Lietuvos aktorių atsiminimai apie Donatą Banionį

Larisa Kalpokaitė, Vytautas Rumšas, Vaiva Mainelytė, Gražina Balandytė ir Saulius Balandis / Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ketvirtadienį Lietuvos meno pasaulį pasiekė liūdna žinia – Anapilin išėjo teatro ir kino legenda Donatas Banionis. Aktoriai pasidalijo šiltais prisiminimais apie išskirtinę asmenybę, bičiulį ir kolegą.

Vaiva Mainelytė

Aktorė Vaiva Mainelytė prisipažino, kad apie Donato Banionio mirtį sužinojo vos prieš kelias minutes. „Labai sunku kalbėti, kai kas antrą savaitę išeina Anapilin mohikanai: palaidojome Šurną, o dabar ir Donatą. Tik ką sužinojau, prieš penkias minutes, tai vis dar sunku apie tai kalbėti“, – portalui Žmonės.lt sakė legendinė aktorė.

Vaiva Mainelytė spektaklyje „Lilijomas“ / D.Matvejevo nuotr.

V.Mainelytė pasakojo: „Supranti protu, kad laikas, kad metai, ligos, bet vis tiek: išėjimas, netektis yra smūgis. Ačiū, Dievui, kad jis paliko tokį bagažą, aibę filmų. Man buvo didelė garbė būti šalia jo: ir festivaliuose, ir gyvenime. Jis nebuvo labai komunikabilus ir prisileidžiantis, bet aš buvau iš tų, kuri visada jautė jo globą. Prisimenu festivalį Vietname, kai mes atstovavome Lietuvos kinui, teatrui ir architektūrai. Buvo gera, kai išgirdę žodį Lietuva visi sakydavo: „O Banionis, Sabonis“. Aišku, jei būtų gyva jo žmona Onutė, tai paremdami vienas kitą gyventų, jis dar būtų pratęsęs savo veiklą, jei ne tos ligos.“

Donato Banionio gyvenimo akimirkos (55 nuotr.)
+49

Saulius Balandis

Aktorius Saulius Balandis apie J.Banionio netektį sužinojo iš Žmonės.lt. Jis neslėpė nusivylimo. „Nepaisant to, kad D.Banionis išėjo būdamas garbaus amžiaus, kino ir teatro pasauliui tai – didelė netektis“, – sakė jis.

S.Balandis su D.Banioniu pirmąkart akis į akį susidūrė 1980-aisiais, kai abu filmavosi Almanto Grikevičiaus kino juostoje „Faktas“. S.Balandis tada buvo viso labo devintokas.

„Man jis tada padarė didelį įspūdį. Nebendravome labai daug – daugiau bendravau su jo sūnumi Raimundu, tačiau man paliko įspūdį D.Banionio darbštumas, susikaupimas, atsidavimas darbui. Žiūrėdamas, kaip dirba vyresni aktoriai, mokaisi iš jų. Stebėjau, kaip neįtikėtinai kruopščiai jis kurdavo savo vaidmenį filmavimo aikštelėje. Labai gerbiu visą mūsų vyresniąją aktorių kartą. D.Banionis, net ir sulaukęs tokio garbingo amžiaus, buvo nuostabus ir garbingas žmogus“, – svarstė S.Balandis.

Vaiva Mainelytė spektaklyje „Lilijomas“ / D.Matvejevo nuotr.
Skaitykite daugiau