Lietuvoje šimtai moterų susidomėjo golfu: karantino metu teigia atradusios naują hobį

Moterų golfo diena / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Moterų golfo diena / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-06-03 18:40
AA

Jau gerokai užsitęsusios pandemijos sąlygomis žmonės susidūrė su socialinio gyvenimo kokybės prastėjimu, pablogėjusia fizine ir psichologine būkle. Mažiau judant ir bendraujant, ilgainiui visuomenėje ima ryškėti rimtos problemos, todėl ieškoti veiksmingų išeičių iš situacijos tampa nepakeičiamai svarbu. Mokslininkų teigimu, golfas yra viena iš optimaliausių sporto šakų, leidžiančių aktyviai judėti gryname ore, gerinančių nuotaiką ir tuo pačiu sudarančių sąlygas bendrauti laikantis saugaus atstumo. Tai pastebėję socialinių iniciatyvų organizatoriai nusprendė pozityvų pokytį pradėti kurti ir Lietuvoje.

Pasaulinė iniciatyva

Birželio 1 d. visai šalia Vilniaus įsikūrusiame Europos Centro Golfo Klube jau trečius metus iš eilės vyko tarptautinė Moterų golfo diena, kurios pagrindinė misija pasauliniu mastu – supažindinti moteris su šiuo olimpiniu sportu, skatinti bendruomeniškumą ir taip propaguoti moterų fizinė bei emocinę gerovę. Renginio metu beveik du šimtai niekada golfo nežaidusių moterų su šiuo sportu buvo supažindinamos įvadinėje pamokoje, kur turėjo galimybę ne tik iš profesionalaus trenerio išgirsti apie golfo etiketą, žaidimo taisykles ir kitas įdomybes, bet galėjo ir pačios išmėginti ridenti kamuoliukus bei smūgiuoti į tolį. Tuo tarpu jau labiau patyrusios golfo žaidėjos dėl puikių prizų varžėsi 9–ių duobučių golfo turnyre. O po pilno įspūdžių vakaro visos renginio dalyvės buvo kviečiamos pasivaišinti ir pabendrauti gryname ore, golfo klube įsikūrusio restorano terasoje.

Moterų golfo diena / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Neslėpė gerų emocijų

Sudalyvavusios iniciatyvoje, moterys neslėpė savo džiugių emocijų ir su šypsena mielai dalinosi neišdildomomis patirtimis. „Niekada negalvojau, kad golfas gali būti toks įdomus ir malonus žaidimas. Maniau, jog tai pakankamai monotoniškas sportas, tačiau vos treneris papasakojo ir parodė pagrindines technikas ir taisykles, užvirė tikras azartas. O žaidžiant drauge su kitomis moterimis apima kažkoks neapsakomas bendruomeniškumo ir solidarumo jausmas. Šiandien esu tikrai labai laiminga, kad pabandžiau ir manau, kad tai tikrai ne paskutinis mano kartas golfo aikštyne“, – pasakoja viena iš renginio dalyvių.

Šiemet pagrindiniu iniciatyvos partneriu tapo inovatoriška medicinos SPA „Grožio Akademija“, teigianti, jog pagrindinis jų tikslas yra įkvėpti žmones siekti geriausios savo versijos, įgyvendinti jų didžiausias svajones, o golfą žaidžiančios, gryname ore laiką leidžiančios, sportuojančios ir bendraujančios moterys yra tobulas šios filosofijos atitikmuo.

 

Moterų golfo diena / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Golfą žaidžiančių moterų – vis daugėja

„Anksčiau buvo įsigalėjęs stereotipas, jog golfas yra tik vyrų žaidimas. Todėl moterys vengdavo net išbandyti savo jėgas šiame sporte arba jausdavosi nejaukiai, tarp vyriškos žaidėjų kompanijos nerasdamos savo lyties bendraminčių. Tačiau esu labai laiminga, kad pagaliau šiuos stereotipus laužome. Mūsų golfo klube vis daugėja golfą žaidžiančių moterų, o dėka tokių pasaulinių iniciatyvų, kaip Moterų golfo diena, ima burtis tvirtos ir draugyste paremtos golfo žaidėjų bendruomenės. Tikiuosi, ši diena taps ilgamete tradicija ir ateityje golfą žaidžiančių moterų gretos vis platės“, – sako Europos Centro Golfo Klubo vadovė Irma Markevičienė.

Moterų golfo diena (8 nuotr.)
+2