Lietuviško kraujo turinti gražuolė Shanina Shaik – dėl odos spalvos ir aistros hiphopui teko kęsti patyčias

Shanina Shaik
Šaltinis: Žmonės
AA

„Iš kur tu?“ – šis klausimas supermodelį Shaniną SHAIK (27) lydi nuo vaikystės. Kaskart Shaninos atsakymas būna vienodas – iš Australijos. Kaskart aplinkinių reakcija taip pat būna vienoda: „Ne, kokia tikroji tavo kilmė?“ O tai paaiškinti gana sudėtinga, mat Shaninos šaknys nusidriekusios po įvairiausias pasaulio šalis, tarp jų yra ir Lietuva.

Manekenės mama Kim gimė Lietuvoje, tačiau vaikystę praleido Australijoje. Čia ji sutiko Shaninos tėvą Hanifą – šis užaugo Singapūre, pakistaniečio ir iš Saudo Arabijos kilusios motinos šeimoje. Pora išsiskyrė, kai Shanina ir jos jaunėlis brolis Shah buvo dar visai maži. Hanifas sukūrė naują šeimą – vedė kinę, su ja susilaukė dar dviejų sūnų. „Visuomet juokauju, kad mūsų šeima – tai Jungtinės Tautos“, – apie daugiakultūrę giminę linksmai kalba Shanina. 

Shanina Shaik

Šiemet „Victoria’s Secret“ modelis į ją įnešė dar daugiau spalvų – balandį ištekėjo už amerikiečių didžėjaus Ruckuso. Į prabangią ceremoniją Bahamose atvyko keli šimtai poros artimųjų ir draugų, tarp jų netrūko pasaulinio lygio žvaigždžių. 35-erių muzikos kūrėjas, kurio tikrasis vardas yra Gregas Andrewsas, pasipiršo mylimajai prieš dvejus metus. Lemtingą vakarą didžėjus priklaupė paplūdimyje ant kelio ir įteikė Shaninai du juvelyrės Lorraine Schwartz kurtus žiedus – merginai leido išsirinkti tą, kuris jai labiausiai patiko.

Shanina Shaik su vyru

Nors Shanina jau pati kuria šeimą, kasdien po kelis kartus susisiekia su mama. O jei dėl darbų gausos nespėja to padaryti, apie mamą jai primena vintažiniai juvelyriniai dirbiniai, kuriuos jau senokai nugvelbė iš mamos papuošalų dėžutės. Tačiau Kim dėl to visai nepyksta – juk dukra juos pasiėmė ne dėl grožio, o dėl sentimentalios reikšmės. Sulaukusi septyniolikos Shanina viena išvyko gyventi į JAV, tuo metu motinos papuošalai jai buvo vienintelis namus primenantis reliktas.

Shanina Shaik su mama

Kim tikina visada žinojusi, kad jos dukters laukia didžiulė sėkmė. Pasak moters, Shanina buvo gražiausias kūdikis, kokį jai kada nors teko regėti. Tai įrodo ir grožio konkursai – pirmąjį Shanina laimėjo būdama vos šešių savaičių. Paskui buvo dar dešimtis konkursų, kuriuose Shanina taip pat pelnė pirmąją vietą. „Ta mocaccino spalvos oda, smaragdinės akys ir labai tamsūs plaukai išskyrė ją iš kitų vaikų“, – paaiškino Kim.

Shanina Shaik su vyru

Tačiau dalyvavimas grožio konkursuose ir nesibaigiančiose modelių atrankose nepridėjo Shaninai pasitikėjimo savimi. Paauglystė jai buvo itin sunkus metas – nestandartinės išvaizdos merginai teko kęsti mokyklos kietuolių užgauliojimus. „Dėl odos spalvos ir aistros hiphopo muzikai teko iškęsti daug patyčių. Buvau vadinama juodaode, nevykėle gangstere. Buvau tiesiog visiems per prasta. Grįždavau namo iš mokyklos ir verkdavau. Kasdien. Galiausiai lioviausi lankyti pamokas, mano pažymiai dėl to nukentėjo. Taip buvau nuo visko pavargusi, kad galiausiai išsipasakojau mamai. Ji nuėjo į mokyklą ir pasikalbėjo su mokytojais. Nuo tos dienos reikalai pradėjo taisytis.“

Shanina Shaik

Geriausias patarimas, kurį Shanina gavo iš mamos, tai būti savimi ir niekada nesilyginti su kitais. Svarbiausia susitaikyti su pačiu savimi ir nesileisti persekiojamam praeities. Kim žinojo, ką sako dukrai, nes pati išgyveno patyčias. Italų ir graikų imigrantų vaikai šaipydavosi iš Kim gymio – lietuviški genai nulėmė šviesius plaukus ir blyškią odą.

Shanina Shaik

„Mama mane išmokė, kad savo mūšius reikia kovoti pačiai, – ydinga tikėtis, kad kas nors puls man padėti. Mamai esu dėkinga už įdiegtą pasitikėjimą savimi ir vidinę stiprybę. Pripažįstu, prireikė nemažai laiko, kad jausčiausi patogiai savo kūne, ir iki šiol būna dienų, kai jaučiuosi siaubingai. Tačiau su metais išmokau, kad mano kūnas nepaliaujamai keisis, todėl net neverta tikėtis turėti teisingą figūrą“, – įsitikinusi Shanina.

Ji karčią asmeninę patirtį trokšta išnaudoti kilniems tikslams ir įsteigti labdaros organizaciją, kovojančią su patyčiomis. Jau ir dabar jauna moteris moko paauglius pasitikėti savimi, žarsto patarimus, kaip kovoti už gražesnį rytojų. „Mano patarimas tiems, iš kurių tyčiojasi, kuriuos erzina ir persekioja: išlikite stiprūs, tik, šiukštu, nepamirškite, kad visuomet bus žmonių, kurie pasiryžę jums padėti. Leiskite jiems žinoti, kas vyksta, nes jie nori padėti jums pabusti iš košmaro. Patikėkite, netapsite menkesni ar prastesni, jei pasipasakosite artimiesiems apie savo problemas.“

Skaitykite daugiau