Liemenėlė prieš braletę – kuo gera pastaroji

„Giambattista Valli“ pavasaris/vasara'17 / Vida Press nuotr.
„Giambattista Valli“ pavasaris/vasara'17 / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-05-04 09:47
AA

Moterys buvo varžomos daugybę amžių. „Garsiai nekalbėk.“, „Nekalbėk per daug.“, „Nekritikuok.“, „Nereikalauk.“, „Nesiskųsk.“ – nuolat girdime, ko daryti negalime. Tad nieko keista, kad ir mada mėgino suteikti taisykles moters siluetui.

Pastaraisiais metais dizaineriai ėmė skirti nemažai dėmesio moterų apatiniams rūbams – liemenėlės įvaizdis, toks, kokį puikiai žinome, pakrypo kitu kampu. Dabar galime ir dėvėti rafinuotus rūbelius, ir mėgautis galimybe laisvai jaustis.

Naujoji liemenėlė apatinių rūbų pasaulyje vadinama bralete („bralette“). Tokios garsenybės, kaip Rihanna, Beyonce ar Kendall Jenner braletes derina su oversized drabužiais, kartais apskritai jas dėvi kaip viršutinį rūbą. O ir paprastos mirtingosios turėtų jas įtraukti į savo garderobus, nes, kaip sako Monica Mitro, „Victoria᾽s Secret“ vykdomoji viceprezidentė viešiesiems ryšiams: „Braletė tokia populiari dėl to, kad atspindi feminizmo revoliuciją.“

„Giambattista Valli“ pavasaris/vasara'17 / Vida Press nuotr.

Braletė – mažoji liemenėlės sesuo. Tai žavus nėriniuotas dalykėlis, lengvas ir peršviečiamas, kartais pasiūtas su daugybe dekoratyvių petnešėlių, be metalinių lankelių, dažniausiai net nepakietintais kaušeliais. Ji nepalieka įspaudų kūne, tad ne veltui vadinama „kūną išlaisvinančia“. Kuo šis madingas apatinis rūbas ypatingas ir ar jis galų gale išsprendė klausimą: „Kuo dar papuošti krūtis?“

Liemenėlės be metalinių lankelių buvo nešiojamos jau XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje: galima sakyti, kad tų laikų apatinukai – dabartinės braletės prototipai. Kad ir kaip ten būtų, braletės apatinių drabužių rinkoje nėra naujiena – „Victoria᾽s Secret“ jas gamina jau seniai. Bet populiarinti jos imtos tik dabar – sakoma, dėl to, kad atspindi feministiškąjį (kartu ir estetiškąjį) požiūrį į moters kūną: išlaisvinti jį, priimti tokį, kokį davė gamta, bet, atsisakius suvaržymų, nepamiršti ir seksualumo. Jei šeštajame dešimtmetyje madingos buvo smailos krūtys, dešimtajame – smarkiai iškeltos, XXI amžiuje intymioji estetika po savo sparnu priglaudė natūralumą.

Maeve Reilly / Vida Press nuotr.

Braletės prie kūno „limpa“ kaip drabužis – dažnai ir atstoja jį, nėra jokių taisyklių. Nuo tradicinių liemenėlių braletės skiriasi ir dydžiais: dauguma jų žymimos ne įprasta skaičių ir raidžių kombinacija, o tiesiog taip, kaip drabužiai, – nuo XS iki XL. Ji itin tinka moterims, turinčioms mažas krūtis. Tokios krūtys nėra trūkumas – ir braletė leidžia tai suprasti ir gerai jaustis.

Kendal Jenner / Vida Press nuotr.