„Lietuvos balse“ nė vienas mokytojas neatsisuko A.Makejevui: atlikėjas atskleidė, kaip jaučiasi

Aleksandras Makejevas ir Liucija Nanartavičiūtė
Aleksandras Makejevas ir Liucija Nanartavičiūtė
Kristina Kanevičiūtė, 15min
Šaltinis: Žmonės
2022-01-19 17:00
AA

Šou „Lietuvos balsas. Kartos“ scenoje vis dažniau pasirodo ne tik nauji dalyviai, bet ir puikiai muzikos pasauliui žinomi veidai. Praėjusį sekmadienį netikėtą pasirodymą surengė dainų autorius, kompozitorius Aleksandras Makejevas, tačiau nors projekto mokytojai turėjo įtarimų, kad tai jis – nei vienas iš jų neatsisuko. „Mano noras buvo šiaip papokštauti“, – paklaustas, kaip dėl to jaučiasi teigė A.Makejevas.

Sekmadienį transliuotoje laidoje dainų autorius pasirodė kartu su miuziklų aktore Liucija Nanartavičiūte. Kaip pasakojo anksčiau, Aleksandras į projektą žengė būtent jos pastūmėtas.

„Tai buvo Liucijos idėja: ji pasiūlė sudalyvauti, galvoju: o kodėl gi ne. Pasakiau: būsiu tavo instrumentas, gali iš manęs lipdyti, ką nori, žiūrėsim, kas išeis“, – pasakojo Liucijai jau ne vieną dainą parašęs A.Makejevas.

Jų pažintis įvyko tada, kai Aleksandras ieškojo moteriško balso, o tiksliau – „pridainavimo“ keliems projektams.

„Nusiunčiau ir nelabai tikėjau, kad pavyks, tačiau Aleksandras pasikvietė pabandyti – pavyko. Labai džiaugiuosi bendradarbiavimu su juo – jis yra labai šiltas, paprastas žmogus, su kuriuo smagu dirbti ir yra ko pasimokyti“, – pasakojo Liucija.

Aleksandras Makejevas ir Liucija Nanartavičiūtė

Galiausiai duetas priėjo bendrą sprendimą ir „Lietuvos balsas. Kartos“ aklosiose perklausose atliko Aleksandro dainą.

„Nežinau, kas iš to išeis – per 30 metų pirmą kartą esu tokiame amplua“, – juokėsi A.Makejevas ir papildė, kad jam buvo svarbiausia – neužgožti scenos partnerės.

Tačiau tik žengus į sceną ir pradėjus dainuoti pirmuosius dainos žodžius, projekto mokytojai sutriko. Štai pirmoji į tai dėmesį atkreipė grupės „69 danguje“ narė Karina Krysko, kuri kelis kartus pasakė, kad dainuoja ne kas kitas, o būtent pats Aleksandras Makejevas.

„Čia Aleksandras Makejevas“, – spėliojo Karina. Netrukus į jos spėjimus sureagavo ir dainininkas Vaidas Baumila: „Atrodo, kad pats Aleksandras Makejevas dainuotų.“

Vis tik kitokios nuomonės laikėsi grupės „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius. Alternatyvios scenos dievukas sakė, kad tai jokiu būdu negali būti žymusis A.Makejevas, o tik labai panašų balsą turintis žmogus.

Galiausiai spėlionės taip ir liko spėlionėmis, nes nė vienas mokytojas neatsisuko. O kai kurie išvydę, kad tai iš tiesų Aleksandras, gailėjosi nepaspaudę mygtuko ir to, jog nepavyko atpažinti garsiojo scenos profesionalo.

Aleksandras Makejevas ir Liucija Nanartavičiūtė

O kaip dėl šio kiek nedidelio nesusipratimo jaučiasi pats dainų autorius? 15min susisiekus su Aleksandru, šis sakė, kad praktiškai nuspėjo mokytojų reakcijas.

„Mano spėjimas buvo toks, kad jie pasimes ir nežinos, ką daryti. Jie neatsisuko, bet, žinai, nepergyvenu. Mano noras buvo šiaip papokštauti, o viskas ir išėjo fainai. Neatsisuko, tai neatsisuko. Taip atsitiko. Aš net formato nebuvau išsiaiškinęs. Ir jaučiuosi normaliai, nes seniai juos pažįstu. Gi ne pirmą kartą matau“, – kalbėjo jis.

Dėl savo sprendimo dalyvauti projekte Aleksandras sakė taip pat nesigailintis. Jam patinka įvairios, kaip pats šmaikštavo, „intrigėlės“, kurios pralinksmina jo gyvenimą.

„Negalima gailėtis, jei kažkur eini, nes eini apsisprendęs, o ne dėl to, kad kažko bijai. Gali gailėtis klaidų, kurias padarei seniai ir kurių nebeištaisysi. Čia paprasčiausiai pasirodžiau for fun. Kodėl gi ne?“ – klausė jis.

Visgi dainų autorius stebėjosi, kad prieš žengiant į projektą teko išgirsti ir neigiamų komentarų. Pasirodo, dalis pažįstamų jo klausė, kam čia iš viso eina.

„Sakė, kad senas einu, kad duočiau kelią jaunimui ir pan. Bet atsakiau jiems, kad pasiūlė ir nuėjau, nes ne šiaip „kartos“ vadinasi. Nesvarbu, kiek tau metų, svarbu, kiek tau širdyje.Tai buvo tik linksmas pokštas ir viskas. Kas čia tokio? Pakvietė, tai kodėl nesudalyvauti. Paįvairini savo gyvenimą ir žiūrovus palinksmini, komisiją“, – apie išgirstus komentarus dėl jo dalyvavimo projekte 15min sakė A.Makejevas.

Aleksandras Makejevas / Andriaus Ufarto nuotr.

Vis dėlto sulauktos replikos dainininkui nesukėlė jaudulio. Jis sakė, kad jaudintis gali tik tada, kai esi nepasiruošęs ir su tuo nesusidūręs. Tačiau scena jam – jau seniai nebe naujiena.

„Aš tokio jausmo kaip jaudulys jau nebeturiu. Gali jaudintis, kai nežinai, kas esi ir kur eini, o aš esu susitupėjęs žmogelis“, – juokėsi jis, pridūręs, kad mielai sudalyvautų ir kitame projekte, jei tik jį pakviestų. Svarbiausia, kad jam pačiam tas būtų įdomu.

Nepaisant nedidelės nesėkmės „Lietuvos balsas. Kartos“ scenoje, Aleksandras ir toliau kruopščiai dirbs kartu su Liucija. Jis jau dabar sako, kad kartu įrašė kelias dainas, tačiau dar svarsto pakeisti formatą.

„Praktiškai yra visas albumas, kuris iki galo nesutvarkytas. Kol kas jo neviešinome, išskyrus vieną dainą. Ją galima išgirsti ir režisieriaus Emilio Vėlyvio seriale „Mano meilė karantinas“, – 15min kalbėjo A.Makejevas.