Lietuva bandys pavergti Europą „Sentimentais“: į „Euroviziją“ keliauja Monika Liu

Monika Liu / Edvardo Blaževič LRT nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Kelias savaites virusios eurovizinės aistros šiandien pasiekė kulminaciją. Po nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, jog į didžiąją „Euroviziją“ Turine keliauja Monika Liu!

Nuaidėjus nugalėtojo vardui Monika Liu neslėpė emocijų.

„Neklauskite jokių klausimų, aš esu labai dėkinga visiems, kurie mane palaikė. Ačiū, mama, Kasparai, žiūrovai... Eina sau, viskas vyksta realybėje“, – po pergalės neslėpdama jaudulio kalbėjo Monika Liu.

Į sceną darkart pergalę atnešusį kūrinį „Sentimentai“ atlikti žengusiai Monikai patarimus žėrė praėjusių metų Lietuvos atstovai „Eurovizijoje“ grupė „The Roop“.

„Čia tik pradžia, čia tik mažas žingsnelis, nesijaudink. Ir patarimas: kai nuvyksi į Italiją, mėgaukis kiekviena akimirka“, – nugalėtoją sveikino V.Valiukevičius.

Monika Liu / Edvardo Blaževič LRT nuotr.

„Pabandom iš naujo!“ finale savo pasirodymus pristatė aštuoni atlikėjai. Dėl garbės atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ kovojo Monika Liu, Augustė Vedrickaitė, Rūta Loop, Ieva Zasimauskaitė, „Queens of Roses“, Justė Kraujelytė, Gebrasy ir Lolita Zero.

Finalinėje „Pabandom iš naujo!“ laidoje dalyvių pasirodymus komentavo ir vertino LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, LRT televizijos ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė, kompozitoriai ir muzikos prodiuseriai Vytautas Bikus ir Stanislavas Stavickis-Stano, dainininkai Aistė Smilgevičiūtė, Ieva Narkutė ir Vaidotas Valiukevičius.

Laidos pabaigoje paaiškėjo, kad tiek komisijos, tiek žiūrovų širdis pakerėjo Monika Liu. Monikai Liu atiteko daugiausia komisijos balų ir per 23 tūkst. žiūrovų balsų.

Bendra komisijos ir žiūrovų balų lentelė:

Monika Liu – 12 balų.

Augustė Vedrickaitė – 10 balų.

Lolita Zero – 8 balai.

Rūta Loop – 7 balai.

Gebrasy – 6 balai.

Justė Kraujelytė – 5 balai.

Ieva Zasimauskaitė – 4 balai.

„Queens of Roses“ – 3 balai.

Žmonės.lt kvietė dalyvauti apklausoje:

Fotogalerija:

Finalinė 2022-ųjų „Eurovizijos“ atrankos kova (63 nuotr.)
+57

Pirmoji scenoje pasirodė ekstravagantiškoji Lolita Zero. Šių metų nacionalinėse „Eurovizijos“ atrankose žiūrovų dėmesį ji kausto ne tik elektronikos muzikos kūriniu, bet ir provokuojančiu įvaizdžiu. Deimantais nusagstyti masyvūs ragai, 30 cm kulnai, skirtingų lyčių privalumus išryškinantys, o kartu visus skirtumus ištrinantys šarvai – taip į sceną įžengė po Lolita Zero įvaizdžiu besislepiantis aktorius Gytis Ivanauskas.

„Noriu, kad žmonės matytų, kas vyksta pasaulyje, kas vyksta Lietuvoje. Norisi išsivaduoti iš savo kompleksų. Norisi, kad kiekvienas išsivaduotų iš savo pykčio, neapykantos ir kažkokių demonų, – prieš pasirodymą kalbėjo Lolita Zero. – O dėl to, kad reivas ar techno stilius, galiu pasakyti tiek, jog norėjosi išbėgti iš eurovizinių rėmų.“

Ir išties, Lolitos Zero išbėgimas iš eurovizinių rėmų, rodos, sužavėjo komisiją. 

„Man labai patiko. Ypatingai patiko motyvacinė kalba prieš pasirodymą, o ir tai, kad Lolita stumia mūsų estetinio suvokimo ribas į priekį. Manau, kad šis pasirodymas atkreiptų dėmesį į Lietuvą“, – gyrė A.Smilgelevičiūtė.

„Tai – tikrai nuostabus, teatrinis pasirodymas. Gytis – tikras profesionalas ir tai jaučiasi. Puikus apšvietimas, jaučiasi pasitikėjimas... Smagu stebėti“, – antrino V.Valiukevičius.

