Lietuvoje įkurtas išskirtinis moterų klubas: užsienio garsenybių pamėgtas reiškinys tampa prieinamas lietuviams

WoW Gamma“ bendruomenė /  K.Jasudaitės nuotr.
WoW Gamma“ bendruomenė / K.Jasudaitės nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Kas sieja legendinės Rockefellerių šeimos narį, bankininką Avery Rockefellerį, „Facebook“ CEO Marką Zuckerbergą, 49-ąją JAV viceprezidentę Kamalą Harris ir aktorę Michelle Pfeiffer? Visi jie garsūs, turtingi ir yra priklausę kuriam nors iš garsiųjų socialinių klubų–brolijų ar seserijų (Niujorko universiteto „Alpha Epsilon Pi“, Jeilio „Delta Kappa Epsilon“, Howardo universiteto „Alpha Kappa Alpha“ ir kt.).

Socialiniai klubai, vienijantys panašius interesus turinčius žmones, daug pasiekusius savo sričių profesionalus, kaip ir anksčiau, taip ir dabar populiarūs visame pasaulyje. Vienuose iš jų ramiai pasišnekučiuoti susitinka ne vieną „Auksinio gaublio“ apdovanojimą gavusi aktorė Nicole Kidman ir Holivudo talentų agentas Kevinas Huvane‘as, bendradarbiavimo sąlygas atplaiduojančioje aplinkoje aptaria režisierius Stevenas Spielbergas ir „Netflix“ turinio vadovas Tedas Sarandosas. Apie paskutines pasaulio aktualijas atvirai diskutuoja „Twitter“ CEO Evanas Williamsas ir charizmatiškoji politikė Alexandria Ocasio-Cortez.

„Socialiniai klubai–bendruomenės visuomet buvo ta vieta, kur bendrų interesų, pomėgių turintys žmonės galėjo susitikti, nevarstomi kritiškų žvilgsnių – pabendrauti, pasidalyti tiek savo profesine, tiek asmenine patirtimi, kontaktais ir padėti vieni kitiems pasiekti užsibrėžtų tikslų, – sako  „WoW Gamma“ turinio vadovė Martyna Kasperavičiūtė. – Mūsų klubas Lietuvoje – unikalus. Tai yra vieta, kur buriasi moterys, norinčios augti tiek kaip asmenybės, tiek kaip kurios nors srities profesionalės. Narės mokosi tiek vienos iš kitų, tiek iš profesionalių lektorių. Jos įgija privilegiją visą aktualiausią informaciją, naujausias tendencijas, patarimus, gilesnes įvairių sričių žinias gauti vienoje vietoje ir iš profesionalų, o ne ieškoti jų medijoje ar kur kitur. Mūsų tikslas, kad galimybę jam priklausyti turėtų kone kiekviena lietuvė, todėl pasistengėme, kad narystės kainos būtų prienamos daugumai.“

„WoW Gamma“ turinio vadovė Martyna Kasperavičiūtė / K.Jasudaitės nuotr.
„WoW Gamma“ turinio vadovė Martyna Kasperavičiūtė / K.Jasudaitės nuotr.

Unikalus mokymosi metodas

„Pagrindinis impulsas sukurti „Gamma“ klubą gimė įsiklausius į buvusių „WoW University“ studenčių norą visuomet būti bendruomenėje. Galbūt netęsti ilgalaikių profesinių mokymų, tačiau likti ten, kur nuolatos, nepriklausomai nuo universitete vykstančių kursų, savo patirtimis dalijasi moterys, siekiančios augti asmeninėse bei profesinėse srityse, – sako „WoW Gamma“ iniciatorė ir „WoW University“ įkūrėja Inga Jablonskė. – Nors atsirado iš mūsų alumnių poreikių, tačiau klubas yra atviras visoms lietuvėms, tiek gyvenančioms Lietuvoje, tiek užsienyje“.

„WoW University“ įkūrėja Inga Jablonskė / Tomo Adomavičiaus nuotr.
„WoW University“ įkūrėja Inga Jablonskė / Tomo Adomavičiaus nuotr.

Sudarant mokymosi programą, buvo pasirinktas šiandien ypatingai aktualus holistinis modelis. Tai reiškia, kad moterys ne tik mokomos vadinamųjų minkštųjų įgūdžių (angl. „Soft skills“), kurie šiandien itin reikalingi bet kuriame darbe, tačiau ir atsipalaiduoti, pailsėti, tvarkytis su stresu, rūpintis savo kūnu.

