Lektorė, įkvėpėja Ieva Žigonė: „Sąmoningumas yra tikroji prabanga“

Sąmoningumo trenerė, lektorė, įkvėpėja Ieva Žigonė / Asmeninio albumo nuotr.
Sąmoningumo trenerė, lektorė, įkvėpėja Ieva Žigonė / Asmeninio albumo nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Lektorė, įkvėpėja, sąmoningumo klubo įkūrėja Ieva Žigonė sako, kad visi mūsų pokyčiai prasideda nuo noro, drąsos ir ryžto keistis – kuo daugiau žmogus skiria laiko savo vidiniam pasauliui, tuo gražiau ir greičiau keičiasi ir jo išorinis pasaulis.

Šiandien daugelis kalba apie sąmoningumą, tačiau kiekvienas savaip suvokia šią sąvoką. Kas iš tiesų yra sąmoningumas?

Man tai gebėjimas sąmoningai reaguoti į situacijas, jausmus, sąmoningai kurti savo realybę prisiimant atsakomybę už tai, kas vyksta mano gyvenime. Mokymuose kalbu apie tai, kaip sąmoningai kurti savo gyvenimą: atsirinkti mintis, reaguoti į jausmus, gyvenimo situacijas, apie tai, kaip bet kokiomis aplinkybėmis išsaugoti pilnatvę, išlikti ramiam, jausti vidinį balansą, įžvelgti pozityvių perspektyvų. 

O kas jums yra prabanga?

Daugelis prabangą suvokia kaip tam tikrus luxury atributus, prabangius prekės ženklus ar aplinką. Tačiau man tikroji prabanga yra gebėjimas patirti pilnatvę. Kai jauti vidinę pilnatvę ir gausą, net ir visiškai paprastoje vietoje gali jaustis prabangiai. Tikroji prabanga – tai vidinė laisvė, džiaugsmas, meilė ir laimė. Šiandien labai daug žmonių neleidžia sau to patirti, nes neturi laiko arba jo neskiria savo vidiniam pasauliui puoselėti. Todėl, regis, tokie paprasti dalykai, kaip džiaugsmas, laimė, laisvė, tampa prabanga. 

Lektorė, įkvėpėja, sąmoningumo klubo įkūrėja Ieva Žigonė / Jurgitos Bieliūnienės nuotr.
Lektorė, įkvėpėja, sąmoningumo klubo įkūrėja Ieva Žigonė / Jurgitos Bieliūnienės nuotr.

Patarkite, kaip atsiverti vidinei pilnatvei? 

Pirmas žingsnis – sustoti ir pažvelgti į savo vidinį pasaulį, o tada nuo jo ne bėgti, o leisti sau pamatyti tai, kas jame slypi. Žmonės vengia susitikimo su savo vidumi, nes ten dažnai slepiasi dalykai, kurių nenorime matyti, prisiminti ir jausti. Tai, ką ten randame, gąsdina, todėl kur kas paprasčiau koncentruotis į išorę. Atskleisti savo vidinį pasaulį sudėtingas uždavinys, tačiau yra daugybė įrankių ir praktikų, kurios gali padėti. Svarbiausios, kurias aš naudoju savo mokymuose, – meditacija ir emocijų paleidimo technikos. Jos padeda sugrįžti į pilnatvę, atrasti tikrąją ramybę ir vidinį džiaugsmą. 

Ar norint rasti savo sąmoningumo kelią būtinas mokytojas, vedlys?

Yra labai daug knygų, videomedžiagos, todėl ir pačiam galima domėtis, gilintis. Tačiau su vedliu viskas vyksta daug greičiau ir paprasčiau, nes jis pateikia jau atrinktą, koncentruotą medžiagą, patikrintus įrankius. Darbas su vedliu kainuoja, tačiau sutaupo daug laiko.

