„Lietuvos balso“ mokytojo kėdę antrus metus iš eilės užėmęs Merūnas Vitulskis: „Likimas – profesionalų pusėje“

Merūnas Vitulskis / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Merūnas Vitulskis / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-08-11 18:00
AA

Klasikinės muzikos atstovas Merūnas Vitulskis „Lietuvos balso“ mokytojų kėdėje prisėdo jau antrą kartą. Projekto vituvę ir vyriausiasis šefas išmanantis dainininkas, Aklųjų perklausų metu subūręs stiprią 14-os vokalistų komandą, tikina, kad pagrindinis jo pranašumas prieš konkurentus – profesionalumas ir žmogiškumas viename.

M.Vitulskis noriai prisimena, kaip būrė savo komandą. Sako, svarbiausia jam buvo jausmas ir talentas. „Neturėjau kriterijų – nebuvo taip, kad ieškočiau trijų tenorų, baritono ir džiazo atlikėjo. Juk arba žmogus turi kažką, arba ne – tai jaučiasi. Atlikėjus, kurie turi ne tik balsą, bet ir šį tą daugiau, jauti iškart. Jie ir patys stengiasi ant scenos dirbti pilna koja. Džiaugiuosi savo suburta komanda – vieną puikų baritoną radau, gerų mergaičių. Esu laimingas dėl savo pasirinkimo“, – šypsosi dainininkas.

Projekto metu dainininkas žada rasti laiko kiekvienam komandos nariui. „Su kiekvienu reikia dirbti individualiai. Mokytojas yra ir psichologas, ir draugas, ir technikas. Jis turi padėti žmogui visapusiškai. Kartais didelio balso savininkas turi psichologinių problemų, kartais nemoka nukreipti energijos. Reikės laiko atsipalaiduoti – tai pagrindinis dalykas, kurio turi siekti atlikėjas“, – įsitikinęs M.Vitulskis.

Palaiko ryšius

Nors kątik subūrė naują kolektyvą, M.Vitulskis nepamiršta ir senų, pirmojo „Lietuvos balso“ dalyvių. Ne tik pagalvoja, bet ir noriai bendrauja – mokinius laiko draugais. 

„Daug susitinkame su pernykšte komanda, mūsų santykis nenutrūksta – bendraujame, jie atvyksta į mano koncertus. Tokiuose projektuose aš labai susiasmeninu, esu sentimentalus. Gal tai mano problema – gal į tai reiktų žvelgti taip į komerciją, dainininkų kepyklą? Jaučiu atsakomybę už savo žmones – noriu įspėti, kas jų laukia, paruošti. Juk gyvenimas po to keičiasi kardinaliai“, – svarsto atlikėjas.

Merūnas Vitulskis, Donatas Montvydas, Katažina Nemycko ir Inga ir Arūnas Valinskai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tiesa, ne visiems M.Vitulskio mokiniams pirmame sezone pavyko pasiekti aukščiausius rezultatus. Tačiau nesustoja: „Pernai mano dainininkai pasiekė maksimalius rezultatus, o dabar auga. Muzikanto gyvenime negali būti stotelių – tai nesustojamas darbas, karas su savimi. Nėra taip lengva, kaip atrodo“

Prasimuša to verti

Nors 14-os žmonių komanda iš pirmo žvilgsnio atrodo itin gausi, didžioji Aklųjų „Lietuvos balso“ perklausų dalyvių dalis liko už borto – pasirodymo konkurse jaunuoliai netęs ir nė prie vieno mokytojo komandos neprisijungs. Kelioms dešimtims dainininkų „ne“ ištaręs M.Vitulskis neslepia – skaudu atsumti jaunuolius.

„Sunku nuvilti žmones. Man labai gaila tos mergaitės, kuri vienintelio manęs norėjo, o aš vienintelis neatsisukau. Pats išgyvenu tokius dalykus – galvoju, kaip kitas jausis man pasakius tam tikrus žodžius, stengiuosi įjungti smegenis ir širdį. Skaudu – prisiminęs savo praeitį galiu manyti, kad gal kuris žmogus visas savo santaupas ant to vienintelio bilieto į Vilnių, kad pasirodytų mums, išleido. Gal kas maisto neturi ir tai – vienintelis šansas prasimušti. Bet jei esi to vertas, tada tikrai prasimuši. Likimas – profesionalų pusėje“, – patikna.

Nors paklaustas, kuo yra pranašesnis už kitus projekto mokytojus, M.Vitulskis ilgai svarsto, žodžių kišenėje jam nepritrūksta – aiškiai ir konkrečiai įvardija privalumus bei lygina save su kolegomis.

Merūnas Vitulskis, Donatas Montvydas, Katažina Nemycko ir Inga ir Arūnas Valinskai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Mano požiūris yra kitoks. Esu akademinės muzikos atstovas. Mano techninė bazė, suvokimas, kas yra scena, skiriasi. Randu panašumų tarp savęs ir Donato – panašiai mąstome, tačiau jo atliekama muzika kitokia nei mano. Džiaugiuosi, kad mane su tuo fainu vaikinu kažkas sieja. Galų gale, mano patirtis panaši į dalyvių – aš irgi per panašų šou tapau tuo, kuo esu. Žinau, kaip lengva apsiplikyti karštom šou pasaulio sultimis, todėl stengiuosi apsaugoti jaunus žmones. Arūnas yra stipresnis reklamos, jaunų žmonių iškėlimo į viešumą klausimais, Katažina dar pati labai šviežia scenoje, kartais būna pasimetusi, Donatas – labai jaunas, impulsyvus, Ingos muzika labai intymi. Visi esame skirtingi, tačiau aš galiu patarti ir iš žmogiškosios pusės, ir iš profesionaliosios“, – yra įsitikinęs M.Vitulskis.

Jei dabar būtų 18-os, niekam nežinomas, tačiau labai entuziastingas ir norėtų dainuoti, M.Vitulskis pats nedvejodamas eitų į „Lietuvos balsą“ – sako, tai vienas kokybiškiausių projektų Lietuvoje. 

„Šis projektas yra tikrai aukšto lygio. Seniai laukiau tokio projekto. Žiauriausia yra tai, kad dažnai žmogų sutinki pagal aprangą ar dar ką, o išlydi pagal protą, gebėjimą. Šiuo atveju pirmiausia įvertiname talentą, širdingumą, transliaciją. Tai fantastinė galimybė pasirodyti geriausiai. Čia tiesiog klausaisi ir galvoji, girdi, jaučia ką daro, ar ne. Tie, kas tikrai pasiryžta ateiti į šį konkursą, žino, ko nori iš savęs ir savo gyvenimo“, – šypsosi dainininkas.