„Negali būti laimingai save realizavusi profesionalė, jei esi save apleidusi: neišsimiegi, nesirūpini savo kūnu, gyveni nuolatiniame strese. Taigi, mūsų programoje yra tiek mokymų ir networkingo temų apie tai, kaip tinkamai pasirinkti garderobą, tiek apie tai, kaip prižiūrėti odą. Miego svarbą, ciklo įtaką darbų planavimui ir pan.“,  – pasakoja M.Kasperavičiūtė.

Svarbu ir tai, kad savo patirtimi klube dalysis ne tik specialiai pakviesti lektoriai, bet ir pačios narės. „Nors oficialiai mūsų klubas atidaromas nuo spalio 4 d., jau šiandien turime tokias nares, kaip: Loreta Žemaitė, kuri apie dvidešimt metų vadovavo „McDonald's“ restoranų tinklo vystymui, solidžią patirtį turinčią SEB banko produkto vadybininkę, emocinio intelekto specialistę Liną Papinigę, ilgus metus „Maxima LT“ rinkodaros vadove buvusią, šiandien – kinų 5 elementų teorijos praktikę, veidotyros specialistę Rūtą Gurung ir kt.“,  – sako  „Gamma“ vadovė.

Į dažnam kilusią mintį, kodėl moterims reikia bendruomenės ir, baigus universitetą ar kolegiją, dar mokytis, Martyna atsako, jog tiek dėl naujų įgūdžių, kurie leis gyventi lengviau, tiek dėl šiandien tokių svarbių naujų pažinčių. „Kitų panašių klubų patirtis rodo, kad čia užmegztos pažintys ne tik įkvėpė rezultatų siekti patiems, bet ir padėjo susirasti verslo, projekto vystymo partnerį, naują darbą, veiklą. Pažintys šiais laikais yra didžiulė privilegija“, – pastebi M.Kasperavičiūtė.

Konkurenciją turėtų keisti kooperacija

Unikalią bendruomenę netruko pastebėti ir žiniasklaida. „Gamma“ kūrėjų komanda jau nusifilmavo LNK laidoje „Mes pačios“.

Martyna Kasperavičiūtė (dešinėje), Nijolė Pareigytė Rukaitienė ir „Gamma“ vystymo vadovė Gita Ramana
Martyna Kasperavičiūtė (dešinėje), Nijolė Pareigytė Rukaitienė ir „Gamma“ vystymo vadovė Gita Ramana

„Norėjosi moterims pasakyti, kad galima veikti ne konkuruojant, o vienai kitą palaikant. Buvau profesionali sportininkė, –  pasakoja M.Kasperavičiūtė, – žinau tą jausmą, kuomet kas savaitę dalyvauji varžybose, ateinį į stadioną, nuskanuoji varžoves: apmąstai, kurią būsi pajėgi aplenkti, kurios – ne. Dar apžiūri, kuri gražesnė už tave, kurios treniningai stilingesni ir pan. Ir žinau tą jausmą, kai varžybose dalyvauji kartu su komanda. Tu jauti atsakomybę už kiekvieną jos narę. Esi viena už visas ir visos yra už vieną. Man šiandien bendrystė, palaikymas, kooperacija yra savaime suprantami dalykai, tačiau didžiajai daliai moterų tai gali būti nepatirta.

O norėtųsi, kad kiekviena pajustų tą jausmas, kuomet nesijauti kaip darbe, kur kasdien su kažkuo konkuruoji, bet esi apsupta žmonių, norinčių, kad tau pasisektų, padedančių tau siekti tavo tikslo. Kad ir kokias pareigas užimtum, kiekvienai reikalingas palaikymas, įvertinimas, pasidžiaugimas tavo žiniomis, laimėjimais. Ir, žinote ką, kuomet filmavimo metu sakiau šiuos žodžius, pastebėjau, kaip jautriai sureagavo jos vedėja Nijolė Pareigytė Rukaitienė. Tai ir yra mūsų stiprybė – pabūti jautriomis, parodyti viena kitai, kaip mums reikia viena kitos palaikymo.“

Spalio 4 d. 18.30–20 val. įvyks „Gamma“ bendruomenės klubo atidarymas, kur per vieną vakarą bus galima išbandyti, kaip veikia čia taikomas holistinis mokymosi metodas.

Prisijungti gali visos norinčios, tereikia registruotis čia www.wowgamma.org/gamma-atidarymo-svente/ . Renginys – nemokamas.