Lietuvos ambasadorius: šiųmetinė „Eurovizija“ parodė Europos solidarumą su Ukraina

Marius Janukonis / „Twitter“ nuotr.
Marius Janukonis / „Twitter“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2016-05-15 15:13
AA

„Eurovizijos“ dainų konkurse balsuodama už Ukrainos pasirodymą Europa parodė solidarumą dėl situacijos šalyje, sako Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

„Vertiname tai kai didelę sėkmę ir kad Europa parodė didelį solidarumą su Ukraina. Tai buvo ne tik kokybiška muzikiniu požiūriu, bet ir atspindėjo Krymo totorių dramatišką istoriją, nes žinome, kad Ukrainos atlikėja šiemet buvo Krymo totorių kilmės, Jamala. Tai buvo tam tikras palaikymas Ukrainai, jos žmonėms ir solidarumas dabartinių įvykių Ukrainoje fone“, – BNS telefonu sakė ambasadorius.

Jis taip pat neabejojo, kad kitąmet Ukrainai, jau turėjusiai patirties organizuojant „Euroviziją“ 2005-aisiais, kitąmet pavyks sėkmingai surengti konkursą.

Ukraina jau antrą kartą laimėjo Eurovizijos konkursą – 2004 metais laurai atiteko šios šalies dainininkei Ruslanai.

„Manau, kad Ukrainai bus garbės reikalas surengti kitais metais „Euroviziją“. Be abejo, valstybė ir, manau, visuomenė mobilizuos visas jėgas, kad tai atsitiktų. Juk Ukraina jau kartą rengė „Eurovizijos“ finalą“, – priminė M.Janukonis.

Stokholme šeštadienį vykusį 61-ąjį „Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo Ukrainos atstovė Susana Džamaladinova – Jamala su daina „1944“, kurioje kalbama apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją Antrojo pasaulinio karo metais. Rusijos atstovai nesėkmingai bandė uždrausti šią dainą.

Jamalos pergalė reiškia, kad kitais metais „Eurovizijos“ konkursas vyks Ukrainoje.

Ukraina jau antrą kartą laimėjo Eurovizijos konkursą – 2004 metais laurai atiteko šios šalies dainininkei Ruslanai už kompoziciją „Wild dances“ („Laukiniai šokiai“).