Lietuvoje koncertuosiantis amerikietis Abraham Brody: „Jaudinuosi labiau nei prieš publiką Niujorke“

Abrahamas Brody
Abrahamas Brody
Šaltinis: Žmonės
2018-11-28 15:39
AA

Jis gimė Amerikoje, prieš beveik 7 metus savo šaknų ieškoti atvyko į Lietuvą, čia daug domėjosi šalies istorija ir muzika. Lapkritį lietuvių kilmės menininkas Abrahamas Brody išleido savo naująjį albumą „Crossings“, kur skamba šiaurietiška elektronika ir rafinuota šiuolaikinė klasika.

Muzikantas savo CV jau turi nemažai įspūdingų projektų, tarp kurių kolaboracija su garsiausia performansų kūrėja Marina Abramovič, pasirodymai svarbiausiose Londono, Niujorko, Reikjaviko ir kitų muzikos sostinių scenose.

Išskirtinės patirties ieškančius muzikos mėgėjus atlikėjas kviečia atvykti į jo koncertą gruodžio 10 d., menų fabrike „Loftas“.

Šiame interviu A. Brody pasakojo apie savo įkvėpimo šaltinius, apie ką daugiausiai galvojo įrašinėdamas albumą bei atskleidė, kokios muzikos klausosi pats.

Kiekvienas muzikantas išleisdamas naują savo albumą būna išgyvenęs tam tikrų emocijų, tad kokios emocijos ir jūsų asmeninės istorijos susipynė kūryboj?

Naujasis mano albumas „Crossings“ daugiausiai kalba apie mane, mano požiūrį į pasaulį. Aš norėjau papasakoti apie mūsų šiuolaikinį gyvenimą. Niekam ne paslaptis, jog labai greitai gyvename, per daug galvojame ir turbūt nepakankamai skiriame dėmesio vienas kitam.

Muzikinis klipas „Nightingale“ daugiausiai kalba apie pažeidžiamumą. Dėmesys yra skirtas mylinčiam žmogui, tačiau apimtam vienatvės. Šią dainą rašiau gyvenant Vilniuje ir pamenu, jog vieną rytą pabudau pažadintas lakštingalos giesmės. Pagalvojau „wow“, kaip gražu! Ir tuomet susimąsčiau ar lakštingala čiulba ir karo zonoj... Sirijoj ar Irake? Vietovėse, kur nebėra vilties. Man buvo įdomu, ar aš galiu suteikti savo daina žmogui, kuris yra tamsioj duobėj, kokią nors šviesą bei viltį.

Abrahamas Brody / Gabijos Labutytės nuotr.

Kur ieškote įkvėpimo?

Manau, kad man pačiam reikia tapti savo įkvėpimu. Inspiracijų aš ieškojau visur ir jas radau Lietuvoje, Islandijoje, Gruzijoje, kalnuose, gamtoje, įvairioje muzikoje.

Koks jūsų ryšys su Lietuva ir kaip tai atsispindi jūsų kūryboje?

Mano senelis buvo iš Lietuvos, tačiau vaikystėje neišmokau kalbėti lietuviškai. Ryšį su Lietuva radau pats, kuomet pirmą kartą čia atvykau. Daug domėjausi šalies istorija, įsimylėjau į Lietuvą ir viduje supratau, kad čia – mano šalis.

Taip pat atradau seną, archajišką lietuvišką liaudės muziką – sutartines, kurios vis dar dominuoja mano kūryboje.

Ko žmonės turėtų tikėtis iš jūsų koncerto?

Daug įvairių dalykų. Bus daug atliekamų kūrinių iš mano naujojo albumo „Crossings“. Šis koncertas „Lofte“ bus visiškai kitoks, nes su manim ant scenos bus ir styginių kvartetas bei atlikėjas Saulius Spindi, kuris suteiks subtilios elektroninės muzikos prieskonių. Tikrai pažadu, kad bus daug visko.

Kaip manote, ar lietuvių publika yra išranki?

Manau, kad tikrai taip, nes Lietuvoje jūs turite labai daug gerų atlikėjų, gal net per daug. Lietuviai turi didelį pasirinkimą. Niujorke man tokio jaudulio nėra prieš žmonės, tad čia man reikės kur kas labiau pasistengti.

Abraham Brody albumo „Crossings“ pristatymo akimirka / Pauliaus Peleckio nuotr.

Abrahamai, o kokios muzikos klausotės pats?

Klausau labai daug įvairios muzikos, spektras platus. Šiuo metu labai mėgstu „Antony and the Johnsons“, ji būtų mano atlikėja numeris vienas.

Taip pat labai mėgstu Susanne Sundfor iš Norvegijos. Galiu taip išskirti „Bjork“, Olafur Arnalds, „Kiasmos“.

Paskutinę dainą, kurią klausiau su draugais, tai buvo Domo Strupinsko atliekami kūriniai, man jis labai patiko. Taip pat dar galiu paminėti „Cocteau Twins“, kurie vakar sukosi mano „playlist’e“.

Kokie jūsų ateities planai?

Atskleisiu jums paslaptingas naujienas – praėjusią savaitę pagaliau nusprendžiau sukurti savo grupę. Planuojame koncertuoti Niujorke, Vašingtone, ateinančių metų kovo mėnesį. Taip pat planuoju turą Danijoje. Tad sekite naujienas, nes bus tikrai daug visko.

Primename, kad pirmadienį, gruodžio 10 d., renginių serijos „Local Mondays“ scenoje – multiinstrumentalistas Abraham Brody.