Lietuvoje pasirodysiantis Peteris Bence‘as pasidalijo nauja hito „Africa“ versija

Peteris Bence‘as  / Organizatorių nuotr.
Peteris Bence‘as / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-25 14:44
AA

Lapkričio 8 d. Vilniuje ir lapkričio 9 d. Kaune pasirodymus surengsiantis fortepijono virtuozas iš Vengrijos Peteris Bence’as savo gerbėjams pristatė vienos geriausių visų laikų dainos aranžuotę. Šįkart naujai suskambo JAV roko grupės „Toto“ kūrinys „Africa“.

Tarptautinis hitas – viena mėgstamiausių P. Bence'o dainų

Prieš keletą dienų Peteris Bence‘as internetinėje platformoje „Youtube“ pasidalijo aranžuotu amerikiečių roko grupės „Toto“ hitu „Africa“. Anot fortepijono virtuozo, tai visada buvo viena mėgstamiausių jo dainų. Atlikėjas norėjo, kad visiems puikiai žinomas 80-ųjų hitas įgautų šviežią skambesį. Visi kūrinyje girdimi garsai sukurti pasitelkiant savo kūną, fortepijono stygas bei, žinoma, instrumento klaviatūrą.

„Toto“ vokalisto Davido Paicho ir būgnininko Jeffo Porcaro sukurta daina „Africa“ pateko į 1982 m. išleistą grupės albumą „Toto IV“ ir greitai tapo tarptautiniu hitu. Singlas apie meilę kontinentui ir norą jį pamatyti 1983 m. pasiekė JAV „Billboard Hot 100“ singlų topo viršūnę (vienintelis grupės kartas tokioje aukštoje pozicijoje) ir trečiąją vietą Jungtinės Karalystės singlų tope. Jos melodiją ir žodžius daugelis puikiai žino ir šiandien.

Įdomu tai, kad „Toto“ narys Steve‘as Porcaro sukūrė Michaelo Jacksono kūrinį „Human Nature“. Išgirdęs Peterio atliekamą šios dainos aranžuotę atlikėjas ir kompozitorius susisiekė ir pasveikino P. Bence‘ą. Simboliška, kad dabar „Africa“ dainos įrašu pasidalino ir Steve‘o Porcaro sūnus.

Talentą atskleidė būdamas dvejų

Kaskart klausytojus unikaliomis populiarių dainų aranžuotėmis stebinantis Peteris Bence‘as savo muzikinį talentą atskleidė būdamas vos dvejų, kai senelių pianinu atkartodavo animaciniuose filmukuose išgirstas melodijas. Ketverių jis jau pradėjo lankyti muzikos mokyklą gimtajame Vengrijos mieste, o dar besimokydamas pagrindinėje mokykloje jau buvo pakviestas į prestižinę F. Liszto muzikos akademiją Debrecene.

Būdamas paauglys Peteris itin susidomėjo filmų garso takeliais, o ypač jį pakerėjo kompozitoriaus Johno Williamso muzika, atvėrusi atlikėjui visiškai naują muzikinį pasaulį ir paskatinusi labiau įsigilinti į savo atliekamą muziką. Nepaprastus jo gabumus nuolat gyrė tiek jo bendraamžiai, tiek dėstytojai, o netrukus pamilo ir visas pasaulis.

Interneto fenomenas ir pasaulinė šlovė

Milžiniško populiarumo Peteris Bence'as sulaukė, kai dar studijuodamas „Berklee“ muzikos koledže internetinėje platformoje „Youtube“ pradėjo dalintis savo video įrašais. 2015 m. atlikta Michaelo Jacksono dainos „Bad“ aranžuotė vos per kelias dienas surinko 10 mln. peržiūrų. Atlikėjas tapo tikra interneto sensacija, pradėjo rengti pasirodymus visame pasaulyje.

26-erių atlikėjas sulaukia daugybės pagyrų dėl savo intriguojančio, išraiškingo atlikimo stiliaus, panaikinusio ribą tarp klasikinės ir populiariosios muzikos. Unikalios dainų aranžuotės ir originalios atlikėjo kompozicijos koncertuose sulaukia nesibaigiančių ovacijų. Klausytojai puikiai žino tokius jo atliekamus kūrinius kaip „Queen“ „Somebody to Love“ ar „Don't stop me now“, Michaelio Jacksono hitus „Bad“ ir „Black or White“, Sia „Cheap Thrills“. Visi jie sulaukė daugybės peržiūrų „Youtube“. Šiuos ir kitus atlikėjo kūrinius gyvai galės išgirsti ir Lietuvos klausytojai.

Nuolat su fortepijonu eksperimentuojantis ir savo gerbėjus stebinantis muzikas į Lietuvą grįžta keliems pasirodymams. Išgirsti talentingąjį Peterį Bence‘ą Lietuvos klausytojai galės lapkričio 8 d. Vilniaus kongresų rūmuose bei lapkričio 9 d. Kaune, VDU didžiojoje salėje. Bilietus į koncertus galima įsigyti „Bilietai.lt“ bilietų pardavimo kasose arba internetu.