Lemtingas įvykis paskatino iškeisti verslą į reiki ir padėti žmonėms

Reiki mokytojas Virginijus Mockus / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Reiki mokytojas Virginijus Mockus / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Po avarijos, kai pusmetį praleido paralyžiuotas lovoje ir gydytojai nežadėjo nieko gera, Virginijus Mockus ėmė ieškoti alternatyvių būdų kuo greičiau atsistoti ant kojų. Taip prieš dešimt metų jis atrado reiki ir dabar šio gydymo meno moko kitus.

- Ar tiesa, kad reiki padarė stebuklą?

- Tiesa, bet čia joks stebuklas. Reiki – veiksmingas ir visai šalutinio poveikio neturintis būdas, padedantis greičiau pasveikti, gyventi kitaip. Žinoma, tai supratau ne iš karto. Pamenu, kai po avarijos atgavau sąmonę, jaučiausi pasikeitęs, jutau didžiulį impulsą ir dar didesnį norą ieškoti atsakymų į amžinus būties klausimus, kodėl mums siunčiami išbandymai. Domėjausi Rytų išmintimi, vėliau pradėjau praktikuoti jogos kvėpybą, medituoti. Prireikė gal penkerių metų, kol suvokiau, kas su manimi vyksta, ir supratau, kad verslas, kuriuo užsiėmiau iki avarijos, – ne mano pašaukimas. Reiki man padėjo atsigręžti į save, suprasti, kad pinigai, nors ir labai reikalingi, ne patys svarbiausi, kad taptum išties laimingas.

 

- Pasukote dvasingesniu keliu?

- Kiekvienas žmogus turi suvokti, kas jam skirta, kas iš tiesų teikia gyvenimo pilnatvę. Jei tėvai nuo mažens vaiką ruošia būti verslininku, teisininku ar bankininku, o jam norisi kurti muziką, užaugęs nesijaus laimingas. Anksčiau ar vėliau pasipils nesėkmės, sušlubuos sveikata. Nesakau, kad dabar visi verslininkai, kurie dirba tik dėl pinigų, turi viską mesti ir eiti medituoti (juokiasi). Džiaugtis geru uždarbiu yra puiku, bet kankintis aštuonias valandas laukiant, kol pasibaigs darbo diena, blogai. Tokiu atveju žmogus turi rasti alternatyvą – pomėgį, kuris jam teiktų džiaugsmo, pasitenkinimo ne tik rezultatu, bet ir pačiu procesu.

 

- Vadinasi, nerealizavę savęs, dirbdami nemielą darbą ar gyvendami su nemylimu žmogumi, patys sau kenkiame?..

- Kai esame kuo nors nepatenkinti, trūksta širdžiai mielos veiklos, daromės pikti, nelaimingi. O bet kokios neigiamos emocijos pamažu užteršia subtiliuosius kūnus (jų turime net septynis – tiek pat, kiek yra pagrindinių čakrų fiziniame kūne). Tokio žmogaus aura būna papilkėjusi, sutrinka gyvybinės energijos tekėjimas. Tai paveikia fizinį kūną ir sunegaluoja jautriausia vieta: vienam širdis, kitam skydliaukė, lytinės funkcijos ar sąnariai. Paskui stebimės, iš kur tos nesėkmės ir ligos. Gyvenime atsitiktinumų nebūna, viskas turi priežastis, kurios lemia geras arba blogas pasekmes.

 

- Reiki metodas padeda sureguliuoti gyvybinės energijos tekėjimą?

- Taip. Reiki moko būti čia ir dabar. Tai būdas pamažu atsikratyti visko, kas neigiama: blogų emocijų, žalingų įpročių. Nes jei patys laiku nesusivokiame, gyvenimo pamokos, dažniausiai skaudūs ir nelaimingi įvykiai, verčia susimąstyti. Todėl dažnai gali išgirsti, jog sunkia liga susirgęs ar po avarijos likęs gyvas žmogus pasikeičia – pasuka dvasingesniu keliu, nes kinta jo vertybės.

