Lietuviai sukūrė analogų pasaulyje neturintį „HumansApp“: „Narių skaičius auga kas valandą“
Tarp dviejų talentingų žmonių užsimezgusi artima draugystė davė vaisių. Rašytoja Gabija Grušaitė su verslininku, vienu iš „Vinted“ įkūrėjų Justu Janausku šiandien pristato nepaprastą, iš noro suvienyti skirtingų specialybių atstovus gimusią idėją. Pora sukūrė išmaniesiems telefonams skirtą programėlę „HumansApp“.
Programėlėje jau užsiregistravo ir žinomi šalies žmonės. Pavyzdžiui, pasikviesti Andrių Užkalnį į vakarėlį trims valandoms kainuoja 3 000 eurų, pasikalbėti su Beata Tiškevič prie kavos puodelio – 89 eur., o papietauti su Žygimantu Kudirka-MC Messiah – 50 eur.
Žmonės siūlo pačias įvairiausias veiklas – kartu sportuoti, keistis idėjomis, įkvėpti, kurti verslo planus ir leistis į nuotykius.
Papasakokite, kaip gimė išmaniesiems telefonams skirtos programėlės sumanymas?
Dar gyvendama Malaizijoje pradėjau draugauti su Justu Janausku. Abu esame vilniečiai, bet net eidami į tas pačias kavines, barus ar renginius pažinojome visai skirtingus žmones. Supratome, kad visuomenė gyvena susibūrusi į „burbulus“ ir todėl labai sunku menininkams susipažinti su verslininkais. Tai tikrai įmanoma, tačiau reikalauja daug pastangų ir tubūt visi dažnai gauname socialinių tinklų paskyrose žinučių iš nepažįstamų žmonių, kurie norėtų susitikti, paklausti patarimo kokiu klausimu. Dažnai neturime laiko arba nelabai ką žinome, ar tikrai tas žmogus yra tuo, kuo dedasi. HumansApp sprendžia visas šias problemas – kaip nepažįstamiems žmonėms saugiai pasidalinti žiniomis ir patirtimi.
Kam skirta jūsų pristatoma programėlė? Kas turėtų joje registruotis?
Dabar, kai turite kokį klausimą, pavyzdžiui, kaip prižiūrėti kambarines gėles ar kaip pradėti sveikiau maitintis, ar gera mano verslo idėja – tiesiog gūgliname, tačiau kartais būtų daug paparasčiau paklausti žmogaus su patirtimi toje srityje. HumansApp yra technologinė platforma, kurioje atviri žmonės gali susikurti savo profilius ir dalintis žiniomis, o smalsūs žmonės gali jiems siūlyti susitikti ir tomis žiniomis dalintis. Labai svarbi dalis yra tai, kad visas arba dalį gautų pajamų atviri žmonės gali skirti paremti socialinę ar kultūrinę veiklą vykdančioms organizacijoms. HumansApp tikslinė auditorija yra visi žmonės, kurie ieško gyvenime atsakymų.
Prie naujos programėlės atsiradimo prisidėjo daug žinomų žmonių, gal galite juos įvardyti?
Šiuo metu, kai jums rašau, platforma turi virš keturių tūkstančių narių, kurių skaičius šimtais auga kas valandą, tad būtų sunku įvardyti visus įdomius žmones. Kviečiame visus pačius apžiūrėti ir įvertinti mūsų darbą bei rasti jiems įdomius pašnekovus.
Kiek laiko truko kūrimo darbai?
Su Justu Janausku apie HumansApp mąstome jau daugiau nei metus, o įmonę įkūrėme spalio pirmą dieną. Šiais laikais technologijų kompaniją sukurti tikrai sudėtinga, reikia suprogramuoti tiek Android, tiek iOS versijas, užtikrinti, jog laikomės visų įstatymų, bei ištestuoti, kad viskas veikia. Džiaugiamės, jog pavyko tokio lygio produktą sukurti per labai trumpą laiką. Svarbiausia turėti labai stiprią komandą.
Į kokius klausimus parsisiuntusieji programėlę gali rasti atsakymus?
Atsakymus į skirtingus klausimus gali rasti patys įvairiausi žmonės – verslininkai, menininkai, kultūros vedėjai, žmonės, kurių šeimos nariai kovojo su priklausomybėmis, žmonės, išgyvenę sunkias skyrybas, keliautojai ir maisto žinovai. Norime pasiūlyti tiek profesines žinias, tiek ir gyvenimiškas patirtis. Manome, kad tai nėra programėlė skirta tik įžymiems žmonėms – kiekvienas žmogus yra įdomus ir per savo gyvenimą sukaupia unikalių žinių. Kviečiame jomis dalintis.
Ar ši programėlė turi panašiu principu veikiančių konkurentų?
Ši programėlė neturi analogų visame pasaulyje.