Lietuvė įkūrė pirmąją pasaulyje augalų prieglaudą „Gyvybės langelis“

Aistė Virketė/Organizatorių nuotr.
Aistė Virketė/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-02-23 12:56
AA

Jau pusmetį Lietuvoje veikia pirmoji ir vienintelė visame pasaulyje augalų... prieglauda „Gyvybės langelis“. Jos įkūrėja – Aistė Virketė, šio sekmadienio laidos „Pasaulis pagal moteris“ viešnia – baigusi rimtus mokslus, šiandien rūpinasi nereikalingais kambariniais augalais. Vienus atiduoda draugai, artimieji, kitus ji randa pasmerktus žūti gatvėje, prie konteinerių ir visi jie gauna antrą šansą.

Gripas, kuris nepraėjo

Idėja įsteigti augalų prieglaudą ne vienam laidos žiūrovui skambės keistokai, tačiau Aistė įsitikinusi – tai geriausias ir įdomiausias sprendimas jos gyvenime.

Laidos vedėjos Kristinos Rimienės paklausta, kaip šią idėją sutiko aplinkiniai, augalų prieglaudos įkūrėja neslėps – ne veltui yra sakoma, jog „savam kaime pranašu nebūsi“. Artimieji neprieštaravo, atvirkščiai – net ignoravo jos veiklą, manydami, kad tai tiesiog praeis. Iš pradžių tai, atviravo Aistė, labai žeidė. Jos vyras Evaldas, pirmasis išgirdęs idėją įkurti augalų prieglaudą, pasiūlė ramiai viską apsvarstyti, juk, pasak jo, idėja turi susigulėti. „Bet kai pamatai, kad šitas gripas nepraeina, tai viskas, vadinasi, reikia palaikyti“, – juokavo Evaldas.

Laidos viešniai teko ne tik įveikti artimųjų skepsį, bet ir įtikinti vyrą, kad ši idėja verta dėmesio, šeimos investicijų, kad tai turi ateitį ir iš to galima gyventi. Aistė atvira – ji, kaip ir daugelis pradedančių verslininkų, neuždirba nieko, tačiau vizija, kad galima ir dirbti, ir daryti gerus darbus, gena ją pirmyn.

Laidos vedėjos K. Rimienės paklausta, kaip kilo tokia išties neeilinė mintis ir nuo ko viskas prasidėjo, Aistė išskyrė paprastą dalyką – meilę gamtai, gimusią dar vaikystėje, praleistoje Dzūkijos miškuose. Būtent vaikystės atgarsiai ir paskatino laidos viešnią saugoti gamtą, esančią šalia mūsų – namuose.

Jau kovo pradžioje prieglaudos įkūrėja keliaus į Turkiją, kur tarptautinėje konferencijoje pristatys savo idėją ir, žinoma, Lietuvą.

Aistė Virketė/Organizatorių nuotr.

Gėlių kalba

„Gėlių kalbą vienodai supranta skirtingų religijų, tautybių ar politinių pažiūrų žmonės. Manau, kad Lietuva sulauks atgarsio visame pasaulyje. Galbūt ši mano vizija labai donkichotiška, tačiau noriu atkreipti visų dėmesį į gamtą, kuri išgyvena ne pačius geriausius laikus“, – neslepia Aistė.

Šiuo metu prieglaudoje yra daugiau kaip 300 augalų, tačiau tai, anot Aistės, tik pradžia. Ji turi didelių planų: pastatyti erdvią oranžeriją, kurioje augalai nebūtų tarsi eksponatai muziejuje, kur vyktų veikla, edukaciniai užsiėmimai.

Laidos žiūrovai, susipažinę su Aiste Virkete, neabejos, kad visa tai ji įveiks – ryžto ir aistros savo veiklai ji nestokoja.

Kiekvienas augalas randa savo kampelį namuose, tačiau laidos žiūrovams, mėgstantiems skintas, lauko gėles, laidos vedėja K. Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ parodys, kaip sukurti tokioms gėlėms namelį, įtiksiantį ir išrankiausiam estetui. Šįkart namelis gims iš rytietiškų maisto lazdelių ir gyvų gėlių – laidos vedėja jau ne sykį įrodė, kad puikiausios idėjos gali gimti iš paprasčiausių detalių.