Taip nutiko ir man. Atradęs reiki, ant kojų atsistojau ne po dvylikos metų, kaip prognozavo gydytojai, o kur kas greičiau. Vaikščiojau su dviem lazdomis, o dabar jau su viena.

 

- Daugeliui žodis „reiki“ skamba lyg kokia mistika...

- Po kelių reiki seansų, kai žmogus tiesiogiai pajunta iš delnų skleidžiamą šilumą, ir pagerėja jo savijauta, net skeptikai pakeičia savo nuomonę ir susidomi reiki.

Reiki – gydymas universaliąja, arba kosmoso, energija. Įvaldęs šį iš Rytų kilusį gydymo metodą, žmogus tampa tarsi laidininku ir gali tą energiją naudoti savigydai padėdamas sau ar artimiesiems įveikti įvairius negalavimus.
Išvertus iš japonų kalbos, „rei“ reiškia Dievą, absoliutą, o „ki“ – gyvybinę energiją. Šis neišsenkamas šaltinis patenka per žmogaus čakras, energinius kanalus, aurą, pasiekia širdį, pripildo visą organizmą ir išeina per delnus. Delnai – pagrindinis kanalas šiai energijai tekėti.

Praktikuojant reiki, delnai tampa jautrūs ir jais žmogus gali pajusti, kurioje vietoje yra negalavimas. Tai visai nesudėtinga.

 

- Ar reiki gali išmokti kiekvienas?

- Taip, jei tikrai to nori ir jam tai įdomu. Vieni gimsta turėdami stiprią energiją, bet nemoka maksimaliai išnaudoti šios Dievo dovanos, reikia šiek tiek teorijos ir praktikos. Senovėje kone kiekvienas kaimas turėjo savo žolininkę, kuri ranka panaikindavo ir skausmą, ir nužiūrėjimus. Šią energiją galima ir ištobulinti. Savo praktikoje turėjau mokinių ir studentų, ir garbaus amžiaus žmonių. 

Reiki nereikalauja būti tobulam, tapti vegetaru, atsisakyti žalingų įpročių. Nebūtina pulti į kraštutinumus. Vėliau natūraliai pačiam žmogui atsiranda poreikis gyventi kuo sveikiau ir dvasingiau, keičiasi jo požiūris ir vertybės.

 

- Jūs esate vegetaras...

- Aš jau dešimt metų nevalgau mėsos ir organizmui jos nereikia. Nevartoju alkoholio, nebent per kokią šventę išgeriu kelis gurkšnius vyno.

O panaršius po interneto svetaines ar pažiūrėjus televizorių, labai svarbu pabūti gamtoje, pamedituoti arba pasisemti iš protingų knygų informacijos. Žinoma, kiekvienas atsirenka tai, ko jam reikia. Stengiantis tobulėti, nebūtina susilaikyti nuo lytinių santykių, kaip daugelis gali pamanyti. Parašykite, kad esu laisvas ir ieškau širdies bei gyvenimo draugės (juokiasi). Aš rimtai.

 

- Po reiki kursų žmogui suteikiama iniciacija. Kas tai yra?

- Iniciacija – tam tikri reiki meistro veiksmai, kuriais jis suaktyvina, išvalo žmogaus energiją, kad be kliūčių tekėtų gydomoji energija. Po iniciacijos žmogus visam gyvenimui įgyja gebėjimą valdyti šią energiją, t. y. gauna raktą, kaip ja naudotis. Toliau gali praktikuoti individualiai, kuo dažniau atliekami seansai ar dirbama grupėje, tuo energija stiprėja.

Daugelis klaidingai mano, kad per iniciaciją atidaromos ar uždaromos čakros. Jei žmogus turėtų visiškai neveikiančią čakrą, jis per tris dienas mirtų. Tiesiog daugelio žmonių čakros ir energiniai kanalai neveikia taip, kaip turėtų, todėl per seminarą paprasčiausiai sureguliuojamas energijos tekėjimas.

 

- Kuo reiki meistras skiriasi nuo bioenergetiko?

