Lenktynių fotografė Jurga Anusauskienė: „Čia berniukų smėlio dėžė, į kurią manęs niekas nekvietė“

Jurga Anusauskienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Jurga Anusauskienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-07-21 14:19
AA

Palangos gatves ketvirtadienį ryte užplūdo sportiniai automobiliai. Čia prasidėjo „ENEOS 1006 km“ lenktynės, pritraukusios minią susidomėjusių. Vyriškame fotografų būryje buvo galima sutikti ir Jurgą Anusauskienę (46).

Automobilių sporto srityje Jurga Anusauskienė – nebe naujokė. Jau trejus metus ji intensyviai fotografuoja lenktynes. Ketvirtadienį Jurga atvyko užfiksuoti ir „ENEOS 1006 km“ lenktynių akimirkų.

Tarp dešimčių fotografų J.Anusauskienė buvo bene vienintelė moteris, rankose laikanti profesionalų fotoaparatą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Palangos 1006 km lenktynių startą himnu paskelbusi Ingrida Kazlauskaitė: „Gyvenu dideliu greičiu“

Jurga Anusauskienė / Asmeninio albumo nuotr.

„Automobilių sportas man nėra tik pomėgis, tai yra mano gyvenimo būdas. Kadangi esu įsimylėjusi šią sritį (o įsimylėjėliai gali būti šiek tiek nepakaltinami), aš galiu viską padaryti dėl to. Apie trejus metus specializuojuosi automobilių sporto fotografavime, daugiausia klasikiniame ralyje, „cross country“ ir žiedinėse lenktynėse. Jau esu nemažai jų aplankius“, – Žmonės.lt pasakojo J.Anusauskienė.

Ir dažniausiai ji būna vienintelė moteris vyriškoje kompanijoje: „Čia yra berniukų smėlio dėžė, į kurią manęs niekas nekvietė, bet aš atėjau. Jie sakė: „Išeik, tavęs nereikia, moteris laive yra blogai, – juokėsi Jurga. – Bet kadangi tai fotografuoju, nes man labai patinka ir to noriu, ketinu tęsti ir toliau. Suprantu, kad savo autoritetą turiu užsitarnauti tarp kolegų. O raumenys juk per naktį neužauga. Tai viskas vyksta žingsnis po žingsnio.“

Jurga Anusauskienė / Asmeninio albumo nuotr.

J.Anusauskienė sako, kad lenktynių stebėjimu ir fotografavimu mėgaujasi, tačiau pati prie sportinio automobilio vairo sėsti nežada.

Jurga Anusauskienė / Asmeninio albumo nuotr.

„Kiekvienais metais sulaukiu pasiūlymų dalyvauti moterų ralyje, bet aš kategoriškai atsisakau. Per daug gerbiu vyrus, su kuriais dirbu. Tai yra žmonės, kurie investuoja į šį sportą visą savo gyvenimą. Man neatrodo protinga pasimokius kelias treniruotes lėkti į trasą.

Aš visada šiek tiek paironizuoju lenktynininkus, kai jie varžybas fotografuoja telefonais, tad ir pati neturiu minčių sėsti prie vairo, kai tai nėra mano sritis. Kiekvienas turi daryti tai, ką jis moka, ką gali padaryti geriausiai“, – kalbėjo Jurga.

Tačiau keleivio vietoje ji mielai sėdi. „Esu važiavusi su pilotais, įspūdis ir potyriai yra unikalūs, nupasakoti to neįmanoma“, – šypteli ji.

TAIP PAT SKAITYKITE: „ENEOS 1006 km“ lenktynių atidarymas – reta galimybė iš arti pamatyti sportininkus ir techniką

Jurga Anusauskienė / Asmeninio albumo nuotr.

Pasirodo, dažnas lankymasis automobilių sporto varžybose privertė pačią Jurgą tapti geresne vairuotoja. Iš pradžių laužiusi taisykles, dabar ji tapo kur kas atsakingesnė.

„Iki tol, kol nebuvau susijusi su automobilių sportu, aš nebuvau gera vairuotoja, mėgdavau viršyti greitį, labai nemėgau diržų – maniau, kad jie turi būti tik ant juosmens. Bet būtent pažinusi šį sportą atsirado pirmiausiai pagarba, antras dalykas – suvokimas ir atsakomybė. Manau, kad dabar esu gerokai drausmingesnė ir pradėjau visai kitaip suvokti greitį ir jo pasekmes. Tai džiaugiuosi, kad pastaruoju metu neturiu jokių pažeidimų“, – juokėsi J.Anusauskienė.

„ENEOS 1006 km“ lenktynių atidarymo parade – žinomi žmonės (45 nuotr.)
+39
„ENEOS 1006 km“ lenktynių dalyvių paradas (62 nuotr.)
+56