Lenktynininkas Antanas Juknevičius pristatė savo mylimąją

Antanas Juknevičius su mylimąja / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Lenktynininką Antaną Juknevičių (43 m.) Dakaro ralyje lydi ne tik šturmanas, bet ir gyvenimo draugė Martina Žimkutė (34 m.). Nors mylima moteris tiesiogiai lenktynių rezultatų nepaveikia, tačiau stebėdama pralekiančius automobilius įdeda nemažai pastangų, kad žinia apie mūsų sportininkus pasklistų kuo plačiau.

Martina teigia, kad visais su rinkodara susijusiais klausimais Antanas jos klauso, o šis net neketina prieštarauti. „Aš žinau, kad ji yra geriausia rinkodaros specialistė Lietuvoje, todėl viską darau taip, kaip ji liepia. Kartais man kyla klausimų, kodėl reikia atrodyti ar apsirengti būtent taip, o ne kitaip, bet esu tikras, kad ji išmano savo darbą. Mes abu esame savo srities profesionalai, todėl vienas į kito daržą nesikišame“, – sako A. Juknevičius.

Antanas Juknevičius / Gedmanto Kropio nuotr.

Nuo 2015-ųjų kartu dirbusios poros santykiai netruko peraugti į tarnybinį romaną. Moteriai tikriausiai sunku be papildomų emocijų stebėti lenktynes, kuriose daugybė iššūkių ir pavojingų manevrų? „Labiausiai bijau, kad automobilis neužsidegtų. Prieš dvejus metus tiesiog man prieš akis užsidegė vieno iš lyderių mašina ir iki siūlelio supleškėjo gal per penkias minutes“, – pasakoja Martina.

Tačiau Antanas nuramina, kad lenktynių dalyviai privalo apsirengti ne tik kostiumus iš nedegaus audinio, bet ir apatinį trikotažą, kuris yra nepatogus, sintetinis, ilgom rankovėm, su kaklu ir pošalmiu: „Įsivaizduokite, už mūsų nugarų – net pusė tonos aviacinių degalų, kurie yra labai degūs. Jei nesėkmingai kur nors atsitrenktumėme, tai ta apranga mums suteiktų apie pusantros minutės laiko išsigelbėti ir nesudegti.“

Kiti nemalonumai tenka šturmanui, kurį lenktynių metu labai pykina ir dėl to jis turi vartoti specialius vaistus. Lenktynininkas pasakojo, kad niekam ne paslaptis, jog kas antras šturmanas vemia, o lenktynių lyderiai pasiruošia taip, kad taupytų kiekvieną sekundę: naudoja sauskelnes ar kateterius, kad nereikėtų stoti prie tualeto. A. Juknevičius sako, kad jo ekipažas prie tokių kraštutinumų neprieidavo, nors prarasdavo šiek tiek laiko, stoti tekdavo retai, nes suvartoti skysčiai tokiame karštyje išgaruoja pro odą.

Įspūdžiais po Dakaro ralio pora dalijosi su laidos „Ant bangos“ reportere Edita Užaite.

Skaitykite daugiau