Antroji – jau kartą į didžiąją „Eurovizijos“ sceną Portugalijoje lipusi Ieva Zasimauskaitė. Šįkart dėl kelialapio į Turiną ji kovoja su ne ką mažiau jaudinančia, itin jautrią temą paliečiančia daina „I’ll be there“.

I.Zasimauskaitė sako norinti, kad jos kūrinys „I’ll be there“ nusiųstų vilties žinutę kiekvienam žmogui, kuris šiuo metu išgyvena kažką sunkaus. O tiems, kurių kelyje nepasitaikė skausmingų kliūčių, būtų lyg priminimas apsidairyti aplink, ar šalia nėra artimųjų, kuriems kaip reikia mūsų palaikymo.

Jautriam Ievos pasirodymui komisijos nariai negailėjo komplimentų. 

„Labai faina daina. Atrodo, kad per finalą sustiprėjo Ievos energija ir panašu, kad tai pasiteisino. Man buvo gražu“, – po pasirodymo kalbėjo  A.Smilgelevičiūtė.

„Gražus pateikimas. Ieva puikiai žino, kaip pateikti save intymiais į žiūrovą žvilgsniais“, – kalbėjo V.Valiukevičius.

Trečiasis numeris finale atiteko klausytojų širdis su daina „Call me from the Cold“ virpinančiai Rūtai Loop. Dainininkė įsitikinusi – tai vienas gražiausių jos parašytų kūrinių. „Manau, jog radau skambesį, kuris mane tikrai gerai atspindi“, – sako atlikėja.

Rūta neabejoja, kad daina „Call me from the Cold“ ras savo klausytoją ne tik dėl jos originalumo, bet ir pasakojamos istorijos.

Rodos, Rūtos Loop daina rado kelia ir į komisijos širdis – komplimentais jį apibėrė V.Valiukevičius.

„Aš sakyčiau, kad tai yra geriausiai išdirbtas pasirodymas, kurį iki šiol mačiau. Apgalvota kiekviena smulkmena, o ir galiu sakyti, kad Rūta – geriausio balso savininkė. Man buvo labai gera žiūrėti“, – sakė V.Valiukevičius. 

Praėjusiais metais vos žingsniu nuo nugalėtojų „The Roop“ atsilikęs ir antrąją vietą nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje užėmęs Gebrasy į šių metų atrankų finalą įžengė kovingai nusiteikęs. Finale su itin jautria daina „Into Your Arms“ jis pasirodė ketvirtas.

„Daina yra apie išsiskyrimą, kuris dar yra labai šviežias. Tu bandai save apgauti, kad viskas yra gerai ir nori žengti į kitą savo gyvenimo etapą, tačiau vis galvoji apie tai, ką praradai, neužmiegi naktimis galvodamas, kodėl nepavyko. Manau, kad tai yra ta tematika, su kuria gali susitapatinti daugelis, išgyvenę šiuos jausmus, ir tai yra mano, kaip kūrėjo, misija – skatinti jausti, nes užsidaryti savyje ir bijoti savo paties emocijų yra žalinga, niekur nenuvedanti praktika“, – teigė dainos autorius.

Gebrasy kūrinys pakerėjo komisiją. Anot jų, tai – geriausias dainininko pasirodymas. 

„Šį kartą Audriui, kaip ir priklauso profesionalui, pavyko padainuoti kokybiškiausiai, geriausiai. Buvo gera klausytis geros, švarios intonacijos. Taii buvo kokybė“, – gyrė G.Griniūtė.

„Nėra ką taisyti. Tiki iš savo pusės noriu pasakyti, kad kai daina yra tokia gera, kartais gali pamiršti, ką atlikėjas nori pasakyt, tiesiog susikuri savo vaizdinius galvoje ir viskas. Labai didelis valio kūrėjams“, – antrino V.Bikus.

Atlikėja ir dainų autorė Justė Kraujelytė nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale pasirodė penktoji. Su kūriniu „How to get my life back“ ji narplioja rimtas visuomenės problemas. 

„Ne paslaptis, kad savo muzika dažnai ieškau nepatogumo, mane traukia tai, kas neturi vienareikšmiškų atsakymų, – pasakoja dainininkė. – Rutuliodama dainos muzikinę mintį, daug mąsčiau apie socialinį nerimą, medijų ir fake news keliamą chaosą, naują virtualų gyvenimą ir supratau, kokį siaubą man tai kelia.“

J.Kraujelytės pasirodymas nepaliko abejingų. Komisijos dėmesį kaustė ne tik kūrinys, bet ir dainininkės žvilgsnis.

