Lietuvoje viešinčio Manso Zelmerlowo interviu Žmonės.lt: „Tikiuosi ištrūkti iš eurovizinio burbulo“

Mansas Zelmerlowas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Mansas Zelmerlowas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-07-31 14:30
AA

Penktadienį į Lietuvą atskridęs „Eurovizijos“ nugalėtojas, švedas Mansas Zelmerlowas ilgai čia neužsibus – vakare koncertuos festivalyje „Granatos Live“, šeštadienio rytą išvyks atgal į Stokholmą. Pirmąkart Lietuvoje viešinti garsenybė apgailestauja, kad nespės susipažinti su šalimi – beveik visą viešnagės laiką praleis besiruošdamas pasirodymui. Visgi nepaisydamas įtemptos dienotvarkės M.Zelmerlowas rado laiko duoti išskirtinį interviu Žmonės.lt.

Po pergalės „Eurovizijoje“ Mansas Zelmerlowas tapo itin geidžiamu atlikėju visoje Europoje. Dainininkas pasakoja beveik neturįs laiko atsipalaiduoti, kartais – net deramai išsimiegoti. 

Vis dėlto bendraudamas su Žmonės.lt jis prisipažįsta: dabar gyvena taip, kaip visada svajojo. Pagrindinis jo tikslas – nepaleisti sėkmės paukštės iš rankų.  

Po pergalės „Eurovizijoje“ esate itin užsiėmęs – koncertai, pasirodymai televizijoje, interviu dalybos... Neatsibodo?

Tiesą sakant, laiko pailsėti beveik neturiu. Tai labai intensyvus, užimtas laikotarpis. Bet štai praėjusią savaitę turėjau net tris laisvas dienas, dar trimis pavyko pasidžiaugti ir šią. Tada nuvažiavau į savo vasarnamį, kur tiesiog nieko neveikiau, kas buvo puiku.

Tačiau dažniausiai yra kitaip – penki koncertai per savaitę, daug papildomos veiklos šalia to. Visgi negaliu skųstis – apie tokį proveržį svajojau visą savo gyvenimą. Jaučiu, kad dabar kaip niekad noriu dirbti, ir viskas, ką darau, man teikia daug džiaugsmo. 

Mansas Zelmerlowas atvyko į festivalį „Granatos Live“ (32 nuotr.)
+26

O kai turite tas kelias laisvas minutes ar valandas, ką veikiate?

Mėgstu žaisti tenisą, plaukioti savo laivu, leisti laiką su savo šuniu, taip pat žiūrėti serialus. Man patinka beveik visi serialai – „House of cards“, „Orange is the new black“, daug kitų...

Savo „Facebook“ paskyroje publikuojate daug nuotraukų su šuniu. Kas jį prižiūri, kai tiek daug keliaujate, koncertuojate – gal važiuoja kartu?

Taip, jis dažnai važiuoja su manimi – pagyvena autobusiuke... Pavyzdžiui, visą praėjusį savaitgalį prabuvome tame autobusiuke. Jam ten patinka!

Mansas Zelmerlowas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Minėjote, kad mėgaujatės savo darbu, populiarumu. Tačiau nejau nė akimirką neužsimanote būti normaliu biču, kurio gyvenime nėra milijonų gerbėjų ir paparacų?

Ne, šiuo metu tokio noro visai nėra. Gyvenu svajonėje... Žinoma, labai laukiu to laikotarpio, kada galėsiu ilgiau pailsėti – noriu kokias dvi savaites džiaugtis atostogomis. Tai svarbu. Tačiau laimėti „Euroviziją“ gyvenime, ko gero, pavyksta tik kartą, todėl šiuo metu noriu išpešti iš to kuo daugiau. 

Pasaulyje jus išgarsino viena daina – eurovizinė „Heroes“. Nebaisu taip ir likti vieno hito atlikėju?

Labai baisu. Tuo „Eurovizija“ ir grėsminga – niekada nežinai, kas nutiks po to, kokios bus pasekmės. Šį rudenį praleisiu koncertiniame ture po Europą, tačiau jį lėmė būtent „Eurovizija“. Laimėjau, todėl tiek koncertuoju.

Visgi nesiruošiu nuleisti rankų – esu pasiryžęs daug dirbti tam, kad Europai prisistatyčiau kaip tikras, geras, kuriantis atlikėjas. Tikiuosi ištrūkti iš eurovizinio burbulo. Neseniai pristačiau naują kūrinį, kuris, mano nuomone, labai stiprus. Tikiuosi, kad jis taip pat pateks į topų viršūnes. 

Mansas Zelmerlowas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

O dainuoti „Heroes“ neatsibosta?

