Rankininkas Vilius Rašimas: Lietuviškasis vikingas ugnies ir ledo šalyje

Vilius Rašimas / Huldos Margrét nuotrauka
Vilius Rašimas / Huldos Margrét nuotrauka
ARNAS ŠARKŪNAS
Šaltinis: Žmonės
2022-11-16 11:24
AA

Besiveržiantys ugnikalniai, maudynės karštosiose versmėse, vos dešimties minučių kelionė iki vandenyno ir vis dar bandoma perprasti kultūra – tokie pirmieji dveji rankinio vartininko Viliaus RAŠIMO (33) metai Islandijoje. Sportininkas su žmona Gintare ir dukra Nida planuoja dar bent trejus metus džiaugtis šia tik iš pažiūros atšiauria šalimi.

Po penkių sezonų Lietuvoje prasidėjo jūsų legionieriaus kelionė: po dvejus metus praleidote Lenkijoje ir Vokietijoje, trejus – Prancūzijoje, dabar prasidėjo treti metai Islandijoje. Kaip atsidūrėte šioje šalyje?

Norėjau tęsti karjerą Vokietijoje, bet prasidėjus koronaviruso pandemijai nesulaukiau gerų pasiūlymų, o naujas sezonas buvo visai arti. Tuomet į mane kreipėsi Islandijos klubo atstovai. Nemažai abejojau – gąsdino šalies atšiaurumas, klimatas, pusę metų trunkantis tamsusis periodas.

Tačiau susiradau daugiau informacijos apie šalį, pasitariau su žmona ir nusprendėme, kad tai bus geras nuotykis, tad susikrovėme lagaminus. Atvykus pasisekė – vyravo šilti orai, lengvai aklimatizavomės. Taip pat čia radome normalų europinį gyvenimą, pernelyg nesiskiriantį nuo kitų valstybių.

Dvejų metų sutartį tuomet pasirašiau su 2019-ųjų šalies čempione „Selfoss“ ekipa. Pakartoti šio triumfo nepavyko, tačiau išlaikėme aukštą lygį, nors vargino traumos – vienu metu visa jėga žaisti negalėjo maždaug dešimt žaidėjų iš šešiolikos.

Iš dvylikos čempionato komandų išsilaikėme ketvertuke. Prieš šį sezoną komanda gerokai pasikeitė, turime naują trenerių štabą, tad sunku kalbėti apie tikslus. Bet sau juos keliu kuo didžiausius – juk ne veltui įsipareigojau čia likti dar trejiems metams.