Kiekvienas turi nuspręsti pats, ko jam reikia, kiek gali tam skirti laiko ir kiek investuoti. Kuo daugiau žmogus skiria laiko savo vidiniam pasauliui, tuo gražiau keičiasi ir jo išorinis pasaulis – viskas prasideda nuo vidinių pokyčių. Aš pati mokiausi iš daugybės skirtingų mokytojų tiek Lietuvoje, tiek kitose pasaulio šalyse, labai daug autentiškų žinių ir patirties sėmiausi iš Pietų Amerikos genčių šamanų, įvairių gyduolių. Daug visko išbandžiau, patyriau ir sukūriau savo autentišką mokymų programą su skirtingomis praktikomis. 

Lektorė, įkvėpėja, sąmoningumo klubo įkūrėja Ieva Žigonė / Jurgitos Bieliūnienės nuotr.
Lektorė, įkvėpėja, sąmoningumo klubo įkūrėja Ieva Žigonė / Jurgitos Bieliūnienės nuotr.

Kokių pirmųjų pokyčių žmonės gali tikėtis po jūsų mokymų ir programų? 

Po mokymų žmonės dalijasi itin ryškiais pokyčiais – kaip pasikeitė jų vidinis jausmas, požiūris į gyvenimą, kaip pradėjo žymiai paprasčiau priimti netikėtas situacijas, reaguoti į konfliktus. Yra žmonių, kurių sveikata pagerėjo, vyksta pokyčiai santykiuose – susitaiko su tėvais, su kuriais anksčiau nejuto tvirto ryšio, o su antrąja puse pradeda harmoningiau leisti laiką, išmoksta būti atviri ir mylėti. Daug kas dalijasi ir apie pokyčius veikloje, finansinėje sferoje. 

Kaip jūs pati atradote sąmoningumo kelią? 

Lygiai taip pat, kaip tie žmonės, kurie ateina į mano mokymus, nesijaučiau patenkinta tuo, ką patyriau, nemokėjau susitvarkyti su savo emocijomis, išgyvenau labai daug streso, nerimo. Suvokiau, kad taip, kaip gyvenu, nėra gerai: nejaučiau laimės, vaikiausi tikslų, kurie neužpildydavo vidaus, ieškojau laimės, ramybės, todėl reikėjo ir įrankių, kurie padėtų jaustis gerai. Beieškodama radau daugiau, negu tikėjausi. Teko su savimi daug dirbti, o toks darbas nėra labai malonus. Norint nerti gilyn į savo jausmus, keistis, keisti įsitikinimus, pertvarkyti savo asmenybę, reikia daug laiko ir ryžto. Džiaugiuosi, kad pasiryžau, nes radau ne tik laimę, bet ir mylimą veiklą, harmoningus santykius ir kitų įvairiausių nuostabių dalykų. 

Lektorė, įkvėpėja, sąmoningumo klubo įkūrėja Ieva Žigonė / Jurgitos Bieliūnienės nuotr.
Lektorė, įkvėpėja, sąmoningumo klubo įkūrėja Ieva Žigonė / Jurgitos Bieliūnienės nuotr.

Ar reikia drąsos būti savimi? 

Reikia labai daug drąsos eiti savo keliu ir išdrįsti rinktis laisvę ir meilę sau. Daugelis renkasi išorinį komfortą vietoj vidinės kelionės. Kiti bijo prarasti aplinkos pasitikėjimą, artimųjų palaikymą. Žmonės lyg ir nori pokyčių, tačiau nesiryžta atlikti tų praktikų, kurias aš rekomenduoju. Bet tie, kurie to imasi, atranda visai kitokią gyvenimo kokybę ir gauna nuostabių rezultatų.

Kartais žmonėms prireikia patirti didelių sukrėtimų arba pasiekti dugną, kad ryžtųsi eiti sąmoningumo keliu. Tačiau niekam nelinkiu laukti kraštutinumų ir jau šiandien patariu žengti pirmąjį žingsnį kitokio gyvenimo link. Labiausiai sėkmės lydimi pasaulio žmonės daug laiko skiria savo vidiniam pasauliui – meditacijai, vizualizacijoms ir kitiems įrankiams. Dėl to jie ir patiria nepaprastą gyvenimą. 

Norintiems sužinoti daugiau: https://ievazigone.com