Lietuviai pasiilgo ugningosios „Čikagos“: arenos jau perpildytos

Miuziklo „Čikaga“ akimirkos
Miuziklo „Čikaga“ akimirkos
Šaltinis: Žmonės
2018-12-07 20:37
AA

Vilniaus kolegijoje vyksta į sceną sugrįžtančio miuziklo "Čikaga" repeticijos. Kokių naujų spalvų Brodvėjaus miuziklas atrado ir kodėl jį būtina pamatyti, pasakoja pastatymo muzikos vadovas Derekas Barnesas ir Liz vaidmens atlikėja Monika Valkūnaitė.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro prodiusuotas miuziklas „Čikaga“ ruošiasi šventinei kelionei po didžiąsias šalies miestų arenas. Bilietai Klaipėdos Švyturio arenoje išpirkti jau prieš mėnesį, todėl čia sausio 5 d. numatytas papildomas „Čikagos“ spektaklis. Kauno Žalgirio arenoje miuziklo gerbėjai laukiami gruodžio 18-ąją, Vilniaus „Siemens“ arenoje – gruodžio 20-ąją.

„Miuziklas „Čikaga“ yra stilingas, seksualus, su išraiškinga istorija, dėstoma bigbendo bei džiazo ritmais, todėl pritraukia platesnę auditoriją nei rock ar pop stiliaus pasirodymai. Spektaklio personažai – irgi ryškūs ir įsimenantys: Bilis Flynas – sąmojingas advokatas-konferansjė, Eimosas – vaikščiojanti komedija, o dar nuostabioji Roksi – tiesiog moteriško patrauklumo įsikūnijimas“, – miuziklo populiarumo priežastis vardija „Čikagos“ muzikos vadovas Derekas Barnesas.

Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Scenos meno katedros vedėja Monika Valkūnaitė, šiame miuzikle atliekanti Liz vaidmenį, pasakoja, kad „Čikaga“ suvienijo žymiausius šalies solistus ir dainuojančius aktorius, tad jų patogumui repeticijos vyksta sostinėje, Vilniaus kolegijos patalpose. „Kadangi mūsų kolegijoje ugdomi artistai būtent muzikiniams teatrams, kurių Lietuvoje nėra daug, miuziklo repeticijų stebėjimas jiems puiki proga pasisemti profesinės patirties“, – tvirtina dėstytoja.

Tapti žinomu – didžioji „Čikagos“ veikėjų siekiamybė. Nesvarbu, kur būtum ir ką darytum, gyvenimo prasmė – šviesti žvaigžde. Tai gyvenimas vardan antraštės pirmajame puslapyje, scenos blizgučių ir šlovės alėjos, susidedantis iš šou, internetinių vaizdo siužetų ar tiesiog sensacingų nusižiovavimų... Šiame kelyje nėra nieko šventa ir visos priemonės pateisinamos. Įdomiausia, kad panašius veikėjus mes linkę garbinti, teisinti, lipdyti iš jų savo idealus. Bet juk tai – „Čikaga“, antras ilgiausiai rodomas miuziklas Brodvėjaus teatrų istorijoje, kuriam buvo skirti 6 „Tony“ , 2 „Olivier“ bei „Grammy“ apdovanojimai.