Lietuvą pamilusių britų „alt-J“ koncertas Vilniuje: minia mėgavosi dainomis ir lengvu lietumi

Britų „alt-J“ koncertas Kairėnuose / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Viena ryškiausių šių laikų Didžiosios Britanijos grupių, muzikos moksliukai „alt-J“ sugrįžo į Lietuvą. O kitaip ir būti negalėjo – prieš ketverius metus čia viešėję muzikantai teigė įsimylėję Vilnių. Šįkart britų žvaigždės surengė įsimintiną koncertą Kairėnuose – Vilniaus universiteto Botanikos sode.

„alt-J“ vadinami viena ryškiausių grupių dabartinėje muzikos industrijoje, kuri įrodė, kad ir masėms reikia intelektualios muzikos. Į Vilnių muzikantai pirmadienį atvyko pristatyti naujausio savo albumo „The Dream“.

Grupės narius pasitiko gerbėjų pilnas Vilniaus universiteto Botanikos sodas, o susirinkusiųjų neišbaidė ir vis grasinęs prapliupti lietus. Pamatę muzikos ištroškusią minią, atlikėjai negalėjo sulaikyti šypsenos. Ne veltui jie taip myli Vilnių.

Britų grupės „alt-J“ koncertas VU Botanikos sode / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Britų grupės „alt-J“ koncertas VU Botanikos sode / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Naują albumą „The Dream“ pristatę „alt-J“ dar prieš renginį kalbėjo, kad grupė įžengė į naują etapą, o šis dainų rinkinys – vienas ambicingiausių jų karjeroje. Tad Vilniuje nuskambėjusios ne tik pamiltos, bet ir naujos dainos buvo džiugiai sutiktos gerbėjų.

Nors patys „alt-j“ savo muziką vadina ausinių muzika, lietuviai tik darkart galėjo įsitikinti, kad gyvi grupės pasirodymai yra nepamirštamas šviesų ir garso spektaklis, galinga sakralinė ir kinematografinė patirtis, suvienijanti skirtingus žmones.

Galbūt „alt-J“ muzika ir ypatinga tuo, kad ji randa kelią į daugumos melomanų širdis. Grupės koncertuose visi moka dainų žodžius atmintinai, o tokios atmosferos pavydėtų net patys didžiausi pasaulio festivaliai. Be jokios išimties, ir liepos 18-osios vakarą „alt-J“ dainas traukė visa į Vilniaus universiteto Botanikos sodą suplūdusi minia.

Britų grupės „alt-J“ koncertas VU Botanikos sode / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Grupė „alt-J“ Lietuvoje lankosi antrąkart. Futuristinis ir kompiuterinį žaidimą primenantis „Relaxer“ turo koncertas Vilniuje 2018-tųjų vasarį tikrai įėjo į istoriją. Tada į koncertų salę „Compensa“ netilpo visi norintys. Tai buvo koncertas, kurį buvo būtina pakartoti.

Britų grupės „alt-J“ koncertas VU Botanikos sode (22 nuotr.)
+16
Skaitykite daugiau