Lietuviai nebesutiks robotikos eksperto Granto Imaharos: pranešta apie jo mirtį

Grantas Imahara / Vida press nuotr.
Grantas Imahara / Vida press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Liepos 14-osios naktį mirė robotikos inžinierius ir dirbtinio intelekto guru, daugelio pasauliui gerai žinomų projektų tokių kaip „Mythbuster“, „White Rabbit Project“ ir daugelio kitų, autorius ir kūrėjas Grantas Masaru Imahara (49). Rugsėjį jis turėjo lankytis Lietuvoje – inovacijų ir technologijų festivalyje „Login“.

Grantas Imahara yra visam pasauliui žinomas kūrėjas, išgarsėjęs žiūrovus iš viso pasaulio prie ekranų prikausčiusioje laidoje „Mitų griovėjai“. Kiek procentų smegenų pajėgumų naudoja žmonės, ar garsus rėkimas sukelia sniego griūtį kalnuose, kas nutiks, jei iš dangoraižio paleisime monetą – tik keli mitai, kuriuos pasitelkdama mokslą bandė patvirtinti ar paneigti kūrybinė laidos komanda su G.Imahara priešakyje.

Grantas Masaru Imahara / SCANPIX nuotr.
Grantas Masaru Imahara / SCANPIX nuotr.

G.Imaharos kurti robotai ir inžinerijos žinios tapo nepamainoma laidos eksperimentų dalimi. Tačiau technologijų ir inovacijų entuziastams Grantas Imahara liks žinomas ne tik dėl indėlio kuriant laidą „Mitų griovėjai“ – savo mokslo populiarinimo kelionę jis tęsė „Netflix“ platformoje debiutavusioje mokslinių eksperimentų laidoje „White Rabbit Project“, pristatė ne vieną garsų kovos robotą, o jo surinktas ir valdomas animatronikas, vardu Geoffas Petersonas, net ketverius metus buvo laidos „Vėlyvo vakaro šou su Craigu Fergusonu“ (angl. „The Late Late Show with Craig Ferguson“) vedėjo pagalbininku.

Grantas Imahara (kairėje) / Scanpix nuotr.
Grantas Imahara (kairėje) / Scanpix nuotr.

Robotikos ekspertas bei inžinierius prisidėjo ir prie garsiausių Holivudo filmų kūrimo: „Matrica“, „Žvaigždžių karų“ priešistorinės trilogijos, „Juros periodo parko“ ir daugelio kitų.

„Šiais metais „Login“ dalyviai būtų turėję unikalią galimybę susipažinti su žmogumi, kuris patvirtina auksinę taisyklę, kad už visų novatoriškų sprendimų stovi žmogus, be kurio inovacijos neegzistuotų. Grantas Imahara – vienas geriausių to pavyzdžių. Mūsų komanda liūdi su visu pasauliu, netekus tokio inovatoriaus “, – sakė „Login“ festivalio vadovė Sandra Meškauskaitė-Stepšienė.

Grant Imahara / „Headshot“ nuotr.
Grant Imahara / „Headshot“ nuotr.