„Tas žvilgsnis tikrai nudurtų daugelį žiūrovų. Tik yra vienas minusas – jei kino gerbėjai stebės, jie puikiai žinos, su jokiu filmu šis žvilgsnis yra siejamas, tad jie gali sakyti, kad viskas išpildyta ne taip. Nors man atrodo, kad viskas atrodo labai gerai“, – kalbėjo G.Griniūtė.

Merginų grupė „Queens of Roses“ į finalo sceną įžengė su drąsiu, žaismingu ir intriguojančiu kūriniu – „Washing Machine“.

„Tai daina apie nesusišnekėjimą. Kai lyg ir kalbame viena kalba, bet vienas kito jau nebesuprantame. O santykiuose būna visko – kol sutinki tikrąją meilę ne visada nueitas kelias būna toks lengvas – kartais įsimylime plevėsas, džiaugiamės paviršutiniškais santykiais, ir ne visada skaudančia širdimi juos nutraukiame. Šį kartą apie nesėkmingai susiklosčiusius santykius dainuojame su lengva ironija ir šypsena, kuri ir gyvenime į viską leidžia pažvelgti lengviau“, – apie kūrinį pasakojo atlikėjos. 

Energingas „Queens of Roses“ pasirodymas užkulisiuose pažadino vakarėlio nuotaiką.

„Galiu tik pastebėti, jog merginos įjungė centrifugą, o pasirodymas pakvipo kramtoma guma“, – pastebėjo G.Griniūtė, o jai antrindamas V.Bikus gyrė merginas už nuotaikingą šou.

Viena iš šių metų atrankos favoričių Monika Liu kelialapį į Italijoje, Turino mieste, vyksiantį „Eurovizijos“ dainų konkursą bando iškovoti su daina „Sentimentai“. Vos pristačiusi kūrinį dainininkė sulaukė didžiulio susidomėjimo.

Jei pavyktų iškovoti kelialapį į Turiną, Monikos Liu „Sentimentai“ būtų trečioji daina, didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje skambanti lietuviškai. Iki tol į konkursą su kūriniu lietuvių kalba keliavo tik Ovidijus Vyšniauskas, 1994 metais atlikęs „Lopšinę mylimai“ ir užėmęs 25 vietą, bei Aistė Smilgevičiūtė, 1999 metais melomanus bandžiusi pavergti daina „Strazdas“, tačiau konkurse likusi 20-ta. Monika Liu įsitikinusi, kad praėjus daugiau nei 20-mečiui Europa ir vėl turi išgirsti lietuvių kalbą.

Rodos, jai pritaria ir komisijos nariai.

„Monikos pasirodymas yra vienas stipriausių pasirodymų tiek šioje atrankoje, tiek apskritai visose Lietuvos atrankose. Tu žiūri kaip kokį filmą. Monika niekam nieko neįrodinėja, ji džiaugiasi būdama scenoje. Ir nesvarbu, kokią vietą ji užimtų didžiojoje scenoje, grįžtų kaip karalienė“, – kalbėjo S.Stavickis-Stano.

Augustei Vedrickaitei „Eurovizijos“ scena išties nesvetima – pirmą kartą nacionalinėje atrankoje ji debiutavo dar 2006 metais. Šiemet į konkurso sceną ji žengė šeštą kartą.

Atlikėja kelialapį į Turiną bando iškovoti su itin energinga daina „Before You`re 6 ft Under“ ir parodė visai kitokią savo pusę.

„Labai tikiu savo daina, jos žinute ir energetika. Dar niekada nesijaučiau taip savo rogėse, kaip šįkart. O kai taip jautiesi, yra drąsiau ir nereikia nieko vaidinti nei prieš save, nei prieš žiūrovą“, – apie dainą kalbėjo A.Vedrickaitė.

Stiprus Augustės balsas rado kelią į komisijos širdis. S.Stavickis-Stano šypsojosi dainavęs kartu su atlikėja.

„Mano širdis dainuoja kartu su Auguste. Įsivaizduokite, kokio stiprumo yra pasirodymas, kad „Eurovizijoje“ Augustės pritariančiaisiais vokalais norėtų tapti kitos atrankų dalyvės, „Queens of Roses“, – kalbėjo Stano.

„Eurovizijos“ konkurse, kuris gegužės 10-14 dienomis vyks Italijos mieste Turine, susirungs 41 šalies atlikėjai. Tai – dviem valstybėmis daugiau nei praėjusių metų gegužę, kai „Eurovizija“ įvyko Roterdame. Po pertraukos į konkursą grįžo Armėnija ir Juodkalnija.

Skaitykite daugiau