Lietuviškų lietpalčių kūrėjos išsiskyrė, kad galėtų pradėti plėtrą JAV

„Ducktail raincoats“ / Erico Itos nuotr.
„Ducktail raincoats“ / Erico Itos nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-25 10:12
AA

Prieš 2 metus Virginija Gildutė ir Vigita Garbuzaitė, sukūrusios pirmąjį lietuvišką lietpalčių ženklą, galvojo ne tik apie mūsų šalies orų potencialą. Lietuvišką lietpaltį, įkvėptą anties formų, jau pamėgo Japonijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Šveicarijos ir kaimyninių šalių gyventojai.

Tačiau šį sezoną lietpalčio kūrėjos pradėjo nuo išsiskyrimo, kadangi V. Garbuzaitė, atsiradus galimybei, išskrido į Jungtines Amerikos Valstijas, o V. Gildutė liko Lietuvoje rūpintis lietpalčių gamyba. Dvi draugės ryžosi dideliems pokyčiams, kadangi svajoja užkariauti JAV rinką, o ją pasiekti nuotoliniu būdu labai sunku, tad teko vykti ten ir plėtrą pradėti vykdyti gyvai.

Sezoną jos pradėjo nuo naujo modelio pristatymo JAV, Nevados valstijoje. Fotosesija vyko Las Vegaso miesto senamiestyje. „Ši vieta buvo pasirinkta, kadangi senamiestį šiuo metu stengiamasi atgaivinti. Anksčiau buvusią prastos reputacijos miesto dalį bandoma paversti traukos tašku, kur renkasi vis daugiau jaunimo, meno bei verslo atstovų. Jame jau kuriasi naujos parduotuvės, restoranai, technologijų bei kitos įmonės, pramogų centrai“, – pasakoja V. Garbuzaitė.

Vigita Garbuzaitė, „Coachella“ festivalis / Asmeninio archyvo nuotr.

Lietpalčių fotosesiją įamžino JAV gyvenantis žymus fotografas iš Nigerijos Ericas Ita.

„Ericas fotografuoja Amerikoje, Europoje, Vakarų Afrikoje. Fotosesiją pristatyti buvo pasirinktas modelis Uni Williams iš Los Andželo. Ji dirba modeliu jau nuo 9-erių ir yra pristačiusi ne vieno žinomo prekės ženklo kolekcijas. Uni dar tik 19-a, bet ji pati kuria drabužius bei dirba stiliste“, – pasakoja V. Garbuzaitė.

V. Gildutė teigia, kad šį kartą naujasis JAV pristatytas lietpaltis iš pirmo žvilgsnio gali priminti klasikinį ilgą lietpaltį, tačiau jis yra originalus ir išsiskiria „Ducktail Raincoats“ būdingomis detalėmis. „Mes išliekame ištikimos savo pirminės idėjos akcentams. Todėl lietpaltis turi tamsoje šviesą atspindinčius skeltuką, diržą ir rankogalių dirželius. Lietpalčio sijonas yra itin platus, gobtuvas patogiai prigludęs, kišenės erdvios“, – sako V. Gildutė.