Lietuvius subūrusi „Tautiška giesmė“ Vilniuje – merkiant lietui ir magiškai skambant klarnetui

Šventinis koncertas „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šventinis koncertas „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
2020-07-06 22:08
AA

Lietuvai pirmadienį švenčiant Valstybės dieną tūkstančiai lietuvių šalyje ir svetur giedojo „Tautišką giesmę“. Vilniuje pirmadienio vakarą giedojimo pradžią paskelbė muzikanto, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Petro Vyšniausko klarneto garsai. O skambant Lietuvos himnui susirinkusiųjų balsams antrino prieš pat 21 val. prapliupusio lietaus šniokštimas.

Vilniuje, Neries pakrantėje prie Karaliaus Mindaugo tilto, susirinko minia lietuvių, kurie čia žiūrėjo koncertą skirtą Valstybės dienai paminėti, o vėliau ir patys giedojo „Tautišką giesmę“. Koncerto vedėjai Eglė Daugėlaitė ir Giedrius Masalskis sveikino visus susirinkusius Vilniuje ir lietuvius anapus televizijos ekranų.

Scenoje, kuria tapo Karaliaus Mindaugo tiltas, pasirodė Neda Malūnavičiūtė, Girmantė Vaitkutė, Aistė Smilgevičiūtė, Justas Lapatinkas, Martynas Kavaliauskas, Bjelle, Stanislavas Stavickis–Stano, Mantas Jankavičius ir kiti.

Lyjant lietui minią pasveikino prezidentas Gitanas Nausėda, atvykęs su pirmąja ponia Diana Nausėdiene. Sveikinimo žodį tarė ir prezidentas Valdas Adamkus. 

Prieš pat 21 val. pasigirdus Petro Vyšniausko klarneto garsams suskambo ir „Tautiška giesmė“. Ją su visu pasauliu giedojo chorai „Ąžuoliukas“ ir „Liepaitės“.

Šventinis koncertas „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ (72 nuotr.)
+66

„Tautiška giesmė gyvena žmonėse, pasaulio lietuviuose, gyvena čia pas mus, bet šių metų koronaviruso įtaka yra didžiulė“, – teigė iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ vadovas Raimundas Daubaras.

Jo teigimu, paisant saugumo, tautiečiai pakviesti giedoti himną saugiu atstumu. 

„Kvietėme prie tiltų, krantinėse, kur jie gieda vienas prieš kitą – krantai skiria, bet kartu jie ir jungia. Ir vystydami šį projektą išgirdome sakant „giedokime saugiu vėliavos atstumu“ – tikslas, tegul žmonės atsineša vėliavą, ištiesia ją tarp savęs ir tegul ši vėliava jungia mus, ir kartu būna saugu“, – komentavo iniciatyvos vadovas. 

Valstybės dieną švenčiamas Mindaugo karūnavimas Lietuvos karaliumi 1253 metų liepos 6 dieną.  Ši diena valstybės švente paskelbta 1990 metais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Pernai Seimas paskelbė liepos 6-ąją ir Tautiškos giesmės diena.

Šventinis koncertas „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.