#liekamnamie: Giedrius Drukteinis: „Inteligentas šį laiką skiria savišvietai“

Giedrius Drukteinis
Giedrius Drukteinis
Laura Kešytė
Šaltinis: Žmonės
A
A

„Kiekvieno inteligento kasdienybė yra kaip ir gero žydo. Visas laisvalaikis ar atsiradęs laisvas laikas yra skirtas savišvietai ir tobulėjimui“, – sako rašytojas, etiketo specialistas Giedrius Drukteinis.

„Kuo žydiški giminės baliai skiriasi nuo, tarkim, lietuviškų? Tuo, kad žydai, pavalgę ir išgėrę, nedunkso prie televizoriaus, o tą laiką išnaudoja informacijos pasikeitimui, istorijų pasakojimui, kažko naujo susižinojimui, lavinantiesiems žaidimams, visokioms varžyboms – šachmatams, proto mūšiams ir t.t.“, – mintimis dalijasi rašytojas.

Giedrius Drukteinis / Gretos Skaraitienės / „Žmonės Foto“ nuotr.
Giedrius Drukteinis / Gretos Skaraitienės / „Žmonės Foto“ nuotr.

Prisimindamas vaikystę, okupacijos laikus jis pasakoja, jog izoliacijos laikas ir tada buvo skiriamas savišvietai: „Kai nebūdavo, ką veikti, ypač per mokyklines atostogos, visas laikas būdavo išnaudojama knygų skaitymui. Tikras inteligentas tokiu metu ne tik skaito, bet ir mokosi, pavyzdžiui, užsienio kalbos, arba tobulina instrumento įgūdžius.“

G. Drukteinis taip pat pastebi, jog į šiuo metu paplitusį leitmotyvą „daugiau laiko praleisti su savo vaikais ar artimaisiais“ jis žiūri atsargiai. „Geram žmogui to laiko artimiesiems ir savo vaikams bet kuriuo atveju visada užtenka, kad ir kokiu režimu jis bedirbtų. Klausimas tik tas, kaip kokybiškai yra praleidžiamas tas laikas – ar žiūrint televizorių susėdus ant kušetės, ar aktyviai kalbantis su vaiku, gvildenant ateities planus ar atsakinėjant į svarbius gyvenimiškus arba didžiuosius epochos klausimus“, – sako žurnalistas.

Knygos

Daugiau knygų rasite zmonesknygos.lt

Literatūra
Literatūra

1. „Dabar yra puiki proga prisiminti lietuvišką klasiką. Savaime suprantama, tie Žemaitės, Šatrijos Raganos, Ievos Simonaitytės ar Vaižganto tekstai šiandien atrodo itin neaktualūs, ir netgi problematika sunkiai suvokiama, tačiau šiais abstrakcinės bei nususintos naujakalbės laikais savo leksikono praturtinimui įvairiais priežodžiais, junginiais, tarmybėmis ar archaizmais tai yra idealus šaltinis. Pavyzdžiui, vietoje „ruošiuosi“ – „baudžiuosi“, ne „eik po velnių“, bet „smuk po velniu“ ir t.t. Tai „cool“, naujoviška ir bet kuriuo atveju visiems vis tiek suprantama.“

Ieva Simonaitytė, Juozas Tumas-Vaižgantas, Žemaitė, Šatrijos Ragana /Maironio lietuvių literatūros muziejaus, Bernardo Aleknavičiaus archyvo, Adomo Kliučinskio fotoateljė nuotraukų koliažas
Ieva Simonaitytė, Juozas Tumas-Vaižgantas, Žemaitė, Šatrijos Ragana /Maironio lietuvių literatūros muziejaus, Bernardo Aleknavičiaus archyvo, Adomo Kliučinskio fotoateljė nuotraukų koliažas

2. „Visos Juozo Baltušio ir Vytauto Petkevičiaus knygos (pastarojo išskyrus tas, kurios buvo parašytos Nepriklausomybės laikais). Puikus emocijų ir gražios lietuvių kalbos šaltinis.“

Juozas Baltušis, Vytautas Petkevičius/ Lietuvos literatūros ir meno archyvo nuotr. koliažas
Juozas Baltušis, Vytautas Petkevičius/ Lietuvos literatūros ir meno archyvo nuotr. koliažas

3. „Skaitau jaunos keliautojos Vaivos Bukelskytės knygą „Uždraustosios Kinijos paslaptys“ – įdomu susipažinti, kaip pasaulį mato ir jaučia jauni žmonės, tikrai kitaip nei mes!“

Filmai

Patogiai namuose filmus žiūrėkite zmonescinema.lt

Kinas
Kinas

1. „Uncut Gems“ – puiki niujorkietiška žydiška satyra.“

2. „„1917“ – šitą filmą galiu žiūrėti nuo bet kurios vietos, vadinasi, tai šedevras.“

3. „„Gemini man“ – pernai metų filmas su Willu Smithu. Įtemptas siužetas, bet viskas pasibaigia gerai – ko labiausiai šiais laikais ir tereikia!“

Muzika

Muzikos klausymas
Muzikos klausymas

1. „Laukiu naujo dainininko Morrissey albumo „I am not a dog on a chain“ pasirodymo (turi išeiti kovo 20 dieną) – energija ir nuotaika, kuri būtina kiekvienam šviesiam žmogui.“

2. „Rekomenduoju „SPARKS“ albumą „Hello young lovers“ – nuotaikai pasikelti. Lengvai įsimenamos melodijos, kaip ir visoje „SPARKS“ kūryboje.“

3. „Julien Marchal „Insight“ rinkinys – lyrika vakarui su mylimais žmonėmis.“