti, kad ašaros nepadės išspręsti problemų, o verkti – ne jūsų būdui, čia silpnųjų privilegija. Todėl, kai gerklę užspaudžia gumulas, jūs iš visų jėgų stengiatės „nesuskysti“... Patikėkite, jei kažkas kadaise jus tuo įtikino (arba jūs pati save įtikinote), tai tikrai nėra kelias nei į sėkmę, nei į harmoningą gyvenimą – greičiau jau sveikatos problemų link.
Nuostata „niekada neverkiu“ reiškia, kad jūs niekam (o ir sau) neparodote savo tikrųjų jausmų ir ieškote įvairiausių pasiteisinimų, kad gyvenate taip, o ne kitaip – kas, kad aplinkiniai nuolat stebisi tvirtai sučiauptomis jūsų lūpomis ir suraukta kakta. Jei jūs bet kokiomis aplinkybėmis apsimetate, kad jaučiatės puikiai, tai tiesiog nusigręžiate nuo aplinkinio pasaulio ir ignoruojate savo tikrąjį „aš“.
Užslopintos emocijos sukelia negalavimų
Ašaros atneša palengvėjimą – o tai pirmas žingsnis permainų link.
Taip, pernelyg kontroliuojančios savo emocijas moterys dažnai skundžiasi galvos skausmais, migrena, chronišku nuovargiu, raumenų skausmais ar virškinimo sutrikimais. Nenuostabu – žmogus visą laiką negali būti stiprus ir negali visą gyvenimą slėpti savo jausmų – turime nebijoti jų išreikšti. Žinote, kodėl sveika retkarčiais paverkti? Nes ašaros atneša palengvėjimą – o tai pirmas žingsnis permainų link – paverkusios mes nusiraminame, atsipalaiduojame, galime ramiai įvertinti situaciją ir surasti sprendimą.
Nepaisykite kitų nuomonės – tik jūs viena žinote, ką ištvėrėte, siekdama savų tikslų, ir ko atsisakėte, kad gyventumėte taip, kaip norite. Nesistenkite visada ir visur būti tobula, kontroliuoti emocijas, nes jos gali pratrūkti pačiu nedėkingiausiu momentu.
Būkite pasiruošusi ir tam, kad gyvenimas kartais nebūna labai teisingas, titaniškos jūsų pastangos ne visada atsiperka, o artimiausi žmonės dažnai elgiasi egoistiškai. Nusivylimai – neišvengiami, todėl sunkiomis minutėmis nebūtina vaidinti geležinę ledi...
Raktas į sėkmę – balansas
Norite neprarasti energijos ir turėti jėgų ne tik dirbti ir nešti buities naštą, bet dar ir džiaugtis gyvenimu? Štai kelios taisyklės, kurios padės:
- Būti stipriai – reiškia sutarti su savimi. Rasti laiko sau, mėgautis vienatvės momentais, nepamiršti mėgstamų veiklų.
- Stipriausia energetika pasižymi žmonės, mokantys mylėti. Mylėti viską, kas svarbu jų gyvenime, įskaitant ir save. Ir ne, tai ne egoizmas.
- Būti stipriai – tai dar ir reiškia paleisti žmones bei situacijas, kurios trukdo mums augti, žeidžia ir skaudina.
- Jūs turite teisę bent kartais pasakyti: „Pasiduodu!“ Turite teisę neprisiimti tiek pareigų, kad nuo jų gausos nebegalėtumėte kvėpuoti.
- Jūs turite teisę pasakyti: „Daugiau nebegaliu!“, jei jaučiate, kad jums reikia poilsio ar atostogų.
- Jūs turite teisę tikėtis meilės, pripažinimo ir palaikymo. Artimieji, kuriuos apgaubiate šiluma ir rūpesčiu, turėtų suprasti, kad jūs laukiate adekvataus atsako.
- Jūs turite teisę pabūti viena ir pagalvoti apie save bei savo gyvenimą, paliūdėti, pasvajoti, ką nors nuspręsti. Taigi, jei dar nerandate laiko sau – jo raskite pirmiausia. Visa kita – palauks!