Lietuviško dizaino daikčiukai sau ir dovanų

„Myliu Nidą“ bluzonai / Gamintojo nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Ne paslaptis, kad, beieškodami dovanų artimiesiems, šį tą nusižiūrime ir sau. Juolab kad dalis kalėdinių dovanų mums atkeliauja pinigų pavidalu. Taigi, pasižvalgę po feisbuką ir instagramą (čia visko daug ir aktualaus), parinkome lietuviškų prekės ženklų daiktų, kurie tiktų kaip dovana kitam ar sau. Arba – taptų įkvėpimu ieškant.

Kokios šventės be kalėdinės žvakės? „Baltijos kvapai“ vien kalėdinių aromatų siūlo trylika – cinamonas, gintaras, citrusai, karštas vynas, gvazdikėliai – Kalėdos kvepia viskuo. Tai natūralios sojų vaško žvakės, draugiškos gamtai!

„Baltijos kvapai“ žvakė / Gamintojo nuotr.

Didžiosios Britanijos mokslininkai nustatė, kad geriausia dovana vyrams – kojinės. Ką gi – bent jau pirkime linksmas ir netradicinėje pakuotėje. Pvz., „Lemon Sox“ spalvotos raštuotos kojinės įpakuotos kvepiančioje skardinėje. Kojinių kvapai – aštrus apelsinas, cinamonas arba vanilė.

„Lemon Sox“ kojinės / Gamintojo nuotr.

Reikia nupirkti daug nebrangių dovanų? Paieškokite „Handmade Wooden Joy“ magnetukų su linksmais užrašais – kasmet jų išleidžiama naujų, atsižvelgiant į nūdienos aktualijas. Yra ir su Vilniaus eglute!

„Handmade Wooden Joy“ magnetai / Gamintojo nuotr.

Jeigu jums trisdešimt ir daugiau, žodis „žiburėlis“ asocijuojasi su linksmais prisiminimais. Apeliuodamas į tai, prekės ženklas „Myliu Nidą“ sukūrė bluzonus jai ir jam su šėlstančiais miško gyvūnais. Jie taip ir vadinasi – „Miško žiburėlis“! Galėsite išsitraukti iš spintos per kiekvienas žiemos šventes.

„Myliu Nidą“ bluzonai / Gamintojo nuotr.

Beretės dabar velniškai madingos, o ir galvai su jomis šilčiau. Prekės ženklas „Kristi Andress“ siūlo tradicines juodas arba ryškiai žalias beretes su papuošimais-perliukais! Prie ko jas derinti? Prie nieko ir prie visko. Tiks ne tik prijaučiančioms bohemai ar Paryžiui.

„Kristi Andress“ beretė / Gamintojo nuotr.

Ieškanties paprastos dovanos gali patikti „Laukės fabrikėlio“ darbų kalendorius su puslapiuose atgyjančiais miško gyvūnais. 12 iliustracijų, 12 trumpų istorijų, 365 svajonių, darbų, minčių ir paslapčių.

„Laukės fabrikėlis“ užrašinė / Gamintojo nuotr.

Jeigu neįsivaizduojate žiemos švenčių be kosmetikos, rinkitės natūralią. „Uoga uoga“ siūlo šventinius rinkinius, įpakuotus stiklainyje kartu su kankorėžiais. Konservuota kosmetika – originalu!

„Uoga uoga“ kosmetika / Gamintojo nuotr.

Kailio akcentai dabar supermadingi. Raktų ar rankinės pakabukai, šalikai, pirštinės – viskas dabinama kailiuku. O, pavyzdžiui, „Coocoomos“ siūlo odines apyrankes su kailiuku. Tai gali būti išskirtinis minimalistinio stiliaus akcentas.

„Coocoomos“ apyrankė / Gamintojo nuotr.

Jei dovanų ieškote knygos, verta pasidairyti tarp lietuvių autorių. Vien per paskutinius porą mėnesių išleista daug naujų lietuviškų knygų. Tarp jų – ir žinomų žmonių, kurie išbandė save naujame – rašytojų – amplua. Nuo receptų iki romanų, nuo geros savijautos patarimų iki kelionių pasakojimų – yra visko!

„Optimizmo genas“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip ir minėjome – kailis supermadingas. Ir geriausia, jei jis dirbtinis ir spalvotas. Dirbtinio kailio stilingas pirštines siūlo dizainerė Kristina Kruopienytė. Šilta ir jauki dovana.

Kristinos Kruopienytės pirštinės / Gamintojo nuotr.

Marškinėliai su užrašu – juokingu ar atvirkščiai – rimtu pareiškimu, dabar itin populiarūs. O ir dera prie kone viso turimo garderobo. Tad jei sau ar draugei dairotės tokių, pažiūrėkite, ką siūlo Dovilė Dagė – aksesuarų dizainerė nusprendė kurti marškinėlius su provokuojančiais užrašais.

Marškinėliai „Dovilė Dagė“ / Gamintojo nuotr.

Naivūs linksmi žalčiukų auskarai iš „June Nineteen“ – gera dovana ir investicija sau ar mamai / sesei. Pagal baltų mitologiją, žalčiai atneša laimę, apsaugą ir turtus. Šie auksiniai auskarai derės tiek prie esminio (basic) garderobo, tiek prie šventinės suknelės.

„June Nineteen“ auskarai / Gamintojo nuotr.

Jei ieškote, kuo pasipuošti per šventes ir ne tik – rinkitės ką nors raudono. Bent keletą raudonų suknelių siūlo prekės ženklas „Undress“. Tebūnie toks drabužis – pagrindinis jūsų garderobo akcentas ir pasitikėjimo savimi ženklas. Tai viena madingiausių šių ir ateinančių metų spalvų.

„Undress“ suknelė / Gertrūdos Varnaitės nuotr.

Neretai artimiems žmonėms linkstame dovanoti kvepalus. Svarbiausia tokiu atveju parinkti, ne kas patinka jums, o kas patiktų dovanos adresatui. Prabangius nišinius kvepalus iš lietuvių kuria Aistis Mickevičius („FUMparFUM“).

„FUMparFUM“ kvepalai / Gamintojo nuotr.

Renkate dovaną praktiškam žmogui, kuris neseniai įsikūrė nuosavuose namuose? O kodėl gi nepadovanojus jam kėdės! Lietuviai „The Chairs“ siūlo gausybę: nuo ryškiaspalvių iki permatomų, nuo medinių iki plastikinių.

„The Chairs“ kėdė / Gamintojo nuotr.

Skaitykite daugiau