Lietuvių kūrėjai kviečia atsigręžti į gamtą: pristatė marškinėlius, įkvėptus nykstančių žinduolių rūšies

Prekinis ženklas „Another Unicorn“ – kviečia atsigręžti į gamtą/Julijos Tamulevičiūtės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Greitosios mados bangai nerimstant ir toliau didėjant aplinkos taršos mastams, lietuvių kūrėjai kviečia atsigręžti į gamtą. Tvarų gyvenimo būdą propaguojantis mados prekės ženklas „Another Unicorn“ suvienijo jėgas su elektroniniu žurnalu „Abstract Stylist“ ir jo iliustratore Goda Pele ir sukūrė riboto leidimo marškinėlius, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į dėl gamtos taršos nykstančius pilkuosius ruonius.

„Šiais išskirtiniais marškinėliais siekiame atkreipti dėmesį į tai, kokį gamtos grožį mes galime prarasti, neatsakingai vartodami ir teršdami aplinką. Todėl tai – daugiau nei vien marškinėliai. Jie simbolizuoja harmoniją tarp gamtos ir žmogaus, kurios, tikime, siekia ne vienas“, – teigia „Another Unicorn“ prekės ženklo įkūrėja Elena Lund.

Anot kūrėjų, pilkasis ruonis šių marškinėlių iliustracijai pasirinktas neatsitiktinai. Baltijos jūroje gyvenantys pilkieji ruoniai yra reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos raudonąsias knygas. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 000 metų, tačiau kasmet jų populiacija drastiškai mažėja. Baltijos jūra yra vienas labiausiai užterštų vadens telkinių ir tai yra viena iš priežasčių, kuri sąlygoja pilkųjų ruonių rūšies nykimą.

Prekinis ženklas „Another Unicorn“ – kviečia atsigręžti į gamtą/Julijos Tamulevičiūtės nuotr.

Visgi, kaip teigia iliustracijos autorė G. Pele, pilkasis ruonis simbolizuoja daugiau nei vien tik šią rūšį, tai visos gamtos atspindys.

„Pasirinkau pilkąjį ruonį kaip simbolį gamtos, o ypač vandens telkinių taršos problemai pabrėžti. Geltona spalva norėjau jam ir visai šiai problemai suteikti ryškumo ir dar labiau atkreipti dėmesį“, – sako iliustratorė.

Naujieji lietuvių kūrėjų pristatyti marškinėliai pasižymi ne tik išskirtine idėja. Pasak „Abstract Stylist“ įkūrėjos, stilistės Linos Bernotaitytės, balti marškinėliai yra tikras šiuolaikinio žmogaus must-have atributas.

„Balti marškinėliai yra nepakeičiama kiekvieno miestiečio garderobo dalis, juk jie tinka bet kokiai progai. Todėl tiems, kurie ieško marškinėlių, bet nenori pirkti tiesiog baltų, šie marškinėliai yra puikus pasirinkimas. Ne tik pasipuošite, bet ir išreikšite savo poziciją. Be to, marškinėliai yra unisex kirpimo, todėl tiks kiekvienam“, – sako stilistė.

Riboto leidimo marškinėliai su ruonio iliustracija yra pagaminti iš aukščiausios kokybės Supima medvilnės, kurios apdirbimui nenaudojamos jokios cheminės medžiagos. Taip pat ši medvilnė išsiskiria tuo, jog yra itin patvari, todėl šie marškinėliai tarnaus ne vieną sezoną.

Naujuosius marškinėlius, kurie taip pat žymi prekės ženklo „Another Unicorn“ vienerių metų gimtadienį, galima įsigyti internetinėje parduotuvėje ir didžiausioje lietuviško dizaino parduotuvėje „Locals“, prekybos centre „Panorama“. 

Skaitykite daugiau