Lietuvos atlikėjai pristato ukrainiečių kurtą „Dainą apie naują karą“: žodžius parašė apsuptame Kijeve

Susivieniję Lietuvos atlikėjai sudainavo ukrainiečių kurtą „Daina apie naują karą" / Ekrano nuotr.
Susivieniję Lietuvos atlikėjai sudainavo ukrainiečių kurtą „Daina apie naują karą" / Ekrano nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-03-07 16:09
AA

„Daina apie naują karą“, – taip šią dainą pavadino ukrainiečiai, žodžius sukūrę kovodami apsuptame Kyive. Jie prašė dainą įrašyti ir paskleisti žinią prokremliškam režimui.

Vasario 24 d., prasidėjus Rusijos armijos invazijai, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo kreipimąsi į rusų tautą pabaigė šiais žodžiais: „(…) Ar rusai nori karo? Aš labai norėčiau atsakyti į šį klausimą, bet atsakymas priklauso tik nuo jūsų“. Klausdamas, ar rusai nori karo?, jis perfrazavo užpuolikams gerai pažįstamą antikarinę dainą „Хотят ли русские войны?“. Kompozitorius – Eduard Savelievich Kolmanovsky.

Įrašas gimė Valstybiniam ansambliui „Lietuva“ sujungus pajėgas su ilgamečiais draugais – roko grupe „Thundertale“. Netrukus prie kūrinio išbaigimo prisidėjo dar daugiau visa širdimi Ukrainą palaikančių geranoriškų žmonių.

Teksto autoriai: žmogaus teisių aktyvistai Tatyana ir Grigoryi Yablonskie, muzikos aranžuotė – roko grupė „Thundertale“, choro aranžuotė – Giedrius Svilainis, garso paruošimas ir apipavidalinimas – Laurynas Baškys, atlikėjai: Laurynas Baškys, Jeronimas Milius, Česlovas Gabalis, valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras, roko grupė „Thundertale“. Ukrainiečių prašymą ir parašytą tekstą perdavė Dalia Asanavičiūtė.