- Bioenergetikai, gydydami ar diagnozuodami, naudoja savo energiją, kurios semiasi iš gamtos (medžių, saulės, oro, žemės), t. y. „sugeria“, pašalina blogąją energiją ir pripildo gerąja. Reiki meistras naudoja ne savo, o kosminę, universaliąją, jau iš karto gydančią energiją. Jis tėra tarpininkas, laidininkas, todėl negali pakenkti žmogui: nei pats perimti to žmogaus ligos, nei perduoti jam blogos energijos ir pan.    

 

- Kokias ligas galima išgydyti reiki?

- Reiki nėra gydymo būdas tiesiogine šio žodžio prasme. Nevadinu savęs gydytoju, nes gydo medikai. Reiki yra pagalba, kuri harmonizuoja visą organizmą, padeda jam apsivalyti, sustiprėti ir, pašalinus negalavimų priežastis, pasveikti. Organizmas – labai protinga sistema, kaip kompiuteris. Visgi daugelis manome esą protingesni: nemokėdami atsipalaiduoti ir pailsėti, išsekiname save, užteršiame organizmą. Išsiderinus vienai grandžiai, ima trikti ir kitos. Šią grandininę reakciją puikiai galima pašalinti reiki metodu. Reiki tinka tiek nedideliems negalavimams įveikti, tarkim, suskaudus galvą, peršalus, sutrikus virškinimui, tiek sergant rimtomis ligomis (širdies, sąnarių, depresija, onkologinėmis ir kt.). Ypač reiki veiksmingas po traumų, operacijų, nes greitina reabilitacijos procesą, stiprina organizmo atsparumą.

 

- Kas silpnina žmogaus energiją?

- Mūsų energiją ypač silpnina mobilieji telefonai, kiek mažiau spinduliuojantys kompiuterių ekranai, televizoriaus, radijo skleidžiamos elektromagnetinės bangos. Tam, kad apsisaugotų nuo sklindančių neigiamų vibracijų, išsiskiria vis daugiau energijos. Ilgainiui jos labai sumažėja, todėl pats organizmas neįstengia apsiginti nuo žalingo poveikio ir tada prasideda negalavimai, ligos. Taip pat energiją žaloja stresas, neapykanta, pavydas, nepakantumas ir kitos neigiamos emocijos. XXI amžiuje gyvename tarsi ant uždelsto veikimo bombos, todėl  padaugėjo ligų, jos supiktybėjo.

Žmogaus energinę sistemą valo meditacija, teigiamos mintys, malda, šventų vietų lankymas – visos dvasinės praktikos, padedančios tobulėti.

 

- Ar tiesa, kad reiki lavina aiškiaregystę?

- Tiesa, ir ne tik aiškiaregystę, bet ir intuiciją, mąstymą, visus pojūčius, t. y. trečiąją akį. Žmonės gali išmokti matyti auras. Štai amžiną atilsį popiežius Jonas Paulius II turėjo tokią didelę aurą, kad savo dvasios energija galėdavo apgaubti visą miestą. Ji juntama ir dabar.

Mokytis reiki ateina ir masažuotojų, mokytojų ir verslininkų, kuriems svarbu suaktyvinti apatinių čakrų energijos tekėjimą, kurios „atsako“ už gebėjimą vadovauti, organizuoti ir kt. Reiki – puiki profilaktinė priemonė gerai savijautai, nes padeda atsipalaiduoti, pašalinti stresą, didina darbingumą ir kūrybiškumą. Reiki metodas – puikus būdas harmonizuoti ir kuo geriau realizuoti save gyvenime, pasiekti daugiau ir gyventi geriau.

Jei domina reiki metodas, galite rašyti el. paštu reikimintis@gmail.com arba skaityti svetainėje reikimokymai.lt.

Tekstas L. Grinkevičienės

 

Taip pat skaitykite:

Čakrų meditacija - nuo nuovargio ir kitų gyvenimo negandų

Šifruojame aurą. Nešališka ezoterinė versija

Čakros. Kaip išlaisvinti gyvybinę energiją

Temos: