Lietaus išmaudytame Vingio parke – Jazzu ir Leono Somovo naktis: bisas su ašaromis ir noras antro vaiko

Jazzu ir Leono Somovo šou Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Jazzu ir Leono Somovo šou Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-06-07 23:24
AA

Penktadienio vakarą sostinės Vingio parke vyko ypatingas vienai nakčiai atsikūrusio dueto „Leon Somov & Jazzu“ koncertas „One Night Only“. Jo metu publika šėlo pagal hitais tapusias dainas, tačiau vakaras neapsiribojo tik muzika – kolektyvo kūrybos 20-metį vainikavo inovatyvus dronų šou.

Vilniaus Vingio parke Leonas Somovas ir Justė Arlauskaitė-Jazzu paminėjo ypatingą sukaktį – duetas susikūrė lygiai prieš 20 metų. Per tą laiką grupės kuriamos elektroninės muzikos skambesys palietė šimtus tūkstančių klausytojų širdis bei pakeitė Lietuvos populiariosios muzikos prodiusavimo kultūrą. Kaip teigė dueto nariai, šis vienetinis šou – ypatinga dedikacija gerbėjams.

Jubiliejinį vakarėlį pradėjo elektroninės muzikos prodiuseris ir violončelės virtuozas Justas Kulikauskas-„Future Cello“. Meistriškai aranžuojantis šokių bei populiariąją muziką, jis sukūrė įspūdingą šou, kuris atrodė lyg iš pačios ateities.

Leono Somovo ir Jazzu dueto koncertas Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Po to į sceną žengė vienas žymiausių šalies didžėjų – Liudas Lazauskas–Roe Deers, kuris ne kartą atstovavo Lietuvą įvairiuose elektroninės muzikos renginiuose Europoje.

O leidžiantis saulei savo vienintelį pasirodymą pradėjo pagrindinės šio vakaro žvaigždės – duetas „Leon Somov & Jazzu“. Klausytojų neišgasdino net sostinėje pliaupęs lietus – Vingio parką jie „nuspalvino“ pasipuošę spalvingais lietpalčiais.

Leono Somovo ir Jazzu dueto koncertas Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Visi turime nusispjauti ant šio lietaus ir uždainuoti už visus 20 metų“, – pradėdama dainą „Lower Than The Ground“ sakė J.Arlauskaitė-Jazzu.

Po atidarymo dainos atlikėja dėkojo Leonui Somovui ir sakė, kad be pastarojo nebūtų ir Jazzu. Jautrius žodžius duetas skyrė ir savo antroms pusėms, tėvams, grupei bei publikai, kuriai pozityvumo bandė įžiebti pasitelkiant humorą.

„Man sakė, kad šita nesąmonė baigsis. Aš jūsų vietoje išsirengčiau ir šokčiau. Na gerai, vėliau, kai baigsim koncertą“, – ištikimiems gerbėjams juokaudama sakė J.Arlauskaitė-Jazzu.

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Šio šou dueto gerbėjai laukė ne vienerius metus. Dar prieš koncertą J.Arlauskaitė-Jazzu prasitarė, kad klausimų apie tai, kada su Leonu vėl „išbėgs į aikštelę“, sulaukdavo kone kasdien.

„Dar nebuvo dienos, kad kas nors nepaklaustų, ar dar bus mūsų bendrų projektų. Klausytojai iki šiol teiraujasi, kur galima įsigyti mūsų muzikos. Su Leonu mus sieja labai jautrus ir stiprus ryšys. Mūsų muzika jau tapo gyva istorija, gera bus ją pakutenti, prisiminti pradžią, vėl sukurti kažką gražaus“, – dar prieš jubiliejinį koncertą sakė J.Arlauskaitė-Jazzu.

Leono Somovo ir Jazzu dueto koncertas VIngio parke (35 nuotr.)
+29

Prieš atlikdamas paskutinę dainą „Sugalvoki norą“, duetas publikai pasakojo linksmą istoriją iš koncerto pasiruošimo ir teigė nesėkmingai bandęs numesti svorio. O tada žiurovų širdis trumpam sustabdė Jazzu kalbos apie antrą vaiką!

„Leonai, ko man palinkėtum? Antro vaiko! Jei gimtų toks geras, kaip mano sūnus, mielai norėčiau“, – juokėsi Jazzu.

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Sostinės publika Jazzu ir Leono Somovo lengvai nepaleido. Po paskutinės dainos prašė biso, kurio metu duetas atliko dainas „Tik pasilik“ ir „Gaila“. Per pastarąją Jazzu susigraudino ir net trumpam nustojo dainuoti. Ji neslėpdama emocijų valėsi ašaras, o susirinkę gerbėjai reiškė palaikymą.

„Ar čia tikrai mūsų paskutinis koncertas? Paliksime nuspręsti jums“, – atsisveikindama intrigavo Jazzu.

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Žmonės.lt nuotr.

Per ilgus savo veiklos metus duetas „Leon Somov & Jazzu“ išleido 7 studijinius albumus, surengė daugybę įspūdingų pasirodymų Lietuvoje bei užsienyje. Tačiau, legendinėje sostinės estradoje jie pasirodė pirmą kartą. Pasak jų, pasirodyti Vingio parko scenoje buvo sena svajonė.

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Galvojant apie šią vietą kaupiasi ašaros, prisiminimai per gerklę lipa, kutena pilvą, spaudžia širdį... Vingio parke vyko pirmieji lankyti koncertai, vakarėliai, buvo patirti bučiniai, simpatijos. O dabar pati ten koncertuosiu. Savo vaikystės erdvėje, gamtos apsupty, prisiminimų jūroje...“ – dar ruošiantis „One Night Only“ koncertui sakė J.Arlauskaitė-Jazzu.

Leonas Somovas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„One Night Only“ vakarą neapsieita ir be modernių techninių sprendimų. Šou metu garso ir vaizdo sinergija buvo kuriama pasitelkiant specialiai vienam vakarui sukurta 3D choreografiją danguje. Ją atliko dronų pilotų komanda „Light A Sky“. Aukščiausios klasės pilotai bei tarptautinio pripažinimo sulaukę kūrybininkai savo šou yra surengę tokiuose pasaulinio lygio renginiuose bei festivaliuose, kaip „NFL“, „NBA“ bei „Coachella“.

„Norėjome, kad mūsų scena būtų nestandartinė, artima tarptautinių šokių muzikos festivalių scenoms, išskirtinė savo dizainu, su įspūdingu kiekiu LED ekranų, kad žiūrovas patirtų „wow“ efektą, įspūdį visam gyvenimui“, – apie didžiausią karjeros šou kalbėjo Leonas Somovas.

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Žmonės.lt primena, kad apie bendros veiklos pabaigą „Leon Somov & Jazzu“ gerbėjams pranešė 2017 metais. „One Night Only“ vakaras Vilniaus Vingio parke buvo pirmas jų pasirodymas po muzikantų atsisveikinimo turo „Game Over“, kuris 2018 metų pradžioje vyko didžiausiose šalies arenose.