Liepos Norkevičienės šuo Riku parodose skina prizines vietas: „Tikiuosi, kad jam tai patinka“
Prieš pusmetį japoniškos veislės šikoku šunį Riku įsigiję Liepa ir Evaldas Norkevičiai jau veda jį parodas. Mažasis augintinis spėjo pasiekti puikių rezultatų.
Žmonės.lt L.Norkevičienė pasakojo, kad šunų parodose Riku gali didžiuotis prizinėmis vietomis.
„Kol kas mes esame mažųjų šunų klasėje, todėl dar daug kas jam atleidžiama. Jeigu nori rungtis su kitų veislių šunimis, turi pirmą vietą laimėti savo veislės kategorijoje. Mum pirmą kategoriją labai lengva laimėti, nes Lietuvoje esame kol kas vieni. Na, dar viena kalytė atsirado, bet mes laimėjome prieš ją“, – džiaugėsi L.Norkevičienė.
Liepa pridūrė, kad Riku pirmąją vietą jau užėmė: „Mums pavyko tarp visų šunų užimti pirmąją vietą. Birželį Palangoje vykusioje parodoje Riku buvo pripažintas geriausiu šios veislės šuniuku. Dabar jau galėsime dalyvauti jaunimo važybose.“
Paklausta, kodėl nusprendė augintinį vesti į parodas, L.Norkevičienė pasakojo, kad tai tapo jos hobiu, o ir pačiam šuniui tai turėtų teikti naudos.
„Patys su vyru šnekėjome, kam mums to reikia, nes veisti šuniukų nesiruošiame, titulų tų nereikia. Šuniui turbūt vienodai ar jis užima kokią nors vietą. Bet gal gerai socializacijai – jis būna tarp šunų. Tad čia toks hobis mūsų naujas. Tikiuosi, kad ir mūsų šuniui patinka tos parodos, ne tik mums“, – juokėsi L.Norkevičienė.
Be profesionalų pagalbos iškovoti prizinę vietą būtų sunku. Todėl Liepa ir Evaldas kreipėsi į vedlę, kuri padėjo pasiekti puikių rezultatų.
„Turime labai šaunią hendlerę Urtę Tamoševičiūtę, kuri labai padeda. Jos mūsų šuo labai klauso. Kai nueina į ringą, jis išmoko nebereaguoti į kitus šunis, iš pradžių atrodė, kad tai bus neįmanoma“, – pasakojo Liepa.
Paklausta, ar daug laiko ir lėšų kainuoja vesti šunį į parodą, L.Norkevičienė pasakojo, kad malonumas – ne pigus, o laiko kainuodavo tuomet, kai reikėjo Riku dresuoti.
„Laiko neužima daug, tuo labiau, kad man yra labai įdomu.Tuo labiau, kad nėra taip, jog jį reikia purkšti lakais ar plaukus tiesinti prieš parodas. Užtenka išmaudyti jį. Dresavau šunį Jonavoje, tuomet užimdavo daugiau laiko, bet nėra sunku nuvežti, nes žinau, kad į gerą.
Malonumas pakankamai brangus, bet kol galime investuoti, darome tai. Kiek šnekėjome su kitais, kelerius metus padalyvauja, o po to baigiasi tas parodų laikas, matyt atsibosta“, – pasakojo L.Norkevičienė.
TAIP PAT SKAITYKITE: Liepa ir Evaldas Norkevičiai džiaugiasi augintiniu – pirmu Lietuvoje šikoku veislės šunimi