Lietuviai „Ankstukams“ paaukojo 41 tūkst. eurų: „Tai, ką pavyko nuveikti žmonių dėka – neįkainojama“

„Ankstukai“ / Editos Grėbliūnaitės, „Orange Studio“ nuotr.
„Ankstukai“ / Editos Grėbliūnaitės, „Orange Studio“ nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
A
A

Aštuonerius veiklos metus skaičiuojančiam paramos projektui „Ankstukai“ lietuviai šiemet paaukojo 41 tūkst. eurų. Kompleksinę paramą anksčiau laiko gimusiems kūdikiams ir jų šeimoms teikiančio projekto organizatoriai kasmet imasi vis didesnių tikslų – siekiama išgelbėti kuo daugiau ankstukų gyvybių. Šioje kovoje be galo svarbus kiekvienas paaukotas euras ir ankstukų bičiulių bei geradarių palaikymas. 

„Tai, ką iki šiol pavyko nuveikti visų geros valios Lietuvos žmonių ir projekto geradarių dėka, yra neįkainojama – turėjome galimybę sukurti bazinės paramos sistemą – „Ankstuko šeimos kraitelį“, subūrėme psichologinės ir emocinės pagalbos komandą, nuolat bendradarbiaudami su šalies medikais ieškome ir padedame įsigyti gyvybiškai svarbią medicinos įrangą Lietuvos neonatologijos centrams“, – apie veiklas, kurioms būtina parama kalba neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ ir paramos projekto „Ankstukai“ vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė. 

Ankstuko šeimos kraitelis / Gintaro Jonaičio nuotr.
Ankstuko šeimos kraitelis / Gintaro Jonaičio nuotr.

Pandemijos situacija pareikalavo ypatingos psichologines pagalbos kūdikio negalintiems lankyti tėvams, todėl „Ankstukų pagalbos linija“, „Ankstukų šeimos kraitelis“ tapo nepamainoma ir būtina pagalba mažylių šeimoms. Pasak projekto vadovės, paramos ankstukams reikia visuomet – kiekvieną dieną ir minutę, nes įveikę vieną kliūtį Lietuvos mažiausieji susiduria su naujais iššūkiais, o jų kova už gyvybę itin trapi. Lietuva – viena Europos ir pasaulio lyderių neišnešiotų naujagimių medicininės priežiūros srityje, tačiau kovą už gyvybę kasmet vis dar pralaimi beveik kas antras kūdikis, gimęs mažesnio nei 1 kg svorio.

„Mažai kas žino, jog ligoninėje po gimimo gautos pagalbos ankstukams nepakanka. Rūpestis ir speciali priežiūra daliai mažylių reikalinga ir sugrįžus namo. Ankstukai bei jų šeimos leidžiasi vis į naują kovą ištisas savaites, o neretai ir mėnesius ar netgi metus. Siekiame, kad Lietuvos žmonių palaikymas ir finansinė parama padėtų įveikti šias kovas ir ankstukui vos gimus, ir jam augant, o ilgainiui galėtume išgelbėti kuo daugiau mažiausiųjų gyvybių“, – sako A.Speičytė-Radzevičienė.

Ankstukas / Irutės Jaruševičiūtės nuotr.
Ankstukas / Irutės Jaruševičiūtės nuotr.

Šiais metais paramos projekto „Ankstukai“ metu surinktos lėšos bus skiriamos ankstukų medicininei ir jų šeimų psichologinei pagalbai užtikrinti: 30 tūkst. eurų kainuojančiam inovatyviam neišnešiotų naujagimių inkubatoriui įsigyti, dar 60 tūkst. eurų reikalingi edukacinei platformai, „Ankstukų“ pagalbos linijos veiklai, būtinosios pagalbos „Ankstukų šeimos kraiteliams“, nuo skausmo trapius ankstukus saugantiems specialiems beskausmiams medicininiams pleistrams įsigyti. Daugiau apie paramos poreikius: https://www.ankstukai.lt/kas-mes. 

Paramos projektas „Ankstukai“ siekia užtikrinti visapusišką pagalbą anksčiau laiko gimusiems mažyliams bei jų šeimoms, suteikiant gyvybiškai svarbią medicininę įrangą, psichologinę pagalbą, paramą daiktais bei kitą svarbų palaikymą. Ankstukus palaikyti galima, skiriant 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM), aukojant www.ankstukai.lt/aukoti bei pavedimu. Daugiau informacijos apie projektą: www.ankstukai.lt