„Lietuvos balse“ – Anyanya iš Nigerijos: gyveno Ukrainoje, bet dėl karo viską pradeda nuo nulio

Anyanya Udongwo / Katažynos Polubinskos nuotr.
Anyanya Udongwo / Katažynos Polubinskos nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-01-22 14:02
AA

Talentas išlieka talentu, nepaisant, kokioje sunkioje situacijoje esi atsidūręs – tai jau ne kartą įrodė jubiliejinio „Lietuvos balso“ dalyviai, šiuo metu Lietuvoje gyvenantys pabėgėliai iš Baltarusijos ar Ukrainos. Anyanyai iš Nigerijos Lietuvoje gyvenimą teks pradėti nuo nulio net antrą sykį. „Pirmąjį praradau tragiškais įvykiais pagarsėjusioje Bučoje“, – savo skaudžią istoriją papasakojo Anyanya.

Talentą atrado dainuodamas bažnyčioje

Anyanya Udongwo iš Nigerijos į Ukrainą atvyko studijuoti 2009 m..

„Mokiausi medicinos, tapau chirurgu. Tačiau dar studijų metais ėmiau giedoti bažnyčios chore (nes esu tikintis) ir vis labiau įsitraukiau į muziką. Po studijų dar kelis metus bandžiau dirbti pagal specialybę, tačiau supratau – muzika yra mano tikrasis pašaukimas“, – pasakoja Anyanya, kuris penkerius paskutinius metus gyveno jau vien iš muzikos.

Anyanya Udongwo / Katažynos Polubinskos nuotr.

„Dalyvavau ir Ukrainos „Balse“, kituose projektuose, po truputį mane ėmė kviesti į renginius, tada jau ir kažkur rimčiau: į džiazo koncertus, festivalius – esu be galo dėkingas ukrainiečiams už tai, kad suteikė man šansą, kvietė, be galo svetingai priėmė ir padėjo susikurti svajonių gyvenimą“, – pasakoja atlikėjas, kuriam Ukraina tapo antraisiais namais.

„Aš Ukrainoje praleidau tiek laiko, patyriau tiek daug, kad širdyje laikau save ukrainiečiu. Tai nuostabi šalis su nuostabiais žmonėmis, galėčiau apie ją pasakoti valandų valandas, nuolatos apie ją galvoju ir norėčiau sugrįžti“, – sentimentų neslepia vyras.

Anyanya Udongwo / Katažynos Polubinskos nuotr.

Galvojo, kad baisus sapnas baigsis

Deja, kaip ir daugelio kitų Ukrainos gyventojų, taip ir Anyanyos gyvenimą sustabdė prasidėjęs karas. Vyras atsidūrė pačiame jo epicentre, nes gyveno Bučoje.

„Pasakysiu tik tiek – girdėjome viską, kas ten vyko. Nenoriu apie tai daug kalbėti, per daug sunku. Bet netekau draugų, draugai neteko artimųjų, netekau namų“, – su ašaromis akyse prisimena Anyanya.

„Galvojau, kad tai tik baisus sapnas, kad kitą dieną atsibusiu ir viskas bus pasibaigę. Deja, siaubas tęsėsi, todėl teko bėgti į Lenkiją“, – sunkias akimirkas prisimena Anyanya.

Pasitraukęs iš Ukrainos Anyanya kuriam laikui nutraukė karjerą.

„Tačiau vėliau sužinojau apie Lietuvą, nes vienas bičiulis papasakojo apie lietuvių paramą ir palaikymą Ukrainai. Susidomėjau šia šalimi, nes susižavėjau lietuvių gerumu, drąsa – nusprendžiau čia apsilankyti ir iš karto įsitikinau, kad tai tiesa. Išgirdau ir apie „Lietuvos balso“ projektą, todėl pagalvojau, kad ši šalis, ši scena yra ta vieta, kurioje norėčiau ir kurioje galėčiau pirmą sykį po karo vėl užlipti ant scenos. Kartu norėčiau pasidalinti dviem dalykais: padėka lietuviams ir viltimi, kad viskas greit baigsis“, – sako Anyanya.

Anyanyos pasirodymas „Lietuvos balse“ – sekmadienio vakarą, 19.30 val., per LNK.