Lietus, vėjas ir saulė – tai rudenį turi atlaikyti veido oda

Veido oda / Vida Press nuotr.
Veido oda / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-09-23 13:38
AA

Nors ruduo vienas gražiausių metų laikų, mūsų veido odai jis yra tikras išbandymas. Šiuo metų laiku oras labai permainingas – ryte gali šviesti saulė, o po kelių valandų jau lis lietus ir pūs žvarbus vėjas. Todėl ypatingai svarbu pasirinkti tinkamas kosmetikos priemones, kurios tiktų ir veido odai, ir oro sąlygoms, ir apsaugotų veidą nuo odos ligų.

„Douglas“ odos ekspertė Laima Kairienė sako, kad naudojant teisingas kosmetikos priemones galima išvengi daugelio odos problemų.

„Šiomis dienomis daugybė suaugusiųjų susiduria su tokiomis pačiomis odos problemomis, kaip ir paaugliai. Visų pirma, nelygi oda labai dažnai būna nulemta genetikos, dėl hormonų svyravimų ar sveikatos problemų. Tačiau taip pat dažnai odos problemas sukelia dulkės, sausas oras ir temperatūrų svyravimai. Geriausia gydymo priemonė yra tinkama ir nuolatinė odos priežiūra bei sveikas gyvenimo būdas. Pradėjus gydyti veido odą, pirmieji rezultatai gali pradėti matytis tik po poros mėnesių“, – sako ekspertė.

Reguliarus odos valymas yra vienas svarbiausių žingsnių sveikos odos link. Netinkami ingredientai gali dirginti odą, ypač jeigu ji linkusi sausėti. Švelnus gelis arba kremas padės išvalyti veidą nepažeidžiant odos lipidų. Putos yra puikus pasirinkimas turintiems riebią veido odą. Veidą turėtumėte valyti dukart per dieną – ryte ir vakare.

Po tinkamo odos valymo metas tonikui. Skysta formulė padeda pašalinti riebalus, makiažo likučius ir sumažina išsiplėtusias poras. Jei turite sausą odą arba ji pilna naujų uždegimų, naudokite produktus be alkoholio. Toniku suvilgykite makiažo valymui skirtą vatos lapelį ir juo švelniai nuvalykite odą.

Kadangi į aknę linkusiai odai labai svarbu drėkinimas, kremas be aliejaus ir sintetinių kvapiklių prisidės prie tinkamos odos priežiūros. Geliai arba kremai padeda mažinti raudonį ir skilinėjančią odą, tai labai aktualu rudenį.

Sveiką veido odą lemia ne tik grožio rutina. Pateikiame dar keletą patarimų, padėsiančių išvalyti odą.

  • Aknę sukeliančios bakterijos dauginasi miego metu – dauguma jų kaupiasi ant pagalvės. Pagalvės užvalkalą skalbkite bent kas savaitę.
  • Ar kada nors dezinfekuojate savo mobilųjį telefoną? Kadangi ant telefono ekrano taip pat kaupiasi bakterijos, bent retkarčiais dezinfekuokite paviršių specialia servetėle.
  • Atidžiai rinkitės maisto produktus ir stebėkite, ar nuo jų neatsiranda odos pakitimų.
  • Stiprus stresas gali turėti neigiamą poveikį – jis skatina riebalinių liaukų išsiskyrimą. Todėl labai svarbu palepinti save ir užsiimti mėgstama veikla: sportu, joga ar meditacija.