#liekamnamie: Migloko muzikos mokys virtualiai
Dainininkė Miglė Vilčiauskaitė-Migloko ne tik puiki solistė, ji – užsiima ir pedagogine veikla: moko žmones muzikos, vokalo subtilybių, padeda atskleisti dainininkų kūrybinį potencialą. Dainininkė prisipažįsta – ši veikla ją įkvepia, nes mokydama kitus ji lyg iš naujo išgyvena savo muzikos pradžią.
Tiesa, Lietuvoje pirmadienį įvedus karantiną pedagoginės veiklos Migloko teko atsisakyti. Tačiau dainininkė nenuleido rankų ir rado tam išeitį – po kelių dienų ji savo mokiniams pamokas ves virtualioje aplinkoje.
„Kadangi aš jau nuo 2020-ųjų sausio po truputėlį pradėjau daryti dainavimo wokshopus – idėja visa tai daryti online man neatrodo sudėtinga. Jau beveik tris mėnesius su dainuojančiais žmonėmis dirbu privačiai. Skirtumas tas, kad dėl karantino mūsų jaukus studijos darbas persikels į virtualią erdvę ir, žinoma, transformuosis mano būdas mokyti dainuoti ir kurti dainas. Visais atvejais turiu tikslias instrukcijas, kurias naudosiu mokant žmones online ir esu įsitikinus, kad tai veiks puikiai!
Svarbiausia žmonėms suprasti, ką jie jaučia dainuodami. Tuomet galiu padėti išnarplioti įtampėles balso stygose, taip pat mokau išlaisvinti balsą dainuojant archajiškai, (mano nuomone kiekviename garse yra užkoduota tam tikra informacija ir tą garsą atkartojant kelis kartus mes išmokstame to, kas jame užkoduota) pajausti melodijos tėkmę ir mokytis improvizuoti, keliauti su akordais, po truputėlį plėsti diapazoną. Mokau visko, ką pati moku ir kas man pačiai veikia – tikiu, kad tai tikrai veiks ir visiems kitiems! Man svarbu žinoti koks slaptas mokinio tikslas ir kaip mes jį galime pasiekti.

Mokau kurti dainas: nuo ko pradėti kuriant, kaip išvystyti idėjos užuomazgą, kaip išgirsti savo dainos melodiją ir kaip dainos tekstas gali sustiprinti dainininko asmenybę, kaip dainoje atsiverti pasauliui ir būti išgirstam.
Mokomės ir visokių kitokių subtilių niuansų, kuriuos pritaikau kiekvienam individualiau, kalbėdama su žmogumi, nes mes visi žmonės, visi panašūs, bet visi turime savo unikalių savybių, savo originalių spalvų, dėl to negaliu būti mechaniška. Esu kaip muzikinis įrankis, muzikos laidininkė“, – Žmonės.lt pasakojo dainininkė.
Migloko svajonė – kiekvienais metais per savo solo koncertus, po 20 ar daugiau minučių skirti savo studentų pasirodymams.
„Noriu būti šalia: padrąsinti, padėti nugalėti scenos baimę, būti savimi ir perduoti patirtį, kurią sukaupiau. Mokydama žmonės muzikos – pati lyg vėl iš naujo prisiliečiu prie to, kas mane labai veža!“, – kalbėjo dainininkė.
Dainininkė karantiną leidžia Dzūkijos kaime. Migloko prisipažįsta šiuo metu esanti atitrūkusi nuo miesto ritmo: su vaikais vaikšto po miškus, eina į pirtį. Tai šypsosi – kol yra internetas jai ramu, nes pradėtus darbus gali tęsti per atstumą.

„Jaučiuosi tikrai keistai, kaip ir tikriausiai visi mes. Tikrai nesu iš tų žmonių, kurie juokiasi ir tiki sąmokslo teorijomis. Tikiu mokslu ir mokslininkų prognozėmis bei patikimais naujienų šaltiniais. Situacija tikrai sudėtinga. Kaip sako rašytojas Yuval Noah Harari – tai didžiausia ir pavojingiausia pandemija per pastaruosius 100 metų. Taigi situaciją priimu labai rimtai“, – pasakojo menininkė.
Migloko patarimai karantino metu: daryti Wim Hof kvėpavimo pratimus, eiti į pirtį, karštą dušą derinti su lediniu dušu arba apsiliejimu lediniu vandeniu, nesustoti sportuoti, bėgioti ir nepersivalgyti.