Leonidas Donskis: „Dariau kvailystes ir apipindavau jas romantiškomis interpretacijomis“

Leonidas Donskis / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Leonidas Donskis / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-05-30 19:00
AA

Filosofas, rašantis sunkiasvorius tekstus. Eruditas profesorius, nepaliekantis intelektualų diskusijoje akmens ant akmens. Griežtas publicistas, poliarizuojantis auditoriją savo bekompromisiniais tekstais ir žvilgsniu nuo aukšto akademinio kalno. Europarlamentaras, reikalaujantis iš kolegų atsakomybės ir įsigilinimo. Visa tai – Leonidas Donskis, kokį pažįstame.

Ko gero, populiariausias intelektualas Lietuvoje. Pasirodantis internete ir televizijoje ne rečiau nei roko žvaigždės arba televizijos laidų vedėjai.

Ir staiga: „Sugebėjau nugalėti negerą polinkį dramatizuoti savo patirtis. Ir kalbėti taip, tarsi mano problemos būtų pačios rimčiausios“. Arba: „Aš niekada nemėgau būti kritikuojamas ir mėgau būti glostomas pagal plauką. Ir daugeliu atveju niršdavau“.

Tokio Leonido Donskio jūs niekada nematėte. Prireikė dvidešimties metų, keliolikos monografijų, pasiekimų moksle ir politikoje kol atėjo diena išteis nuoširdžiam pokalbiui.  

Jiedu su Ryčiu Zemkausku (beje, abu panašiai pliktelėję) neskubėdami eina Nemuno pakrante žavingose Kauno Šančių pievose ir kalbasi apie Europą, draugus ir priešus, kritiką, žydišką Leonido kilmę, padarytas klaidas, nusivylimus ir džiaugsmus.

Visiškai kitoks Leonidas Donskis „Pasivaikščiojimuose“ per „Info TV“ šeštadienį 20.00