Liekninančių ir storinančių drabužių mitai
Man patinka, kai moterys rengiasi tai, ko neva nedera rengtis – jų figūrai, ūgiui ar net amžiui. Komentarai „nerodo tavo figūros“, „šitos tendencijos – ne tavo kojoms/užpakaliui/ūgiui“, „oversize storina“ – visos panašių girdėjome. Niekam neprivalome atsiskaityti už savo figūrą. Aš pati tendencijas renkuosi pagal tai, kas mane „veža“, o ne tai, kas storina, lieknina ar tinka amžiui (būtų keblu išsiruošti išeiti iš namų apskritai).
Visgi, kartais malonu, kai drabužis pabrėžia kūno linijas. Ir kartais instagrame malonu pasirodyti su visus vingius išryškinančia suknele – paerzinti buvusiuosius ir jų naująsias. Bet ne visos to norime, ne visoms to reikia, ne visos gerai jaučiasi prigludusiuose drabužiuose. O be to – asmenukės geriau atrodo su audinio judesiu, spalva arba raštais.
Japoniško kimono koncepcijoje yra ma – erdvė tarp kūno ir drabužio – gal būtent dėl to retai pastebėsite japonę, apsitempusią skinny džinsais ir siaurutėliais trikotažiniais marškinėliais viename derinyje. Man apskritai svarbiau, kad moterys priimtų savo kūną ir bet kokias patikusias tendencijas paverstų savomis, o ne kankintųsi nuo galvoje aidinčių taisyklių apie liekninančius ir storinančius drabužius.
Tačiau yra keletas – net ne taisyklių, o paprastų dalykų, kam svarbu atrodyti lieknesnei ar stambesnei: raštai ir aksesuarai turi būti proporcingi kūno dydžiui; ilgiai ir pločiai turi būti proporcingi ūgiui.
Mitai
„Smulkus raštas ir smulkūs dryžiai mažina, stambūs – didina“
Suprask, neva apsirengusi mažesniais daiktais ir mažesniais raštais atrodysi mažesnė. Smulkaus rašto didesniam kūnui reikės daugiau. Tada ir audinio atrodys daugiau – kaip ir kūno. Didesnės apimtys – proporcingai didesni raštai. Mažesnį kūną dideli raštai gali praryti, tokiu atveju padeda mažesni aksesuarai (pusiausvyra!). Ryškūs, ypač realistiniai floros ir faunos raštai (conversational prints) atkreipia dėmesį į save, ne į kūno formas. Raštai tarsi slepia formą.
Dideli aksesuarai gali uždengti mažą kūną, o mažyčiai aksesuarai – pabrėžti kūno didumą.
„Horizontalūs dryžiai storina“
Dydžių problema ta pati, kaip ir raštų. Itin platūs dryžiai virsta blokais, kurie, jei strategiškai išdėstyti ant kūno, akcentuoja ten, kur labiausiai reikia. Plonų dryžių storinimo teorija gali būti taikoma aptemptiems drabužiams, tačiau prie odos prikibusi suknelė ar marškinėliai – su dryžiais ar be, ir taip parodys viską kaip ant delno. Laisvi, plevėsuojantys dryžuoti drabužiai (be to, kad yra tiesiog įspūdingi) vizualaus fizinio efekto kūnui neturi.
„Vertikalūs dryžiai lieknina“
Negaliu su tuo visai nesutikti. Vertikalūs dryžiai yra madingi ir atrodo gerokai ekstravagantiškiau nei jų kolegos horizontalieji. Vizualus ūgio efektas galimas, jei vilkite krentančio audinio, ilgus drabužius, o ant aptemptų šio įspūdžio bus gerokai mažiau, nes vertikalių dryžių daugės ten, kur kūno daugiau, o mažės – kur jo mažiau. Žodžiu, vingiuos ties kiekvienu linkiu – kaip žemėlapyje. Nesakau, kad tai blogai, tik visai kitas efektas. Įstrižų, nevienodo pločio ir spalvotų, strategiškai išskirstytų dryžių drabužiai – ideali išeitis.
„Oversize storina“
Oversize tėra siluetas – didelis, laisvas, minkštas, niekuo ne blogesnis už kitus kolegas – trapeciją, smėlio laikrodį, ovalą, koloną ir kt. Klaidinga manyti, kad oversize storina – gerai krentantys audiniai figūros vingius išryškina judesy – tai seksualu. Oversize siluetas nėra nei storinantis, nei liekninantis, jis tiesiog neakcentuoja figūros.
Jei norite oversize, o negalite pamiršti šio mito – derinkite plačius drabužius su siaurais. Pavyzdžiui: siaurus džinsus su dideliais marškiniais, plevėsuojančiu chalatu; masyvią suknelę su grakščiais batyčiais. Arba – suveržkite oversize suknelės ar marškinių liemenį korsetu ar diržu – tai madinga.
„Kiulotai ir plačios kelnės iki kulkšnių trumpina kojas“
Kiulotams reikia pakulnės, t. y. kaladėlių, stiletų, platformų, flatformų ar prigludusių aulinukų. Kiulotai aukštu juosmeniu kompensuoja klešnių ilgio trūkumą. Niekada nesimatuokite jokių kelnių be tinkamų batų! Batai keičia kojos siluetą, o basomis nebent pagoniškos drobulės gerai atrodo.
„Juoda lieknina“
Juodi matiniai paviršiai neatspindi šviesos, todėl jie tarsi paslepia visus iškilimus. Tačiau juoda išryškina siluetą tarsi kontūru apibrėžus. O blizgūs juodo audinio drabužiai lieknina ne daugiau nei bet kokios kitos spalvos. Laisvi juodi drabužiai neturi nei liekninančio, nei storinančio efekto.
Kas iš tikro lieknina
Nekontrastuojančių spalvų deriniai. Kontrastas atkreips dėmesį į ten, kur susitinka spalvos, – liemenį, blauzdas. Tai nereiškia, kad reikia atsisakyti spalvų apskritai. Pavyzdžiui, juodos kelnės ir raudona palaidinė sukuria žymiai aršesnį kontrastą, nei magentos kelnės ir raudona palaidinė. Pastarasis spalvų derinys ypač madingas.
Koreguojamieji apatiniai, krentantys audiniai, gerai sukonstruoti švarkai, idealiai tinkantys drabužiai.
Neteisinga manyti, kad bodycon (išryškinančios vingius) suknelės tinka tik lieknoms. Pilnesnės figūros gali tiesiog tobulai atrodyti siaurose (ne braškančiose per siūles) suknelėse. Svarbu – koreguojamieji apatiniai, tvirtas ir tamprus drabužio audinys, tinkamas ilgis (idealu iki kelių arba midi). Kadangi bodycon suknelės neskirtos kasdienai, prie jų tinkamiausi yra aukštakulniai.
O kas storina?
Blizgių, pigių audinių aptempti drabužiai, per maži, per trumpi drabužiai ir prasta laikysena.
Ir pabaigai – matuokitės drabužius, kiek galite ir kiek norite, pačius neįprasčiausius. Į kabiną neškitės po kelis dydžius. Niekas už tai per galvą neduos, bet pažinsite savo kūną. Ir svarbiausia – šopinkitės be draugių (nebent jos mamos arba asmeninės stilistės).
Kad būtų aiškiau dėl mitų, albume – daugiau pavyzdinių derinių.