Lietuvai „Eurovizijoje“ jau 30 metų: buvę atstovai – apie „kosmines“ patirtis ir kodėl nelaimime

Aistė Smilgevičiūtė, Vaidotas Valiukevičius, Arnoldas Lukošius, Evelina Sašenko, Monika Linkytė, Vaidas Baumila, Jeronimas Milius / „Scanpix“, Vida Press nuotr.
Aistė Smilgevičiūtė, Vaidotas Valiukevičius, Arnoldas Lukošius, Evelina Sašenko, Monika Linkytė, Vaidas Baumila, Jeronimas Milius / „Scanpix“, Vida Press nuotr.
Laura Blaževičiūtė
Šaltinis: Žmonės
2024-04-30 08:07
AA

Balandžio 30-ąją suėjo 30 metų nuo tos dienos, kai Lietuvos atstovas pirmą kartą žengė į „Eurovizijos“ sceną. Tąkart joje dalyvavo Ovidijus Vyšniauskas. Jubiliejinės sukakties proga Žmonės.lt pasidomėjo, kaip patirtį šiame konkurse prisimena buvę šalies atstovai, ir ką jie galvoja apie šiandienos „Euroviziją“.

Lietuvai „Eurovizijoje“ jau yra atstovavę Ovidijus Vyšniauskas, Aistė Smilgevičiūtė, „Skamp“, Aivaras Stepukonis, Linas ir Simona, „Laura and the Lovers“, „LT United“, „4Fun“, Jeronimas Milius, Sasha Song, „InCulto“, Evelina Sašenko, Donatas Montvydas-Donny Montell, Andrius Pojavis, Vilija Matačiūnaitė, Monika Linkytė, Vaidas Baumila, „Fusedmarc“, Ieva Zasimauskaitė, Jurijus Veklenko, „The Roop“, Monika Liu. Šiemet Lietuvos vėliavą „Eurovizijoje“ neš Silvester Belt.

Per 30 metų pasikeitė daug kas. Nuo konkurso taisyklių, aprangos iki suvokimo, kas apskritai yra „Eurovizija“...

Ir simboliška – šiemet, minint Lietuvos „Eurovizijoje“ 30-metį, mūsų šalies atstovo daina vėl skambės lietuvių kalba, kaip ir patį pirmąjį kartą (ją į konkurso sceną po ilgos pertraukos prieš porą metų sugrąžino Monika Liu).

Silvester Belt / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

​Portalas Žmonės.lt pakalbino dalį buvusių Lietuvos atstovų. Jie prisiminė savo patirtį, atsakė, ar dalyvautų dar kartą, ir papasakojo, ką mano apie šiandieninę „Euroviziją“. Be to, pasidalijo nuomone apie šiųmetį atstovą Silvester Belt ir atskleidė, kuri Lietuvos daina konkurse – jiems mėgstamiausia (čia beveik visi buvo vieningi).

O mėgstamiausią Lietuvos pasirodymą „Eurovizijoje“ galite išrinkti ir jūs! Apklausą raiste straipsnio pabaigoje.