#liekamnamie: Bjelle kviečia eksperimentui – dainuokime kartu

Raminta Naujanytė-Bjelle/„YouTube“ vaizdo įrašo stop kadras.
Raminta Naujanytė-Bjelle/„YouTube“ vaizdo įrašo stop kadras.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
2020-03-19 18:34
AA

Karantino metu namuose kurianti Raminta Naujanytė-Bjelle pristato dainą „Be saiko“. Muzikantės pagrindinė idėja – visus pakviesti groti ir dainuoti kartu. Dainų kūrėja kviečia prisidėti prie kūrinio atlikimo versijos ir pateikia nuorodą, kurioje galima atsisiųsti dainos įrašą, žodžius bei akordus.

Raminta Naujanytė-Bjelle teigia, kad tai tarsi eksperimentas, kurio metu kiekvienas klausytojas gali prisidėti prie naujos dainos versijos.

„Dainą ne veltui pavadinau „Be saiko“. Galima keisti ir pildyti šios dainos versiją daugybę kartų. Net neįsivaizduoju, kas išeis paskutiniame dainos variante, bet tikiu, kad šis eksperimentas gali atnešti labai įdomų rezultatą", – pasakoja Bjelle.

Dainų kūrėja prisipažįsta, jog procesas labai paprastas – užtenka įrašyti save per mobilųjį telefoną arba muzikinę programą ir garso failus atsiųsti jai. Sujungusi visus gautus failus, Bjelle žada po savaitės paskelbti rezultatą.

„Dabar pats metas susiburti virtualiai: kviečiu visus dainuojančius ir grojančius, taip pat nedainuojančius ir mėgėjiškai grojančius prisidėti ir skambėti kartu. Suburkime karantino orkestrą."

Atlikėja teigia, kad karantino laikotarpiu laikosi visų rekomendacijų ir dirba namuose. „Nors visuomenėje jaučiasi įtampa ir chaosas, aš leidžiu laiką beveik įprastai, tik kad muzikos studiją teko perkelti iš darbo aplinkos į svetainę”.

Raminta Naujanytė-Bjelle / Asmeninio albumo nuotr.

Pasak Bjelles, šis vaizdo įrašas, tikrai ne paskutinis: „Jau seniai planavau aktyvinti savo YouTube kanalą, todėl artimiausiu metu bus ir daugiau vaizdo įrašų, kuriuose ne tik dainuosiu, bet ir pasakosiu apie muzikinius procesus bei instrumentus”, – teigia ji ir karantino laikotarpiu linki reaguoti į situaciją ramiai, sąmoningai, skirti meilės sau bei artimiesiems.