Lesbiečių šeimoje užaugusi Suomijos premjerė: „Jaučiausi nematoma“

Sanna Marin / „Scanpix“ nuotr.
Sanna Marin / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-12-10 13:01
AA

Suomija turi jauniausią premjerę pasaulyje – ja tapo 34-erių Sanna Marin. Suomijos transporto ministrei patikėta vadovauti šalies Vyriausybei. Šiuo metu Suomijoje keturioms koalicinėms partijoms vadovauja moterys.

Sanna Marin užaugo lesbiečių šeimoje, nuomojamame būste su dvejomis mamomis – savo biologine mama ir jos partnere. Antrą postą šalyje užėmusi moteris prisiminė sunkią vaikystę, kai „jautėsi nematoma“, nes negalėjo su nieko pasikalbėti apie savo šeimą.

„Pradėti kalbėti apie „vaivorykščių šeimas“ buvo galima tik po 2000-ųjų. Iki tol apie tai kalbėti nebuvo galima“, – 2015-aisiais Suomijos žiniasklaidai pasakojo ji.

S. Marin užaugo skurdžioje aplinkoje, todėl tapo pirmąja giminėje baigusi vidurinę mokyklą ir įstojusi į universitetą. Tam įtakos turėjo mamos palaikymas ir stipri Suomijos švietimo sistema.

„Niekuomet negalvojau apie savo lytį ar amžių. Galvoju tik apie tai, kodėl pasirinkau politiką ir kodėl už mus balsavo rinkėjai“, – yra sakiusi Sanna Marin.

Sanna Marin / „Scanpix“ nuotr.

Nors S. Marin karjera įspūdinga ir dideliu greičiu juda pirmyn, moteris randa laiko ir motinystei – ji augina beveik dviejų metukų dukrą.