„Lietuvos balso“ laimėtoja Justina Budaitė sugrįžta: atskleidė, ką veikė dingusi iš viešumos

Justina Budaitė / BNS ir smeninio archyvo nuotr.
Justina Budaitė / BNS ir smeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-24 17:47
AA

Praeityje Lietuvos muzikos padangę drebinusi atlikėja Justina Budaitė-Junv po 5 metų pertraukos grįžta su naujienomis. Londone gyvenanti atlikėja pristato kūrinį ir vaizdo klipą „OUT [MISBEHAVIOUR]“. Atlikėjos teigimu, iš muzikos nebuvo dingusi, tačiau visą šį laiką ieškojo savo muzikinės krypties ir kantriai darbavosi ties kūryba.

Pasakodama apie savo gyvenimą Didžiojoje Britanijoje atlikėja atvira – tai buvo savęs paieškos etapas ir suvokimas, kad norisi kurti tai, kas pačiai yra arčiausiai širdies.

Justina Budaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

„2019 metais rudenį išsikrausčiau į Londoną studijuoti. Esmė iš tiesų buvo ne tiek studijos, kiek savęs paieškos, išlipant iš komforto zonos, nes tuo metu jaučiausi užstrigus be galimybės pajudėti ar nuovokos, kur judėti. Keletą kartų turėjau progų išleisti savo dainas, bet vis save sustabdydavau, perdėtas savikritiškumas, matyt.

Per paskutinius metus daug dirbau su savimi ir požiūris į viską kardinaliai pasikeitė, kas leido pajudėti iš vietos. Atradau užsidegimą kūrybai, menui apskritai. Išsigryninau savo tikslą, kuris iš tiesų pirmiausia dabar yra apie saviraišką. Prieš tai buvo darymas dėl kažko, kažkam, nes pati nestovėjau tvirtai ant žemės. Šiuo metu viską darau dėl savęs ir tų klausytojų, kurie surezonuos su mano muzika“, – atvirauja ir nauju slapyvardžiu prisistatanti kūrėja Junv.

Justina Budaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Visą šį laiką Londone gyvenanti mergina muzikos nebuvo paleidusi, tačiau visa tai tapo nematoma klausytojams.

„Pertrauka gavosi penki metai, bet visai neplanuotai. Po paskutinės dainos, išleistos 2019 metais, galvojau neprireiks tiek laiko naujai kūrybai išleisti, bet natūraliai gavosi taip, kad leidžiu dainą tik dabar. Nesakau, kad sugrįžtu į muziką, nes visus 5 metus joje buvau, tiek rašant dainas, tiek koncertuojant Londone, tiek leidžiant laiką muzikinėje aplinkoje, bet tikrai taip, galima teigti, kad klausytojams Lietuvoje sugrįžtu į sceną šiandien“, – atvirauja ir nauju slapyvardžiu prisistatanti kūrėja Junv.

Justina Budaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Pristatydama kūrinį ir vaizdo klipą „OUT [MISBEHAVIOUR]“ kūrėja neslepia, kad jos muzikos krypti yra pasikeitusi ir įkvėpta gyvenimo Londone.

„Per šį laikotarpį stipriai pasinėriau į underground šokių muzikos pasaulį Londone – ypač techno, house ir UK garage. Iš ko natūraliai pajaučiau, kad čia mano kryptis muzikine prasme. Manau, visi žino tą jausmą, kai idėja ar tikslas „just feels right“ ir jokia logika to nepaneigs. Čia įvyko būtent tai. Prireikė laiko muzikines idėjas ir įkvėpimą sudėti į dainas, bet singlas „OUT [MISBEHAVIOUR]“ buvo pirmas pavyzdys, kai pajaučiau, kad pavyko – dėl to nusprendžiau išleisti jį pirmą“, – pasakoja dainininkė.

Justina Budaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak atlikėjos Junv naujausia savo kūryba klausytojus norisi nukelti į vakarėlį

„Dainos idėja skambesio prasme buvo nukelti klausytoją į reivą, house party ar klubą. O rašydama dainos žodžius, papasakojau, kas man tuo metu buvo artima. Tekstas apie žmogų, kuris yra pametęs prasmę ir randasi hedonistinių malonumų užburtame rate“, – pristatydama kūrinį „OUT [MISBEHAVIOUR]“ pasakoja kūrėja.

Kviečiame įvertinti naujausią Junv dainą ir vaizdo klipą „OUT [MISBEHAVIOUR]“: