„Lietuvos balso“ dalyvį iš Ganos pasiekė skaudi žinia: mamai diagnozuota sunki liga

Kenas Cassey'is, Mantas Jankavičius / Katažynos Polubinskos nuotr.
Kenas Cassey'is, Mantas Jankavičius / Katažynos Polubinskos nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-10 10:56
AA

Labai skirtingi gali būti ir labai panašūs – tai paskutinėse „Lietuvos balso“ dvikovose bando įrodyti projekto mokytojas Mantas Jankavičius, į dvikovą sujungęs talentingą bosistą bei vokalistą Keną Cassey‘į iš Ganos ir kylančią žvaigždutę, tikra lietuvaite vadinamą Vakarę Jarmalavičiūtę iš Alytaus.

„Mus vienija begalinis švelnumas, muzikalumas ir jautrumas, tik mes jį išreiškiame skirtingo aukščio balso vibracijomis“, – netikėtai Manto idėjai pritarė ir pats Kenas Cassey‘is.

Kenas Cassey'is / Katažynos Polubinskos nuotr.

Muziką pamilo augdamas žvejų kaimelyje

Vakarė Jarmalavičiūtė projekto „Lietuvos balsas“ fanams jau pažįstama iš sezono „Lietuvos balsas. Vaikai“. Jau tada Vakarė visus nustebino savo branda ir talentu, o šiame sezone ji dar labiau sustiprėjo ir drąsiai meta iššūkį ir patyrusiems, vyresniems dainininkams. Būtent todėl Mantas Jankavičius nepabijojo jos siųsti į kovą ir su vienu iš favoritų, mokytojus net iki svaidymosi blokais aklosiose perklausose atvedusiu Kenu, rašoma LNK televizijos pranešime spaudai.

Vakarė Jarmalavičiūtė / Katažynos Polubinskos nuotr.

„Vakarė yra labai arti tikrų paprastų dalykų: gamtos, savo šaknų, gimto žmogaus prado, todėl ją labai jaučiu. Pats esu kilęs iš mažo kaimelio Ganoje, kuriame muzika mane lydėjo nuo mažens: visų pirma, mano beveik visa šeima muzikuoja, tėtis yra profesionalus muzikantas. O ir kiekviename žingsnyje Afrikoje tave lydi muzika, nes aplinka pilna garsų: gamtos garsų, judėjimo, šurmulio: vien kaip žvejai kiekvieną rytą šnarina traukdami iš vandens tinklus – tai yra pats tikriausias ritmas, jis ir iki dabar gyvena manyje“, – apie meilę muzikai pasakoja Kenas, į Lietuvą atvykęs studijuoti šio meno Vytauto Didžiojo Universitete Kaune.

Vakarė Jarmalavičiūtė / Katažynos Polubinskos nuotr.

Repeticijas sudrums mamai diagnozuotas auglys

Kenas į Lietuvą pirmą sykį atvyko iš smalsumo, tiesiog kaip turistas, nes, kaip pats pabrėžia, jį visada domino mažiau žinomos vietos.

„Tikiu paslėptais brangakmeniais – būtent tokia yra Lietuva, kuri dar neatrasta, tačiau čia yra visos galimybės augti, tobulėti, taip pat nuostabūs žmonės ir labai unikali kultūra: pradedant kalba, baigiant tradicine muzika ar maistu. Man tai yra visiška egzotika“, – komplimentų Lietuvai negaili Kenas Cassey‘is, kuris, nepaisant gyvenimo tūkstančius kilometrų nuo savo namų, yra labai artimas su šeima – net per akląsias perklausas jo pasirodymą tiesioginiu vaizdo skambučiu stebėjo Keno mama.

Deja, motinos džiaugsmą dėl sūnaus ruošiantis dvikovoms sudrumstė liga: Kenas nusprendė vykti į Jungtines Amerikos Valstijas jos aplankyti ir ten nuvykęs sužinojo liūdną žinią: mamai diagnozuotas smegenų auglys ir laukia sunkios operacijos.

„Neįsivaizduoju, ką reikės daryti: noriu rūpintis mama, nes jos būklė labai sunki, tačiau žinau, kad negaliu nuvilti ir Vakarės: turime ruoštis sunkiam dvikovų etapui ir kartu siekti savo muzikinių svajonių. Tikrai ypač sunkus metas“, – atviraus Kenas.

„Lietuvos balse“ – sekmadienį 19.30, per LNK.