Visiškai ne. Anksčiau esu išleidęs ne vieną kūrinį, kurie Švedijoje tapo didžiuliais hitais. Pavyzdžiui, vienas išėjo 2007-aisiais... Iki šiol tą dainą dainuoju per koncertus. Visada. Taip, kartais užknisa, pavargstu. Bet kai stoviu scenoje ir matau, kad visi iki vieno dainuoja kartu, pasidaro labai gera – nuostabus jausmas. Taip pat ir su „Heroes“. Dievinu tą dainą, man labai malonu ją dainuoti. 

Ką tik išleidote naują albumą – „Not Perfect“. Kaip jį apibūdintumėte?

Sakyčiau, kad tai gyvas skambesys su elektronikos prieskoniu. Tai melodingas, stiprus darbas. Dedu į jį daug vilčių. 

Mansas Zelmerlowas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Koks jūsų santykis su gerbėjais? Atrodote kuklus, paprastas vaikinas – nejau su visais sustojate pakalbėti?

Kai esu pavargęs ar prastos nuotaikos, tikrai noriu pabūti vienas. Tačiau bendrauti su gerbėjais – mano darbo dalis. Jaučiu, kad padaryti karjerą man padėjo tas paprasto, eilinio bičo įvaizdis – normalaus, draugiško. Stengiuosi tą įvaizdį palaikyti. 

Susidaro įspūdis, kad didžioji jūsų gerbėjų dalis – merginos. Pats mylimosios neturite. Kokia jūsų nuomonė apie santykius su gerbėjomis?

Neturiu antros pusės. Mielai susitikinėčiau su gerbėja. O kodėl gi ne? Jei tik tiktume vienas kitam...

Mansas Zelmerlowas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Kokios moterys jums patinka?

Neturiu kažkokių konkrečių kriterijų. Man reikia veiklaus, bendrauti mokančio žmogaus. Dar kad gražiai juoktųsi ir gražiai šypsotųsi, kad su ja būtų linksma. Tik tiek. 

Niekas neabejoja jūsų talentu dainuoti, tačiau dar viena priežastis, kodėl turite tiek gerbėjų, yra išvaizda. Ar komplimentai apie grožį jums svarbūs?

Niekada nesikoncentruoju į savo išvaizdą, nesureikšminu to. Aišku, esu laimingas, kad žmonėms patinka mano išvaizda. Bet pats daug labiau rūpinuosi savo darbu scenoje ir kūryba. 

„Eurovizijos“ nugalėtojas Mansas Zelmerlowas atskrido į Vilnių (15 nuotr.)
+9

Neseniai Švedijoje įsivėlėte į skandalą, kai spaudoje pasirodė keli jūsų homofobiški pasisakymai. Išsisukote sakydamas, kad jus ne taip suprato. Šiandien Vilniaus oro uoste pasirodėte ant rankos ryšėdamas vaivorykštės spalvų apyrankę. Bandote kažką įrodyti?

Tikrai ne. Vakar Stokholme dalyvavau homoseksualų eitynėse. Tą apyrankę eitynių metu man padovanojo gerbėjas. Todėl ją ir nešioju... Visada pasisakiau už LGBT bendruomenę, mes visada gerai sutarėme. Taip, skandalas tikrai buvo – pavartojau kelis kvailus žodžius. Nereikėjo to daryti. Tačiau dabar Švedijoje niekas nesuabejotų, kad ginu LGBT asmenų teises. 

Mansas Zelmerlowas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Festivalio „Granatos Live“ organizatorių prašėte persirengimo kambaryje jums palikti vien saldainių ir varškės. Kodėl taip kukliai? Būdamas tokia žvaigždė tikrai galėtumėte sau leisti daugiau. 

Švedijoje šiuo atveju labai įsijausti negalima. Manau, kad festivalio organizatoriams buvo išsiųstas įprastas pageidavimų sąrašas – švediškas variantas... Paprašiau tik „M&M‘s“, vyno, alaus. 

Pergalė „Eurovizijoje“ – puiki proga pasikelti, susirgti žvaigždžių liga. Ar jums ji pažįstama?

Aplink mane yra tokių žmonių, kurie tarsi iš niekur tapo garsūs, susirgo šia liga, nors tam visai nebuvo pagrindo, ir viską sužlugdė. Nenoriu to pakartoti. Esu labai dėkingas savo tėvams, kurie nuo pat mažumės mokė mane būti geru žmogumi. Taip pat palaikau labai artimus ryšius su itin senais draugais – tokiais, su kuriais bendraujame nuo vaikystės. Jie žino, koks esu iš tiesų, myli mane ir neleidžia man pasikeisti. 

Koncertas festivalyje „Granatos Live“. Kas po to?

Šeštadienį grįšiu į Švediją, turėsiu laisvadienį. Kitą dieną laukia koncertas Geteborge... Visą savaitę koncertuosiu kasdien. Rugsėjį laukia turas po Švediją, o spalį – ilgas turas po Europą. Per 30 dienų žadame aplankyti 20 skirtingų miestų.