Lengvai įgyvendinamos idėjos Velykų stalo ir namų dekorui

Velykų dekoracija. / Gėlių dizaino studijos „Nerine“ nuotr.
Velykų dekoracija. / Gėlių dizaino studijos „Nerine“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-03-22 11:50
AA

Velykos – tai gamtos atbudimo ir prisikėlimo šventė. Po žiemos mus džiugina net ir patys mažiausi pasirodantys daigeliai. Todėl šventinį stalą floristė Asta Šlekienė siūlo puošti natūraliais augalais, žalumynais, kurie pabrėš pavasarinės šventės išskirtinumą, pripildys namus Velykų dvasia ir suteiks mūsų šventiniam stalui puošnumo.

Nors klimatologai vis dar pranašauja žiemą, pavasarinę nuotaiką jau galima susikurti kiekvienuose namuose. Puiki idėja artėjant šv.Velykoms pasisėti jaunų daigelių, tarkim pipirnės.

Nestandartinius floristinius sprendimus iš gamtos siūlanti dizainerė atkreipia dėmesį, kad pikantiško skonio aromatingi lapeliai ne tik puošnūs, bet juose gausu ir įvairiausių vertingų maistinių medžiagų: „Jaunų daigelių žaluma ne tik suteiks namams pavasarinės gyvybės, bet ir bus vitaminų šaltinis jūsų Velykų stalui.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Populiariausi valgiai ant lietuvių Velykų stalo. Receptai

Velykų dekoracija. / Gėlių dizaino studijos „Nerine“ nuotr.

Velykos yra prisikėlimo šventė, tad tikrai gražu ir prasminga šventinį stalą papuošti vainiku, kuris laikomas amžinybės simboliu. „Velykiniai vainikai yra lengvi, ažūriniai, jiems gaminti naudojamos natūralios medžiagos. Dar vienas pavasario pranašas – prasprogę kačiukai. Jie visuomet mums primena, kad jau pavasaris“, – sako daugiau kaip dešimt metų menu iš gamtos užsiimanti Gėlių dizaino studijos „Nerine“ floristė.

Velykos neatsiejamos ir nuo gamtos prisikėlimo, gyvybės ir vaisingumo simbolio – kiaušinių. Yra be galo daug jų marginimo būdų: vieni piešia vašku, kiti kiaušinius margina skutinėdami, treti nepakartojamus raštus išgauna virdami kiaušinius, įvyniotus į įvairius žolynus. „Mūsų kiaušinukai floristiški: iš samanų pagaminome kiaušinio formą, po to ją apklijavome kačiukų pumpurais – paprasti, bet labai mieli“, – šypsosi dizainerė.

Jei nesate alergiški kvapams, Velykų stalą galima papuošti ir vienais gražiausių pavasarinių žiedų – hiacintais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir šventinio dekoro idėjos

„Galima primerkti įvairių spalvų hiacintų žiedų, ir namai tikrai prisipildys šventiškos atmosferos. Itin gražiai ir estetiškai atrodo vaškuoti jacintų svogūnėliai, kuriuos puošia išlindę lapeliai. Tačiau ne visi gali mėgautis jų kvapu – kai kuriems žmonėms šių dailių gėlių kvapas sukelia alergiją, todėl laukiant svečių vertėtų pasidomėti, ar tarp jų nėra alergiškų žmonių“, –  įspėja floristė.

Velykų dekoracija. / Gėlių dizaino studijos „Nerine“ nuotr.

Pavasariu, prisikėlimu ir atgimimu mūsų velykinį stalą papuoštų ir pirmieji snieguolių žiedai. Kaip miniatiūrines vazeles, į kurias pamerkiamos gėlės, galima panaudoti ir kiaušinių lukštus, o kad tokia vazelė nesivartytų – ji įstatoma į taurelę. Floristė A.Šlekienė rekomenduoja paeksperimentuoti ir pasigaminti vaškinių kiaušinukų.

„Jie taip pat mums bus kaip vazelės, į kurias galėsime sumerkti pirmuosius pavasario žalumynus“, – sako ji ir linki ruošiantis Velykoms nepamiršti gamtos mums dovanojamo grožio, kuris sustiprins šventinę nuotaiką kiekvienuose namuose.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 originalūs būdai nudažyti velykinius kiaušinius. Pravers net skutimosi putos!

Velykų stalo ir namų dekoravimas (9 nuotr.)
+3